7 фактів про вплив алкоголю на серце і судини людини: чи дійсно він настільки шкідливий?

Серцево-судинна система (ССС) виконує ключові функції в життєдіяльності організму. Разом з кров'ю, що перекачується серцем і доставляється по судинах до органів і тканин, відбувається харчування органів і систем людського організму киснем і необхідними речовинами.

Порушення в ССС неминуче позначаються на стані всього організму в цілому. Зміцнення і збереження ССС має відбуватися згідно з медичними показаннями, із застосуванням правильного харчування і з урахуванням індивідуальних особливостей організму.

Разом з тим нормалізація і зміцнення серця і судин людини немислимі без відмови від шкідливих звичок, куріння і алкоголю. Саме про руйнівну дію алкоголю ми поговоримо в цьому матеріалі.

7 фактів про шкоду алгоколя для серцево-судинної системи

Алкоголь робить негативний систематичний вплив на стан серцево-судинної системи. Якщо коротко, то цей вплив виражається в наступних аспектах:

 1. Сприяє тромбоутворенню &8212; за рахунок активності етилового спирту відбувається згущення крові і закупорка судин.
 2. Порушує серцевий ритм &8212; продукти розпаду алкоголю (токсини) діють на кардіологічну функцію, порушуючи роботу серцевого м'яза.
 3. Підвищує артеріальний тиск &8212; за рахунок порушення роботи ендокринної системи і головного мозку відбувається порушена робота механізмів, що регулюють його рівень. Споживання алкоголю офіційно визнано фактором, що сприяє розвитку гіпертонії.
 4. Сприяє прискоренню розвитку атеросклерозу &8212; за рахунок низького рівня функціонування печінки гірше виробляються ліпіди, корисні для організму, і краще утворюються шкідливі жири, що відкладаються на судинних стінках і утворюють атеросклеротичні бляшки.
 5. Викликає ішемічну хворобу &8212; внаслідок розвитку атеросклеротичної хвороби і ураження ендотелію. Також зростає ризик ускладнень, пов'язаних з ішемічною хворобою.
 6. Підвищує ризик виникнення і розвитку кардіоміопатії &8212; безпосередньо викликається алкогольною інтоксикацією захворювання, що характеризується дистрофічними змінами міокарда, відкладеннями жирів в серцевих тканинах, зниженням еластичності стінок камер серця.
 7. Підвищує ризик розвитку інших захворювань: серцевої недостатності, серцевих нападів, інфарктів та інсультів. згідно досліджень , непомірне споживання алкоголю є третьою провідною причиною передчасної смертності в США, після куріння і ожиріння.

Ось що відбувається з серцем алкоголіка:

Чи буває він корисний?

Незважаючи на загальне згубний вплив, яке прийом алкоголю надає на стан ССС, деякі напої при дотриманні умови помірного споживання здатні принести і користь. До них, перш за все, відносяться коньяк і червоне сухе вино.

Червоне сухе вино

Дослідження корисних властивостей червоного сухого вина пов'язано з французами. Згідно з офіційною медичною статистикою, смертність від серцево-судинних захворювань у Франції і середземноморських країнах, жителі яких регулярно вживають вина, нижче в порівнянні з загальносвітовою статистикою.

Доведено, що червоне вино благотворно впливає на серце . Саме припущення про взаємозв'язок споживання вина і стану ССС і підштовхнуло до проведення досліджень , в результаті яких виявлено наступні благотворно впливають фактори вживання червоного сухого вина в невеликих кількостях( до 250 мл в день):

 • Поліпшення процесу кровотворення;
 • Поліпшення кровотоку;
 • Очищення стінок судин &8212; перешкоджання розвитку атеросклерозу.

Коньяк

благотворний вплив коньяку на роботу серця так само виражено в поліпшення кровотворення і кровотоку і очищенні стінок судин , але крім того, за рахунок помірного споживання коньяку відбувається збільшення засвоюваності корисних речовин, що містяться в їжі.

