8 найбільш шкідливих продуктів харчування, які вбивають наше серце: поради кардіологів

Серцево-судинна система виконує ключову роль в роботі людського організму. Найважливіша її функція & 8212; харчування киснем всіх органів і тканин. На її стан впливає безліч факторів, одні з яких практично не залежать від волі людини (Екологія, стрес, спадковість і генетична схильність), інші ж знаходяться в його віданні.

До другої групи факторів відноситься, перш за все, харчування. незважаючи на те що зміст раціону надає на серцево-судинну систему величезний вплив, багато вкрай зневажливо ставляться до його складу.

Тим часом за рахунок правильно підібраного режиму харчування і продуктів, необхідних організму з урахуванням індивідуальних потреб, можна не тільки підтримати здоров'я серця і судин, але і скорегувати їх стан, що підтверджується дослідженнями . Крім вмісту в раціоні необхідних для організму груп продуктів, правильного співвідношення поживних речовин, дотримання режиму харчування, кардіологи радять також споживати продукти, безпосередньо живлять серце і зміцнюють судини.

Але багато хто забуває про те, що важливо також виключити з раціону їжу, згубно впливає на стан серцево-судинної системи. проведені дослідження встановили прямий зв'язок між нездоровою їжею та серцево-судинними захворюваннями. Що це за їжа, і які продукти харчування є найбільш шкідливими, ми розглянемо в даній статті.

8 продуктів, які вбивають наше серце

Нижче ми представимо вам їжу, яка вкрай пагуюно впливає на наше серце. Деякі з них необхідно повністю виключити з раціону, а вживання інших скоротити до мінімуму.

1. Енергетика

Енергетичні напої мають концентрований вміст кофеїну, цукру та консервантів. Як і інші стимулятори, тимчасовий сплеск енергії відбувається за рахунок виснаження енергетичних запасів організму.

Іншими словами, вони не дають енергію, а лише змушують організм, і зокрема серце працювати на знос , що змінюється подальшим занепадом сил і супроводжується стрибками тиску. вченими доведено , що енергетики підвищують ризик розвитку хвороб серця.

Дивіться детальніше про те, що відбувається з серцем при вживанні енергетиків.

Цікаво, що більшість споживачів енергетиків в них не потребують. Тим же, кому необхідно вимушено утримуватися від сну, фахівці рекомендують більш прийнятні стимулятори, що містять кофеїн в меншій концентрації і не містять додаткових шкідливих речовин. Це, перш за все, чай і кава. споживання кави навіть корисно для серця , якщо не перевищувати допустиму дозу..

2. Алкоголь

Алкоголь так само руйнівно діє на серце і судини, як і на інші системи організму. До того ж алкоголь в поєднанні з ліками або жирною їжею може грати роль каталізатора або змінювати вплив на організм.

Наприклад, відомо, що в поєднанні з ліками, спрямованими на нормалізацію роботи судин, вплив алкоголю може спровокувати колапс , а в поєднанні з жирною їжею прискорюються руйнівні процеси, які шкідливі печінки і нирок.

7 фактів про вплив алкоголю на серцево-судинну систему знайдете тут.

Але не будь-який алкоголь має строго негативний вплив.

допускається споживання невеликої кількості коньяку або обмежене споживання червоного сухого вина , шкода від споживання якого нівелюється користю для кровотворення.

3. Солі

Споживання солі важливо тримати в діапазоні від 3,5 до 5 грам щодня. Це не відноситься до страждають такими серцево-судинними захворюваннями, як артеріальна гіпертензія, ішемічна хвороба та інші .

При деяких з них споживання солі має бути скорочено ще більше, при інших рекомендується безсольова дієта або заміна класичної хлоридо-натрієвої солі на ту, в якій натрій заміщений калієм.

Наукові факти про шкоду солі для серця і судин дивіться в окремій статті.

Повна відмова від солі також небажаний, оскільки така дієта в загальному застосуванні може сприяти розвитку ризику серцевого нападу.

4. Жирна їжа

Жири відіграють важливу роль у роботі організму, однак не всі жири корисні. Вміщені в деяких продуктах жири відкладаються на стінках судин, внаслідок чого може розвиватися атеросклероз &8212; передумова до розвитку інших, більш небезпечних захворювань. Тому краще вживати корисні сорти м'яса , зі списком яких ви можете ознайомиться в окремій статті.

Такі жири містяться в жирному м'ясі &8212; баранині і свинині і в продуктах, що готуються з великою кількістю масла. Таке м'ясо не можна їсти у великих кількостях ні в якому разі.

5. Копчені ковбаси

Шкода копчених ковбас обумовлений, з одного боку, наявністю канцерогенних речовин і консервантів, а з іншого боку, що містяться в складі жиром в рясному колічесте, який вбиває наше серце.

Копченості стимулюють зростання тиску і сприяють тромбоутворення. крім цього, споживання негативно позначається на роботі печінки, нирок, ендокринної та сечостатевої системи.

