Як винайняти квартиру без посередників у Львові

Шукати квартиру в оренду самостійно, не звертаючись за допомогою у великі агентства нерухомості, досить ризикована справа. Однак, якщо знати основні правила захисту від шахраїв і маючи терпіння, цілком можливо підшукати собі потрібний варіант і заощадити до 50-100% вартості місячної оренди.

30

Віртуальний пошук

Найпростіший спосіб – зайти в пошукову систему із запитом: «квартиру в оренду без посередників». У багатьох випадках на сайтах, які виводяться при даному запиті, знайти квартиру від господарів складно – в основному там публікують свої оголошення про здачу житла агентства нерухомості, приватні маклери і шахраї. Крім того, до 50% пропозицій квартир на сайтах є фальшивкою. Дуже мало агентств, які виставляють на своїх сайтах повністю правдиву інформацію. Більшість таких сайтів на половину складаються з об’єктів, які не здаються, або вони вже здані. Це приманка для клієнтів. Експерти радять бути реалістами і не вірити оголошенням, в яких пропонуються хороші квартири за смішні гроші.

Паперові носії

При пошуку житла в оренду вам слід опитати на дану тему всіх своїх знайомих і друзів знайомих. Знімати квартиру таким чином набагато безпечніше, а в багатьох випадках і дешевше, ніж у невідомих вам власників. Якщо потрібних людей не знайшлося, або ви недавно в місті, варто звернутися до друкованих видань. Розміщення одного повідомлення коштує не дорожче 10 гривень. Правда, доведеться витратитися на кілька десятків оголошень, щоб потенційний орендодавець відгукнувся. Кращий варіант – відразу кілька публікацій різного змісту і з різними номерами телефонів в одному номері і бажано відразу в декількох газетах.

Ще один метод пошуку квартири – спілкування з бабусями, найбільш балакучими в літній період дозвільного неробства біля під’їздів будинків. Успіх в даному випадку залежить від ваших навичок вести переговори, презентабельної зовнішності і наявності вільного часу і терпіння. Будьте готові наштовхнутися на стіну недовіри, так як більшість господарів квартири воліють мати справу з агентами, побоюючись шахрайства. Цей процес можна поєднати з розклеюванням оголошень в районі, де плануєте знімати квартиру. Але обмежитися десятком листівок не вийде, необхідно розвісити, як мінімум, сотню оголошень, щоб вони досягли адресатів. Деякі умільці рекомендують замовити в друкарні друк з текстом «Винайму квартиру для себе» і номером телефону, і розклеювати його скрізь, де тільки можна. Пам’ятайте, що розклеювати оголошення потрібно в відведених для цього місцях, інакше Вас може очікувати штраф від 1500 до 1700 грн.

Гравці ринку нерухомості не радять наймати житло без участі агента. Коли люди приїжджають в Львів, вони поповнюють армію потенційних жертв шахрайства. При роботі з відомими агентствами нерухомості орендарю допомагають скласти договір найму, а також залагоджують всі проблеми, які можуть виникнути в процесі житла. Завжди зручніше спілкуватися в агентстві, яке може перевірити юридичну чистоту угоди, він в курсі всіх актуальних пропозицій на ринку, добре розбирається в категоріях будинків, може допомогти з підбором меблів та вирішенням інших побутових проблем у разі їх виникнення.

На сьогоднішній день комісія за роботу агента в середньому становить  місячну вартість оренди квартири.

Для багатьох сплата додаткової суми за ріелторські послуги стає проблемою. Найбільш підприємливі домовляються з агентством нерухомості про знижку, і, як правило, компанії йдуть назустріч клієнту, знижуючи ціну на 10-15%. Трапляється, що орендар діє в обхід агентства: оглянувши квартиру з ріелтором, він відмовляється від її оренди, а через деякий час повертається з даного адресою вже один і спілкується з власником без посередників. Правда, таке шахрайство спрацьовує не часто. «Один наш клієнт таким чином зв’язався з господарем квартири після того, як ми показали йому житло. Власнику він сказав, що не має грошей на сплату комісії. Господар квартири навіть не став розглядати його кандидатуру, тому що це говорить про недобросовісність орендаря, а також про його фінансове становище », – відзначає один з експертів.

Іноді в обхід агентства діє сам ріелтор: бере з клієнта меншу суму і привласнює її собі. Це досить великий ризик втрати роботи. На ринку нерухомості, якщо розглядати великих і відомих гравців, люди знайомі і в першу чергу вони дуже дорожать своєю репутацією. Якщо хто-небудь з агентів дозволить собі домовитися в обхід компанії, то, по-перше, це стане дуже швидко відомо, а по-друге, цій людині в подальшому буде складно влаштуватися в серйозну компанію.

Якщо ви все-таки вирішили відмовитися від послуг ріелторів і покласти пошук квартири на свої плечі, керуйтеся трьома непорушними законами орендарів квартир у Львові. По-перше, ніколи не платити гроші до перегляду квартири, укладення договору найму і передачі вам ключів. По-друге, ознайомтеся з правом власника на житло, звіривши ім’я в документі з паспортними даними. І третє – обов’язково складіть письмовий договір оренди.Tags: , , ,

Category: Інше, Дім

Коментарі (0)

Залишити коментар