Залишайтеся завжди молодими в душі і ніколи не бійтеся починати щось нове

«Я не достатньо молодий для того, щоб знати все.»

Цю приказку люблять повторювати старші люди, коли молодші та «зелені» стверджують, що знають краще. Зрілим людям з роками життєвого і робочого досвіду за плечима здається, що вони знають якщо майже не все, то багато. І, з одного боку, це дуже добре, так як вони вже на власному досвіді переконалися в тому, що працює, а що – ні. З іншого ж боку, для зрілих людей це є одним з найбільших гальм у створенні нового. Тому що вони знають, що це ну точно не спрацює, тоді як молоді впевнені в тому, що зможуть зробити все якісно і в найкоротші терміни.

images

Мартін, співзасновник Twocial, у своєму блозі пише про те, що потрібно намагатися не втрачати цю здатність – вірити в те, що ніколи не пізно починати щось нове і що все обов’язково вийде. А якщо і не вийде, то тоді все можна почати заново.

Якщо раніше ми могли думати, що спокійно зможете впоратися з проектами за пару ночей, то тепер перш ніж братися за певні завдання, потрібно обов’язково прочитати 3-4 книги. І ми будемо чітко прораховувати всі кроки і передбачати всі проблеми, які можуть трапитися. А можуть і не відбутися. Але досвід завжди шепоче на вухо, що краще бути підготовленим, а якщо все виглядає занадто складно, то, може, краще і зовсім не братися.

Є такий жарт про студентів, що якщо його запитати, за скільки він зможе вивчити китайську мову, його відповідь буде: «А за скільки треба?» В інституті здається, що немає нічого неможливого і з будь-яким завданням можна впоратися. Обростаючи досвідом перемог і невдач, перш ніж пірнати в новий проект з головою, ми ретельно перевіряємо дно – а чи немає там підводних каменів?

Ідеальний варіант – це поєднання досвіду і знань з повною відсутністю страхів і цього «я точно знаю, що це дурна затія і з цього нічого не вийде». І цьому є живі приклади. І не тільки серед багатих і знаменитих.
Наприклад, 73-річна бабуля з Польщі, Варшава, яка вирішила в такому почесному віці зайнятися діджейством. Якщо ви все ще не чули про неї, тоді знайомтеся – DJ Wika!

 

Крім цього я можу навести дуже особистий приклад – свою маму. У 35 років вона виїхала до Італії, так як робота в держструктурі її не влаштовувала (до цього часу у неї було 2 вищі освіти – хімік-технолог і економічна статистика). Крім роботи її не влаштовувало багато іншого і вона ризикнула. У підсумку, вивчивши італійський, в 40 років вона вступила на рівних умовах з італійцями в шановний університет на відділення психології, закінчила його з червоним дипломом і тепер працює за новою спеціальністю в дитячому садку. Це приклад найпростішої людини, за якої ніхто не просив і не платив. І я думаю, що вона на цьому не зупиниться. Те ж саме стосується пенсіонерів з США та Європи, яких я бачила в досить великій кількості на Самуї в Таїланді. Вони вирішили осісти в цих місцях, тому що на якісне життя там потрібно набагато менше грошей, ніж у тій же Європі. І на свої пенсії та заощадження вони можуть дозволити собі там дійсно райське життя.

І справа не в грошах або спрощеному візовому режимі. Справа в тому, що вони не бачать перед собою перешкод. Якщо ж людина хоче знайти неприємності і щось, що практично неможливо виконати, вона дуже постарається і обов’язково це знайде. Тим самим створивши собі виправдання, чому вона досі сидить на ненависній роботі, коли все життя мріяла, наприклад, відкрити свій дитячий садок або зайнятися порятунком дельфінів в акваторії Чорного моря.

І на завершення не можу не повторити знамените «Stay hungry. Stay Foolish »Стіва Джобса. Завжди залишайтеся голодними до нових знань і можливостей. І завжди залишайтеся настільки безрозсудними, щоб цього вистачило для початку чогось нового, нехай навіть вам буде 73 і ви вирішите кардинально змінити своє життя.

 Tags: , , , ,

Category: Психологія

Коментарі (0)

Залишити коментар