Як зробити Лизуна (handgum) ? (+ відеоурок)

Лизууун … Він як живий. Хто не в курсі – це маленький, але дуже симпатичний привид … Його можна смачно плюхнути на двері, і він, подумавши, повільно поповзе вниз, потішно переміщаючи свою біомасу. Його можна енергійно помучити, покрутити і пом’яти+, можна зробити йому фіззарядку, можна розтягнути в різні боки, зав’язати вузлом і надати смішну форму, спокутувати або погодувати, щоб не захворів …

Перша іграшка-Лизун була випущена компанією Mattel в 1976 році, а після виходу в світ фільму «Мисливці за привидами», в 1984, його головний герой – привид на ім’я Лизун – правда, дещо трансформувавши звичний образ, здобув нечувану популярність і загальне обожнювання.

Мода на цю веселу креативну іграшку цілком зрозуміла. Будь-яка дитина рада потискати, порвати, покрутити прикольний яскравий еластичний м’ячик, поліпити з нього різні фігурки, покидати і порозмазувати, не залишаючи, на радість мамі, брудних слідів.

Можна купити його – Лизуна, або слайма (slime), – і в магазині. А можна навчити дитину створювати власні, не схожі на інші привиди, які тільки душа забажає, в домашніх умовах з підручних матеріалів! Тим більше, що життя Лизуна досить коротке – всього тиждень, два.

Однак це ж просто чудовий привід для спільного творчого дозвілля дітей та батьків! Спільна праця зближує, діти легше йдуть на контакт, відкриваються батькам, стають менш закомплексованими. При цьому задіяні дрібна моторика, креативне мислення, навички роботи в команді – хай живе грамотний розвиток!

Отже, приступимо? Звичайно, вдома Лизун вийде не зовсім таким, як магазинний. Гуарову камедь роздобути навряд чи вийде. А ось клей ПВА і буру (боракс), якщо їх не виявилося в господарстві, можна купити зовсім недорого в магазині канцтоварів та в аптеці відповідно.

Значить, так. Потрібно:

1) 100 г свіжого білого клею ПВА;
2) півтори склянки звичайної води кімнатної температури з-під крана;
3) боракс або бура (тетраборат натрію), можна у формі 4% розчину;
4) колер (кілька крапель зеленки, бурякового соку або іншого безпечного барвника) і наповнювач у вигляді перламутру або розсипи блискучих прикрас;
5) мірний стаканчик, чашка і ложка (або паличка від морозива) для змішування.

Приготували? Тепер процес поетапно:

1. Якщо немає готового аптечного розчину бури з гліцерином, розчиняємо столову ложку боракса в склянці води.
2. В іншому посуді змішуємо чверть склянки води з чвертю склянки клею. Туди ж додаємо барвник, якщо потрібен.
3. Продовжуючи помішувати клейову суміш, поступово додаємо туди приблизно півсклянки розчину боракса / бури до отримання желеподібної маси.

От і все. Загусла субстанція, власне, і є задуманої іграшкою. Залишиться тільки промити її під струменем води.

Можна зробити цілу сім’ю Лизунів – різних кольорів, багатобарвних, як веселка, що світяться, з блискітками, з зірочками, зі сніжинками і маленькими фігурками всередині … Пограйте з дітьми, забудьте на кілька хвилин, що ви дорослі.

Відеоурок:


Нехай буде багато позитивних емоцій!Tags: , , , , , , ,

Category: Дім

Коментарі (0)

Залишити коментар