Крім цього, за рахунок впливу коньяку відбувається зняття спазму з судин, м'яко стимулюється робота центральною нервовою системою. У зв'язку з цими фактами, краще вживати коньяк, ніж горілку, адже очевидно, що з них корисніше.

Коньяк допомагає впоратися з простудними захворюваннями, також надають негативний вплив на серце, і сприяє міцному сну при нервових розладах.

8 правил вживання для мінімізації ризику

Шкода від споживання алкоголю може зростати, якщо не дотримуватися правила, покликані звести ризики від його вживання до мінімальних. перш за все, до них відносяться наступні:

 1. Допускається споживання тільки якісних напоїв;
 2. Необхідно дотримуватися максимально допустиму дозу;
 3. Не можна змішувати алкоголь, отриманий з пшеничного спирту, з отриманим з виноградного спирту;
 4. Спиртовмісні напої необхідно поєднувати з їжею (не з жирними або пересоленими закусками);
 5. Дотримуватися режиму споживання & 8212; не частіше 1-2 разів протягом тижня, для&171; сердечників &187; & 8212; набагато рідше;
 6. Не дозволяється змішувати спиртне з медичними препаратами.
 7. Ні в якому разі не вживайте спиртовмісні енергетичні напої. Навіть самі по собі енергетики дуже шкідливі для серцево-судинної системи , а в поєднанні зі спиртом це просто отрута.
 8. Доведено, що пиво руйнівно впливає на серце , тому уникайте його. Замініть пляшку пива келихом червоного вина.

Неприємні відчуття після прийому спиртовмісних напоїв

У деяких випадках негативний вплив спирту можна відчути безпосередньо після випитого. Розберемо основні симптоми.

Болі в грудях після вживання

Чому це відбувається і що робити? Причина в більшості випадків криється в спазмі коронарних судин. найчастіше симптоми проявляються після тривалого вживання алкоголю. Больові відчуття можуть бути ниючими або тягнуть. Крім того, можуть супроводжуватися посиленням кардіоритму і нестачею кисню, в зв'язку з чим стає важко дихати, тисне в скронях, ниє і щемить в грудях. Причому серце може боліти і на наступний день після прийому спиртного. Іноді це відбувається вночі.

Що приймати для полегшення симптомів? При зазначених симптомах нітрогліцерин не допомагає впоратися з болем. рекомендується звернутися за лікарською допомогою, а в період очікування помірно споживати чисту воду , забезпечити провітрювання приміщення. Для зниження частоти биття серця може бути застосовано заспокійливе на рослинній основі.

Сильне серцебиття

Посилення частоти серцебиття і перебої в ритмі найчастіше свідчить про тахікардіческом нападі , викликане споживанням алкоголю. Він може супроводжуватися головним болем або болем у грудях, підвищенням тиску, почервоніння на обличчі, &171;мошками&187; перед очима.

Що робити, якщо серце починає сильно стукати? У разі прояву зазначеної симптоматики слід припинити споживання спиртного і повністю утриматися від нього аж до консультації з лікуючим фахівцем. Для нормалізації стану рекомендується прийом заспокійливих натуральних препаратів і слабкий чай з невеликою кількістю цукру.

Тяжкість

Відчуття тяжкості в області серця може не супроводжуватися болем. Це в більшості випадків свідчить про підвищену, але не критичної навантаженні на серці. Часто зазначений стан виникає при споживанні пива і жирної їжі. Прийом алкоголю в цій ситуації варто припинити і звернутися за лікарською допомогою, якщо стан не зміниться через півтори-дві години.

Поколювання

Дане відчуття може бути викликано різними причинами. Якщо в серці & 171; коле&187; &8212; це, з одного боку, може свідчити про міжреберної невралгії або патології реберних хрящів.

