11 доведених корисних властивостей імбиру для здоров'я

Імбир набув широкого поширення завдяки своїй користі для здоров'я людини, в тому числі і в доказовій медицині. Він часто використовується для усунення диспепсичних розладів, порушень сну, а також проти респіраторних інфекцій.

За даними досліджень, імбир здатний знизити смертність від поширених серцево-судинних захворювань, поліпшити роботу травної, нервової та ендокринної систем. На тлі регулярного вживання також знижується ризик розвитку інфекційних патологій, підвищується лібідо у чоловіків.

11 корисних властивостей

Нижче розглянуті 11 головних достоїнств імбиру, які визначають його корисні властивості щодо організму.

1. Багатий склад

Імбир виділяється серед інших рослин через наявність в своєму складі великого числа вітамінів і мінеральних речовин.

100 грам свіжого кореня імбиру містять всього 79 калорій, а також наступні компоненти:

назва речовини вміст у 100 грамах  відсоток рекомендованої добової потреби
вуглеводи 17,8 г 17,8 %
білки 1,82 г 3 %
жири 0,75 г 3 %
харчові волокна 2 г 5 %
фолієва кислота 11 мкг 3 %
Ніацин 0,75 мг 4,5 %
пантотенова кислота 0,2 мг 4 %
Вітамін В6 0,16 мг 12 %
Вітамін C 5 мг 8 %
Вітамін Е 0,26 мг 1,5 %
натрій 13 мг 1 %
калій 415 мг 9 %
кальцій 16 мг 1,6 %
мідь 0,226 мг 25 %
залізо 0,6 мг 7,5 %
магній 43 мг 11 %
Марганець 0,229 мг 10 %
Фосфор 34 мг 5 %
Цинк 0,34 мг 3 %

Імбир має унікальний смак і аромат, часто використовується як приправа для багатьох страв.

Запах йому надає гінгерол – речовина, що визначає основний набір лікувальних властивостей рослини.

Вчені з Китаю доведено , що гінгерол має виражену протизапальну і антиоксидантну дію, сприяє пригніченню хронічного запалення в стінці кишечника і перешкоджає розвитку злоякісних новоутворень у всіх органах (переважно в товстій кишці).

імбир містить цінні поживні речовини, необхідні для повноцінної роботи організму. Окремі компоненти (гінгерол) можуть навіть попередити розвиток ракових захворювань.

2. Усунення нудоти

Нудота – вкрай неприємний суб'єктивний симптом, який зустрічається при безлічі патологій.

Британські фахівці виявлено , що імбир може використовуватися для усунення нудоти, викликаної морською хворобою, хіміотерапією (в процесі лікування злоякісних новоутворень).

За даними Таїландських вчених, рослина усуває нудоту в післяопераційному періоді, яка обумовлена дією знеболюючих засобів.

Також відзначається полегшення нудоти, яка є проявом токсикозу у вагітних. Всього 1-1, 5 грама рослини значно зменшують вираженість даного неприємного симптому.

вживання імбиру є ефективним способом полегшення нудоти, викликаної багатьма причинами.

3. Зменшення м'язових і суглобових болів

Імбир ефективно усуває болі в м'язах після активних фізичних навантажень. Зарубіжні дослідження показують , що всього 2 грами кореня рослини на добу, що вживаються протягом 11 днів, значно знижують м'язові болі.

Слід зазначити , що дія реалізується не відразу. Для досягнення позитивного ефекту необхідно приймати імбир протягом тривалого часу (не менше 5 діб).

Також доведено , що рослина, зважаючи анальгезирующего впливу, зменшує вираженість суглобових болів у хворих на остеоартроз, при якому має місце деструкція суглобових поверхонь.

вживання імбиру пов'язано зі зменшенням болю в м'язах на тлі активних фізичних навантажень, а також в суглобах при наявності остеоартрозу.

4. Зниження рівня цукру в крові

Іранські дослідження продемонстрували , що прийом 2 грамів порошку імбиру на добу на регулярній основі викликає зменшення концентрації глюкози в крові на 12%.

Також встановлено, що рослина знижує рівень глікованого гемоглобіну (HbA1c) в крові – маркера, що відображає вміст цукру в крові за останні 3 місяці. Значення даного показника, в середньому, опускається на 10% за 12 тижнів.

