Як зробити клумбу своїми руками

Нарешті збулася мрія мати свою присадибну ділянку, свій маленький садок. І настала пора докласти свою руку, свої праці, щоб зробити його гарним, посадити красиві квіти і декоративні дерева, щоб, з волі Всевишнього, вони виросли і прикрасили ваш дворик. Щоб у вас вийшла справжня, красива, що радує очі, клумба. Не будемо запрошувати фахівців, таку красу постараємося організувати своїми руками.

Очищення території для клумби.

З чого почати? З виділення ділянки під клумбу. Позначте кордон. Бажано виберіть південну сторону будинку, щоб рослини не билися і не сильно страждали від північного вітру. Очистіть ділянку від непотрібних предметів, сміття, а потім грунт від бур’янів і непотрібних рослин. Рослини можете пересадити за межі визначеної ділянки.

Оцінений грунт під клумбу та його підготовка.

якщо грунт глинистий, не м’який, то додайте піску, який полегшить грунт і зробить його  більш “дихаючим”. Додавання бентоніту покращить якість грунтової структури;
потім додаємо компост. Компост зробить грунт однорідним, додасть необхідної легкості “, вживаності” рослин;
тепер треба удобрити грунт. Для цього використовуємо мінеральні добрива. На пакетах з добривами вказана інструкція із застосування. Дотримуйтесь їй і цього має бути достатньо.

Вибір рослин / квітів для клумби.

Цей пункт ви можете розробити самі. Важливо дізнатися в квітковому магазині які квіткові клумби розсади є + яке насіння є у продажу. Розгляньте фото квітів і рослин, які мають зрости з насіння і розсади, якщо на те буде воля Всевишнього. Оцініть їх обсяг, займане місце, загальне місце клумби, поєднання кольорів. Якщо ділянка маленька, скажімо, 3х3 метра, то вибирати 8-10 видів квітів – невірно.

Щоб ви мали певне уявлення про декоративні квіти, розміщу кілька фотографій, може це саме те, що вам потрібно для клумби.


Плетиста троянда: New Dawn. Яка ж клумба без троянд? Троянди, посаджені власними руками – хіба це не краса?


Самшит. Цей чудовий кущ може бути обстрижений за допомогою кущоріза Husqvarna так, як ви побажаєте. Це може бути і кулястий кущ, і у вигляді спіралі, і у вигляді конусоподібної фігури а-ля ялинка.


Астра подушковидна (Aster dumosus). Проста і водночас яскрава квітка. Прикрасить вашу клумбу, додасть їй кольорової гами.

 Очиток-скрипун, або заяча капуста. Дуже симпатична рослина. Таке зустрінеш не часто. Радуватиме і вас і ваших гостей.

Вам також необхідно розмітити землю під клумбу, позначити межі для посадки кожної з обраних рослини.

Правильна посадка рослин для клумби.

З урахуванням того, що квіти і рослини для клумби ніжні, то, зазвичай, вони вимагають до себе особливого підходу. Тому дотримуйтесь наступної процедури при посадці:

обережно виймаємо рослину з горщика.
перевіряємо земляний ком (кореневище) – здоровий корінь чи ні. Якщо присох, то сунемо назад в горщик і рясно поливаємо.
робимо в землі виїмку розмірну земляному кому маленькою лопаткою.
садимо рослину і здійснюємо регулярний полив.

Догляд за клумбою

Спочатку необхідно поливати клумбу щоденно, а далі по погоді. Не забуваймо, що грунт повинен бути завжди зволожений.

Підгортайте грунт, але робіть це обережно, використовуючи невеликі садові прилади.

Як виглядає клумба посаджена своїми руками?

Вже через рік, якщо на те буде воля Господа, клумба стане гарним квітником, а через два – стане об’ємною і по справжньому вражаючою.

Варіанти фотографій клумб дивіться нижче. Може, якась ідея стане в нагоді і вам, для вашого квітника?Tags: , , , , , , , ,

Category: Інше, Дім

Коментарі (0)

Залишити коментар