Топ-5 корисних властивостей грибів Рейші для людини

Рейші (трутовик лакований) – популярний лікарський гриб, який широко використовується в східній медицині як протипухлинний та імуномодулюючий засіб.

Гриб Рейші містить ряд молекул, включаючи тритерпеноїди, полісахариди та пептидоглікани, які можуть бути відповідальними за його користь для здоров'я.

Хоча самі гриби можна вживати в свіжому вигляді, частіше їх приймають у вигляді порошків або екстрактів, які містять ці специфічні молекули. Саме такі форми були випробувані в дослідженнях на тваринах і людях.

Що таке гриб Рейші?

Гриб Рейші (трутовик лакований, ганодерма лакована, лінчжі) – багатопористий гриб, який в природі росте біля основи і пнів листяних дерев, особливо клена. Гриб поширений в помірних і субтропічних широтах. Його можна зустріти і в південних районах Росії (Північний Кавказ, Ставропольський і Краснодарський краях).

Понад 2000 років гриб вважався одним з основних засобів в китайській медицині. Культивується він тільки в медичних цілях. Сировиною для приготування лікарських засобів зазвичай служать плодові тіла гриба, рідше – вегетативний міцелій.

Рейши цінується за здатність надавати в організмі противірусний, антибактеріальний, протизапальний, імуномодулюючий і протираковий ефекти.

Приймається зазвичай у вигляді чаїв або настоянок.

Рейши-це гриб, який паразитує на пнях дерев, який широко використовується в китайській медицині і має ряд доведених лікувальних властивостей.

5 корисних властивостей

Рейші містить безліч вітамінів (особливо – d, c, B3 і B5), мінералів (кальцій, фосфор, залізо), антиоксидантів (терпеноїди) і органічних кислот.

Нижче представлені 5 фактів про користь Рейші (з опорою на наукову базу).

1. Зміцнює імунітет

Китайські вчені підкреслюють особливу роль гриба з метою поліпшення роботи імунної системи.

Дослідження, проведені під контролем експертів з Нової Зеландії, показують , що Рейші здатний підвищити рівень лейкоцитів в крові, а також посилити функціональну активність натуральних кілерів у відповідь на впровадження інфекційних агентів або злоякісних клітин.

Окремо слід зазначити, що гриб ефективний з метою підвищення опірності організму по відношенню до збудників інфекційних захворювань і злоякісних клітин навіть в умовах надмірних стресових навантажень.

Рейші посилює активність імунітету проти будь-яких чужорідних агентів.

2. Володіє протираковим ефектом

Ще кілька тисячоліть тому гриб Рейші широко використовувався в народній медицині для профілактики і терапії раку.

На сьогоднішній день встановлено , що він здатний не тільки знизити ризик появи злоякісних новоутворень, але і викликати пряму загибель ракових клітин.

Численні дослідження підкреслюють ефективність рейши з метою профілактики і уповільнення злоякісного ураження тканин наступних органів:

Рекомендується регулярно вживати Рейші особам з підвищеною схильністю до раку (наявність захворювання у родичів, неправильний спосіб життя).

Гриб Рейші здатний знищувати злоякісні клітини, забезпечуючи надійну профілактику раку.

3. Покращує настрій і емоційний фон

Систематичне включення гриба в раціон покращує якість життя, сприяє зниження втоми , а також усунення ознак будь-яких депресивних розладів.

Фахівці з Нової Зеландії виявили , що особи, які страждають неврастенією, на тлі регулярного вживання гриба Рейші, змогли нормалізувати загальний стан. У них зникли такі симптоми, як підвищена дратівливість, головний біль і запаморочення, а також покращився настрій і тяга до життя.

Компоненти в складі гриба безпосередньо втручаються протягом обмінних процесів в тканинах головного мозку, покращуючи загальний емоційний фон . Він може бути ефективний з метою запобігання розладів когнітивної сфери (з боку мислення, пам'яті та уваги).

Гриб Рейші здатний підвищити настрій і усунути прояви втоми і депресії.

4. Покращує здоров'я серця і судин

доведено , що рейши, при частому вживанні, здатний знизити концентрацію загального холестерину в крові, а також його атерогенних фракцій (ЛПНЩ, ТАГ), підвищити вміст «корисного» холестеролу – ЛПВЩ.

При постійно підвищеній концентрації холестерину в кілька разів підвищується ризик формування атеросклеротичних бляшок і розвитку таких захворювань, як ішемічна хвороба серця та інфаркт міокарда, хронічна ішемія мозку та інсульт. Отже, трутовик лакований може їх запобігти.