Вживання імбиру на постійній основі може бути ефективним засобом профілактики розвитку цукрового діабету II типу, який, в останні роки, вражає все більше і більше людей.

імбир сприяє зниженню цукру в крові. Ефект носить довгостроковий характер при регулярному вживанні.

5. Нормалізація роботи шлунка

Шлункова диспепсія – вкрай частий супутник великого числа захворювань шлунка і дванадцятипалої кишки. Відхилення проявляється почуттям переповнення шлунка, болями і неприємними відчуттями в епігастральній ділянці.

В основі патогенезу патології лежить зниження моторно-евакуаційної функції шлунка, при якому просуванні їжі по верхніх відділах травного апарату сповільнюється.

Доведено , що імбир підвищує швидкість просування їжі. При додаванні рослини в раціон швидкість спорожнення шлунка підвищується на 25%. Інші дослідження зафіксували зростання швидкості просування їжі на 50%.

імбир корисний для шлунка , так як прискорює спорожнення шлунка, що може бути корисно для усунення симптомів різних захворювань даного органу.

6. Зменшення вираженості болю під час менструацій

Принаймні 25% жінок відчувають біль під час менструації.

Працівники університету медичних наук імені Шахіда Бехешті (Іран) відзначають , що 1 грам порошку імбиру на добу (прийом по 1 капсулі 250 мг 4 рази на день) значно знижує вираженість больового синдрому протягом перших 3 днів менструального циклу.

Важливо відзначити, що ефективність рослинного засобу порівнянна з такими лікарськими препаратами, як ібупрофен або мефенамінова кислота.

імбир може ефективно усунути симптоми хворобливих менструацій.

7. Корекція дисліпідемії

Високий рівень загального холестерину, а також його атерогенних фракцій (ЛПНЩ, ЛПДНЩ, ТАГ) – провідний фактор ризику розвитку смертельно небезпечних серцево-судинних захворювань (ішемічна хвороба серця та інфаркт міокарда, інсульт).

Закордонні дослідження показують , що вживання 3 грамів порошку імбиру на регулярній основі значно знижує концентрацію в крові загального холестерину, ТАГ, ЛПНЩ, ЛПДНЩ.

Рослина також піднімає рівень «корисного» холестерину (ЛПВЩ) в крові, який вкрай важливий для стримування процесу утворення атеросклеротичних бляшок.

імбир робить позитивний вплив на ліпідний профіль, знижуючи ризик розвитку фатальних серцево-судинних патологій.

8. Захист головного мозку

Окислювальний стрес і хронічне запалення – провідні причини старіння всього організму. На жаль, головний мозок одним з перших зустрічає «вікової» удар.

Роботи Лівійських вчених вказують , що ряд антиоксидантів і біологічно активних речовин, що містяться в імбирі, можуть інгібувати багато патологічні процеси, що виникають в центральних відділах нервової системи. Особлива ефективність відзначається в ставлення хвороба Альцгеймера.

На думку експертів з Таїланду, імбир покращує пам'ять і когнітивну сферу.

Велика роль відводиться рослині за нейропротективную активність. Імбир захищає головний мозок від будь-яких ішемічних ушкоджень, які можуть мати місце при інсульті, хронічної ішемії мозку, анемії, гострої серцевої недостатності і т. п.

імбир має значний потенціал для захисту мозку від різних пошкоджень і покращення його роботи .

9. Запобігання інфекційним захворюванням

Гінгерол має виражену антибактеріальну активність.

Пакистанські вчені встановлено активність щодо кишкової палички, стафілококів, стрептококів, синьогнійної палички, клебсієли, пневмокока.

Корейські фахівці підкреслюють високу ефективність екстракту імбиру при лікуванні запальних захворювань ясен.

імбир має виражену антибактеріальну активність і допомагає організму боротися з безліччю найпоширеніших збудників інфекційно-запальних захворювань.

10. Імбир ефективний для схуднення

Гінгерол, що входить до складу імбиру, також сприяє схудненню.

Дія забезпечується за рахунок прискорення обміну речовин, на потреби якого потрібна величезна кількість енергії. Вона генерується в результаті розпаду клітин жирової тканини. Подібну інформацію приводять вчені з Кореї.

