Як відволікти підлітка від поганої компанії?

Перехідний вік – емоційно складний час, і в цьому віці діти частково починають віддалятися від батьків і замість них слухають поради друзів. Коли батькам здається, що друзі дитини впливають на них негативно, їм стає страшно, що вони нічого не можуть зробити для виправлення ситуації. Підлітки вибирають собі в друзі тих, хто підвищує їх впевненість в собі, і ви можете задовольнити цю потребу без необхідності погано відгукуватися про людей, яких дитина вважає своїми найближчими союзниками.

  • Говоріть з дитиною-підлітком про її поведінку, а не про її друзів. Зазвичай підліткам їхні друзі ближчі, ніж батьки, і для них вкрай важливо не відчувати себе ізгоєм. Якщо ви будете нападати на друзів своєї дитини, вона може стати на їх сторону, а не на вашу. Краще говоріть про те, що вам не подобається в її власній поведінці. Говоріть про погані успіхи в навчанні, неповажному зверненні або про будь-які інші проблеми, які вас непокоїть.
  • Допоможіть дитині виявити свої сильні сторони і заохочуйте її розвивати свої нахили. Якщо вона робить успіхи в спорті, малюванні або музиці, запропонуйте їй вступити в спортивну команду, поступити в художню школу або найняти репетитора для індивідуальних занять. Одна з причин, чому підлітки потрапляють у погані компанії – вони відчайдушно шукають визнання, так що досягнення високих результатів в заняттях, які їм і без того подобаються, буде альтернативним способом для них відчути себе частиною групи.
  • Допоможіть дитині з труднощами в навчанні. Замість того, щоб звинувачувати дитину в тому, як погано вплинули на неї її друзі або забороняти спілкуватися з цими друзями, краще вирішуйте глибинні проблеми з навчанням. Може, навантаження в школі занадто велике або дитина не розуміє матеріал з одного або більше предметів. В цьому випадку знайдіть їй репетитора або витратьте додатковий час на заняття з нею самостійно. Підлітки вибирають друзів, очікування яких вони можуть виправдати. Допоможіть їм виправдовувати більш високі очікування, і вони будуть робити кращий вибір.
  • Подавайте хороший приклад. Ваша дитина може в цьому не зізнатися, але вона все одно дивиться на вас, як на приклад для наслідування. Якщо діти бачать, що батьки брешуть, шахраюють або відмовляються від відповідальності за свої вчинки, вони роблять висновок, що подібна поведінка цілком прийнятна.
  • Будьте завжди поруч, коли вашій дитині потрібна підтримка чи порада. Заохочуйте їх і направляйте, коли вони вчаться приймати власні рішення. Встановлення суворих правил і напад на друзів, швидше за все, лише викличе більший опір. Краще допоможіть їм побачити довгострокові наслідки зробленого ними вибору. Підліткам все ще потрібна підтримка батьків, і дуже важливо, щоб вона була конструктивною, коли дитина звертається до вас за допомогою.

Чому ваш підліток став важким і як укласти з ним договір?Tags: , , , ,

Category: Інше

Коментарі (0)

Залишити коментар