З іншого боку, при появі симптомів в безпосередньому зв'язку з вживанням алкоголю це скоріше свідчить про порушення роботи серцево-судинної системи.

Слід звернути увагу на наявність ознак таких захворювань, як стенокардія або нейроциркуляторна дистонія. При появі зазначених симптомів обов'язково звернутися до лікаря. В процесі очікування зняття симптомів можна домогтися шляхом прийому знеболюючих.

Протипоказання і особливості споживання при деяких захворюваннях

Алкоголь є каталізує фактором для розвитку серцево-судинних захворювань. У тому ж випадку якщо те чи інше захворювання вже має місце, до вживання алкоголю необхідно поставитися вкрай обережно або ж повністю його виключити. Розглянемо наступні захворювання:

 1. При аритмії &8212; спирт сприяє прискореному розвитку захворювання, що приводить до розвитку серцевої недостатності, крім того, алкоголь протипоказаний при приступообразной формі миготливої аритмії;
 2. При тахікардії &8212; від спиртовмісних напоїв слід відмовитися повністю, якщо захворювання перейшло в хронічну форму, в іншому випадку спиртне так само може завдати критичної шкоди і спровокувати напад ;
 3. При стенокардії &8212; допускається обмежене споживання міцного якісного алкоголю (до 40 мл) , особливо веде до розширення судин, необхідна консультація з лікарем;
 4. При пороці серця &8212; допускається обмежене споживання червоного сухого вина або коньяку не частіше 2 разів на тиждень в дозуванні, ОБМЕЖЕНОЮ 150 мл (вино) і 40 мл (коньяк);
 5. При серцевій недостатності & 8212; спиртне вкрай не бажано;
 6. Після операції &8212; після операційного втручання на серце в період адаптації алкоголь необхідно виключити повністю, в подальшому допустиму кількість може рекомендувати тільки лікар.

Поєднання з медичними препаратами

Алкоголь не можна змішувати з медичними препаратами, оскільки в одних випадках він може знизити корисний ефект від лікування, а в інших привести до непередбачених наслідками і результатами , аж до того, що серце може зупиниться.

Деякі таблетки і препарати дійсно можуть викликати зупинку серцевого м'яза в поєднанні з алкоголем. Тому необхідно вкрай уважно ознайомиться з інструкцією і порадитися з лікарем , на предмет сумісності.

Також відомо, що совщечениеспиртного з препаратами, дія яких спрямована на нормалізацію функції судин, може спричинити колапс .

прийом судинорозширювальних препаратів в поєднанні зі спиртовмісними напоями може привести до летального результату, непритомності і гострих станів серцевої недостатності.

Також не рекомендується його поєднання з седативними препаратами, оскільки дані препарати можуть подіяти в зворотному напрямку, посилити збудливість і привести до стрибкоподібного підвищення тиску.

Відновлення ССС після тривалого вживання

Можливість відновлення серцево-судинної системи залежить від тяжкості проблеми, викликаної алкоголізмом. Відновленню серця сприяє помірне фізичне навантаження, яка, однак, заборонена при серйозних пошкодженнях ССС.

відновленню сприяє відмова від інших шкідливих звичок, прогулянки на свіжому повітрі, правильно підібраний, відповідний ситуації раціон і режим харчування, такий як калієва дієта , а також медичні препарати, склад і дозування яких може призначити виключно лікар. Все це допоможе відновити і підтримати серце після відмови від спиртного.

Відео по темі

Пропонуємо вам ознайомитися з відео:

Таким чином, не тільки страждають серцево-судинними захворюваннями, але і всім необхідно вкрай відповідально і обережно ставитися до споживання алкоголю. При великому бажанні і відсутності прямих протипоказань можна іноді дозволити собі мінімальні дози червоного сухого вина або коньяку. Крім цього, слід віддавати перевагу загальнозміцнюючим фізичним вправам, прогулянкам на свіжому повітрі, по можливості знизити стрес і перейти на здорове харчування.