Також імбир сприяє швидкому наповненню шлунка, що викликає пригнічення центрів голоду в головному мозку і знижує активність споживання їжі на кілька годин.

включення імбиру в раціон дозволяє швидше схуднути і підтримувати адекватну масу тіла.

11. Вплив на чоловіче здоров'я

Імбир вкрай корисний для чоловіків.

Доведено, що він сприяє профілактиці раку простати – вкрай небезпечного захворювання, поширеність якого зростає з рекордними темпами.

Корінь рослини з давніх часів використовується як засіб для підвищення лібідо. В інформації іранських фахівців, рослина підвищує приплив крові до статевих органів і сприятливо впливає на їх роботу.

Рослина також може використовуватися для підвищення потенції тимчасово або на довгостроковій основі.

імбир підвищує потенцію, лібідо і знижує ймовірність злоякісного переродження клітин передміхурової залози.

Шкода і протипоказання

Незважаючи на колосальні лікувальні властивості, в окремих ситуаціях, імбир може завдати шкоди організму.

До основних протипоказань відносяться:

 1. Сечокам'яна хвороба. Ряд речовин, наявних в імбирі, підвищують ризик утворення каменів в нирках при наявності початково порушеного обміну речовин.
 2. Зниження згортання крові. не рекомендується приймати в їжу рослину при наявності захворювань, при яких страждає система згортання крові (гемофілія, хвороба Віллебранда), а також при лікуванні лікарськими препаратами, «розріджують» кров (дезагреганти, антикоагулянти, тромболітики).

Найпоширенішими побічними реакціями є:

 1. Диспепсичні розлади. проявляються у вигляді печії, хворобливості або відчутті дискомфорту в епігастральній ділянці, діареї. Пов'язані з надмірним прийомом.
 2. Алергічні реакції. зустрічаються досить рідко.

З особливою обережністю слід ставитися до вживання рослини під час вагітності. З одного боку, імбир усуває ряд вкрай неприємних проявів токсикозу, з іншого – підвищує ризик викидня і порушення нормального розвитку плода (особливо на пізніх термінах вагітності).

отже, перед включенням рослини в раціон при вагітності необхідно обов'язково проконсультуватися з лікарем!

Короткі відповіді на запитання

Нижче розглянуті найпоширеніші питання щодо вживання і використання імбиру.

 1. Застосування маринованого кореня. маринований і консервований імбир так само корисний, як і свіжий, і використовується для зниження маси тіла, підвищення загальної витривалості і усунення нудоти.
 2. Застосування сухого кореня. існує безліч способів застосування сушеного імбиру: приготування чаю, ванни (усувають втому в ногах і м'язові болі, ефективні при запальних захворюваннях ніг), аплікації (поліпшення обміну речовин на рівні шкіри, попередження утворення зморшок).
 3. Чи можна пити імбирний чай? так! Він вкрай корисний і зазвичай використовується для поліпшення здоров'я серцево-судинної системи (знижує рівень глюкози і холестерину в крові). Чай можна приготувати як з кореня, так і з листя рослини.
 4. Який імбир краще: червоний або чорний? найбільш цінним вважається червоний імбир. У ньому відзначається більш високий вміст вітамінів і мінералів.
 5. Чи варто пити настоянки і відвари? так! Настоянки і відвари імбиру мають загальнотонізуючу дію, що особливо важливо в період активних фізичних або розумових навантажень, а також підвищують імунітет .
 6. Властивості ефірного масла. ефірна олія імбиру широко використовується в косметології: усунення зморшок, прискорення загоєння дефектів при герпетичної інфекції, усунення жирного блиску шкіри. Аромат ефірного масла підвищує настрій , ефективно бореться з депресією.

Висновок

 1. Таким чином, імбир містить безліч вітамінів, мінералів та інших біологічно активних речовин.
 2. Він нормалізує роботу серцево-судинної системи, знижує ризик розвитку цукрового діабету II типу, злоякісних новоутворень, інфекційно-запальних захворювань.
 3. Імбир досить часто використовується як протизапальний і знеболюючий засіб. Також він знижує масу тіла і підвищує потенцію у чоловіків.
 4. Однак, до вживання рослини слід ставитися грамотно (особливо під час вагітності). Є ряд протипоказань і побічних ефектів.