6. Фаст-фуд

Шкода фаст-фуду, крім низької якості використовуваних продуктів, обумовлений наявністю трансжирів і жиру, що міститься в маслі, що застосовується для смаження у фритюрі. Шкода споживання фаст-фуду багаторазово перевищує харчову користь, яку отримує організмом з їх споживання.

Це сприяє підвищенню рівня поганого холестерину , а шкідливі вещеста, що містяться в такій їжі буквально &171;дряпають&187; судини і роблять їх пухкими, в слідстві чого вони легко надриваються.

до фаст-фуду також варто віднести низькоякісні закуски і снеки, серед яких Картопляні і кукурудзяні чіпси, виготовлені із застосуванням великої кількості масла, сухарики, цибульні кільця у фритюрі і т. д.

7. Цукор

Споживання цукру викликає стрибкоподібне зростання тиску і погіршення стану судин. Крім того, споживання цукру негативно позначається на інших системах і процесах, що відбуваються в організмі.

Цукор викликає тривожні та депресивні стани за рахунок пригнічення нервової системи. Шкода від цукру схожий з шкодою, що виникають внаслідок споживання енергетиків.

Наукові факти про шкоду цукру для серця дивіться в окремому матеріалі.

8. Куріння

Куріння &8212; одна з шкідливих можливих звичок, а для &171;сердечників&187; неприпустима в принципі, оскільки провокує спазм судин, і так знаходяться в критичному стані.

Крім різко зростаючої можливості інфаркту та інсульту, паління ще більше перешкоджає подачі кисню в органи людського організму, не дозволяючи їм нормально працювати.

Чим замінити-6 варіантів

До продуктів, позитивно впливає на ССС відносяться наступні блоки:

1. Фрукти, цитрусові та ягоди

Особливо корисні банани, гранати і цитрусові, такі як лимони .

Позитивний вплив бананів на серце обумовлено високим вмістом калію в складі, що попереджає тромбоутворення і нормалізує тиск.

Гранат &8212; незамінний фрукт для &171;сердечників&187; . Він благотворно впливає на роботу серця і стан судинної стінки. Крім цього, гранат має загальнозміцнюючу ефектом для всіх систем організму. Гранат & 8212; один із секретів довголіття жителів Кавказу.

З ягід найкорисніше виноград , журавлина і калина . Вони перешкоджають тромбоутворення, сприяють очищенню судин, нормалізують процеси кровотворення і кровотоку.

2. Овочі

Серед найбільш корисних длля серця овочів слід виділити буряк, позитивний вплив від якої можна порівняти з дією передових медичних препаратів. Також корисний для судин часник , лук і гарбуз за рахунок високого вмісту в ній бета-каротину. З цієї причини так само важлива морква.

3. Зелень

Петрушка, кріп, коріандр і інша зелень містять концентровану кількість корисних мікроелементів, що володіють зміцнюючим ефектом для серцево-судинної системи.

4. Сухофрукти та горіхи

Позитивний вплив сухофруктів на серце обумовлено збереженням в них вітамінів і мікроелементів в порівнянні з замороженими і переробленими фруктами. Горіхи також містять високу концентрацію корисних речовин, незамінних для організму. Для зміцнення серцево-судинної фахівці рекомендують лікувальні суміші з подрібнених горіхів і сухофруктів, що володіє високою засвоюваністю організмом. Найбільш ефективною є серцева паста Амосова , названа на честь видатного лікаря, який її винайшов.

5. Масло

Для серця і судин незамінну роль відіграють оливкова і лляна олії першого віджиму. Вони очищають судини і зміцнюють серцевий м'яз.

6. Риба

користь риби значно перевершує м'ясо. Це обумовлено, по-перше, кращої засвоюваністю. По-друге, що міститься в рибі жир не тільки не накопичується в судинах, але і є незамінною умовою зміцнення організму.

По-третє, риба, за умови того, що вона є дикою, як, наприклад, Тихоокеанські лососі (нерка, кета, горбуша, кижуч, чавича) харчується виключно природною їжею, внаслідок чого в її м'ясі практично відсутні шкідливі речовини, неперероблені печінкою.

Нарешті ознайомтеся з цією інфографікою:

Кілька слів про калієву дієту

Як сказано раніше, калій і магній &8212; незамінні елемент для страждаючих серцево-судинними захворюваннями. З цієї причини фахівці рекомендують&171; сердечникам & 187; купувати сіль із заміненим натрієм на калій. Цей елемент зміцнює серцевий м'яз, сприяє очищенню судин, перешкоджає тромбоутворення.

Відео по темі

Для більш детального ознайомлення з темою радимо подивитися відео:

Таким чином, правильно підібравши необхідні для організму продукти і виключивши зі споживання алкоголь, жирну їжу, консерванти і шкідливі жири, людина забезпечує захист і відновлення серцево-судинної системи. Дієта повинна враховувати індивідуальні потреби організму і фактор сезонності. Також важливо, щоб продукти були вироблені в екологічно чистій місцевості і без застосування небезпечних для організму речовин, що девальвують користь від їх споживання.