Біологічно активні добавки на основі гриба особливо корисні особам похилого та старечого віку, у яких серцево-судинні захворювання зустрічаються з високою частотою.

Гриб нормалізує рівень холестерину в крові і знижує ймовірність появи патологій серця і судин, обумовлених атеросклерозом.

5. Зменшує концентрацію цукру в крові

Гриби Рейші знижують рівень глюкози в плазмі крові. Описане властивість забезпечується за рахунок декількох механізмів:

 1. Усунення інсулінорезистентності. Трутовик лакований підвищує чутливість периферичних тканин до інсуліну, забезпечуючи більш швидке і ефективне поглинання глюкози клітинами і зниження її концентрації в крові.
 2. Активація глікогеногенезу. Рейші підсилює перетворення глюкози з крові в глікоген для «стратегічних» запасів.

Рослина може з досить високою ефективністю застосовуватися для профілактики раннього розвитку (при обтяженому спадковому анамнезі) і для терапії (спільно з цукрознижувальними препаратами або інсуліном) цукрового діабету II типу.

Рейші, за рахунок ряду механізмів, може запобігти, а також полегшити перебіг цукрового діабету II типу.

Безпека та шкода

Обсяг досліджень щодо шкідливого впливу гриба Рейші на здоров'я вкрай малий. Передбачається, що багато побічні ефекти просто не вивчені.

До числа ускладнень, що спостерігаються при споживанні гриба, можна віднести:

 1. Зниження «в'язкості» крові. Продукт протипоказаний при прийомі медикаментів, що володіють антикоагулянтною або антиагрегантною активністю. Це загрожує розвитком кровотеч.
 2. Руйнування клітин печінки. тривалий прийом Рейші (понад 1 місяць) може привести до руйнування і загибелі клітин печінки.
 3. Розлади сну. при частому вживанні гриба можлива поява проблем з відходом до сну, зменшення глибини сну.
 4. Алергічні реакції. як правило, проявляються у формі шлунково-кишкових розладів і висипань на шкірі. Системних анафілаксій в науковій літературі не описано.

Також слід обмежувати або зовсім відмовитися від прийому рейши вагітним жінкам. Жодне з досліджень не вивчало вплив продукту на організм плода.

Рейши має ряд протипоказань і побічних ефектів, які обов'язково слід враховувати перед початком вживання.

Способи застосування

У роздрібних магазинах гриб Рейші зустрічається у двох формах:

 • Мелений гриб;
 • Екстракт.

В екстракті Рейші відсутній клітковина , але превалюють біологічно активні речовини.

Мелений гриб або порошок можна додавати в будь-які супи, салати або напої. Головне-приймати строго по інструкції (не більше 3 чайних ложок на добу).

Деякі виробники спочатку упаковують Рейші в капсули, в кожній з яких міститься 1-1,5 чайних ложок порошку.

Розглянемо кілька рецептів на основі гриба.

1. Чай

Буде потрібно:

 • 2 ст. л. порошку гриба Рейші;
 • 1 000 мл окропу.

Спосіб приготування:

 1. Залити гриб окропом. Помістити в термос.
 2. Наполягати близько 10 годин.
 3. Процідити.

Вживати по 60-100 мл 3 рази на день (за 30-40 хвилин до прийому їжі). Тривалість лікування-не більше 30 діб.

2. Настоянка

Інгредієнти:

 • 1 ст. л. порошку гриба Рейші;
 • 500 мл горілки.

Як зробити:

 1. Помістити гриб в скляну ємність.
 2. Залити горілкою. Закрити щільною кришкою.
 3. Залиште в будь-якому темному місці на 2 тижні.

Приймати по 1 ст.л. 3 рази на добу (за 30-40 хвилин до їди). Тривалість прийому аналогічна-до 1 місяця.

Для поліпшення засвоєння рекомендується вживати більше продуктів, багатих вітаміном C.

Рейші використовується тільки в медичних цілях. Його можна приймати згідно з інструкцією у формі біологічно активних добавок або приготувати засіб самостійно.

Висновок

 1. Таким чином, гриб Рейші містить в собі масу біологічно активних речовин, оздоровлюючих весь організм.
 2. Гриб, імовірно, здатний поліпшити здоров'я серця і судин, запобігти розвитку раку і цукрового діабету II типу, зміцнити імунітет і побороти депресію.
 3. Перед вживанням рекомендується уважно ознайомитися з інструкцією і побічними ефектами.