Яке золото варто купувати?

З падінням «залізної завіси» упала і «золота» – у жителів України з’явилася можливість купувати ювелірні вироби за кордоном.

Звичайно, рідний ювелірторг – це добре, але, по-перше, ціна золота у нас в півтора рази вища, ніж у середньому в світі, по-друге, дизайн наших виробів застарий. Тому активна меншість звернула свій погляд на дешеве золото Туреччини.

Турецьке золото дійсно непогане, недороге і легко доступне. Тільки в Стамбулі налічується більше 2000 ювелірних майстерень. Понад половину вироблених в Туреччині золотих виробів купують іноземці, в тому числі і ми. І тепер добрі три чверті православних хрестиків підвішені на бусурманських ланцюжках.

Але ось ви привезли з Туреччини жадане колечко. І тут з’ясовується, що ні здати в ломбард, ні продати в скупку ви його не можете, оскільки із золотом воно не має нічого спільного. Буває й так: частина виробу – справжнє золото, а частина – невідомо що. На виробі може навіть стояти справжнє клеймо пробірної палати.

Поширені випадки виготовлення комбінованих фальшивок. Особливо часто буває, наприклад, що в золотому ланцюжку замок справжній, із справжнім клеймом, а вся інша частина її зроблена із сплаву міді, олова і цинку.

Часто при виготовленні турецьких виробів не дотримується технологія, тому зламана прикраса ремонту не підлягає – дуже крихкий сплав, не сумісний з вітчизняними припоями. Гроші пропали даремно.

Офіційна статистика стверджує, що у 60% золотих виробів, які ввозяться в Україну, реальний вміст золота значно нижче вказаної на них проби.

І справа не в тому, що це турецьке золото. У фальшивого золота немає національності. З тією ж вірогідністю фальшиве золото можна купити в будь-якій країні світу, і навіть в нашій рідній країні.

Часто вигідніше підробляти прикраси у нас, ніж ввозити здалеку. Не думайте, що вже наші-то співвітчизники – святі. У країні діють десятки підпільних ювелірних майстерень, які навіть не дуже-то ховаються, просто до них руки не доходять.

І хоча щорічно податківці вилучають з незаконного обігу дорогоцінних металів на десятки мільйонів гривень, ситуація істотно не змінюється. Результат: більше половини продаваних у Україні золотих прикрас – фальшиві.

Не варто вважати, що абсолютно всі золоті дрібниці, куплені в Туреччині, або, скажімо, в Китаї – фальшивки. Ні, багато з них дійсно золоті, виготовлені з дешевого золота, викраденого на золотих копальнях або контрабандно завезеного з тієї ж України. Адже в Туреччині своїх золотих копалень немає.

Просто бажання злупити з однієї вівці дві шкури дуже принадно для приватних ювелірів. І ось везе народ з Туреччини, Польщі, Китаю, Італії, ОАЕ і Ізраїлю не золото, а дешеві дрібнички – саме у виробах цих країн більше всього виявляють підробок.

Але золото – не просто прикраси, це ще й спосіб вигідного вкладення засобів. А оскільки український ювелірний ринок наповнений фальшивими виробами, дуже велика ймовірність втратити більшу частину своїх кровних. Так що, якщо ви серйозно хочете вкладати гроші в золото, віддайте перевагу золотим злиткам.

Золото в злитках вагою від грама і вище продають і купують банки. Тільки там ви отримаєте гарантію, що це дійсно справжнє золото. А, крім того, воно коштує чи не в два рази дешевше ювелірного золота. У всьому світі люди вкладають гроші в банківське золото. Тепер це можна зробити і у нас.Tags: , , ,

Category: Інше

Коментарі (0)

Залишити коментар