Як завжди вигравати в «Камінь, ножиці, папір»

Одному Богу відомо , скільки суперечливих ситуацій в дитинстві вирішувалося за допомогою гри в «Камінь , ножиці , папір» . Та що там малеча , повнісінько дорослих людей , які знаходять легкий вихід за лічені секунди і викинутий знак . Так що ж ховається за невигадливим викиданням пальців : воля випадку або вивірена стратегія? Вчені твердо знають відповідь і дають свій переможний рецепт.

Зовсім недавно колектив китайських дослідників з Чжецзянського університету ( Zhejiang University ) сповістив світ про сміливі висновки своїх психологічних тестів. Вчені з грудня 2010 р. по березень поточного провели 5 експериментальних циклів . Кожен цикл включав в себе 12 сесій з 6 учасниками . Разом, загальна кількість випробовуваних досягло 360 осіб. Співвідношення статей склало 217:143 з жіночим перевагою ( просто дівчата активніше записувалися ) . Студент або аспірант міг брати участь у дослідженні лише один раз. Люди перебували поза зоною видимості один одного , перед екранами монітора. Тим самим був виключений вербальний і візуальний контакт. Кожен з учасників затратив від півтора до двох годин на 300 ігор з випадковим суперником. Стимулом до перемог служила невелика грошова винагорода за кожен виграний раунд.

08102143-Rock-Paper-Scissors-520x520

Так що ж необхідно знати для перемоги? Після спостереження за величезною кількістю « битв » , вчені виявили , що гравець , який переміг свого противника в поточній партії , з більшою ймовірністю повторить свої дії в наступному раунді , а з меншою ймовірністю стане що-небудь міняти.

З іншого боку , якщо гравець програє два або більше рази поспіль , він припинить показувати невдалу комбінацію і постарається розбити саме той знак , який щойно дозволив опоненту перемогти його.

Таким чином , якби гравець А мав низку програшів , а гравець Б щойно викинув ножиці , і тим самим розрізав папір А , то А , швидше за все , викине камінь , який дасть непогані шанси на виграш , так як Б , ймовірно , буде дотримуватися тієї ж переможною тактики. Психологія поведінки проста: перемагаєш – не міняєш, програєш – міняєш.

Програли? Викиньте той знак, який б’є останній переможний знак вашого опонента.
Виграли? Не продовжуйте показувати той же знак, замість цього викиньте останню комбінацію вашого переможеного суперника.

Усе ще не до кінця зрозуміло ? Ось які виграшні стратегії допоможуть вам залишатися непереможними :

Якщо ви перемогли в останній грі …

  • … Виконавши камінь , переходьте до ножиць в наступній сутичці
  • … Виконавши ножиці , переходьте до паперу в наступній сутичці
  • … Виконавши папір , переходьте до каменя в наступній сутичці

Якщо ви програли в останній грі (і противник не в курсі цієї методики) …

  • … Виконавши камінь , переходьте до ножиць в наступній сутичці
  • … Виконавши ножиці , переходьте до паперу в наступній сутичці
  • … Виконавши папір , переходьте до каменя в наступній сутичці

Якщо ви програли в останній грі (і противник в курсі цієї методики) …

  • … Виконавши камінь , переходьте до паперу в наступній сутичці
  • … Виконавши ножиці , переходьте до каменя в наступній сутичці
  • … Виконавши папір , переходьте до ножиць в наступній сутичці

Ви можете більш детально ознайомитися з методикою проведення досліджень в детальному звіті, наданому китайськими вченими на суд публіки. Зрозуміло , він оформлений англійською мовою і містить розклади і формули , малозрозумілі далеким від математики людям .

І на закінчення додам , що провину за програні машини, будинки і дружини в « камінь , ножиці , папір », насамперед , варто покладати на свій азарт , а не китайські уми і автора даних рядків .

Чи пробували ви наведені поради в справі? Може бути , у вашому житті є цікаві історії , пов’язані з цією грою? Поділіться в коментарях.

 Tags: , , , , , ,

Category: Психологія, Інше

Коментарі (0)

Залишити коментар