Як видалити вірус з комп’ютера

Як видалити вірус і трояни з комп’ютера вручну

Для початку потрібно завантажити антивірус Касперського або NOD32, щоб провести глибоку перевірку жорсткого диска на наявність шкідливих програм. Бажано проводити процедуру в безпечному режимі, але попередньо використовувати процедуру: завантаження останньої успішної конфігурації. Швидше за все, це не вірус вивів з ладу комп’ютер, а простий збій в системі. Але не всі знають, як увійти в безпечний режим, це дуже просто: під час запуску комп’ютера натисніть на F8, з’явиться меню, де можна вибрати даний режим. Цей режим запускає роботу WINDOWS без основних програм і драйверів, що гарантує повну перевірку на віруси в стислі терміни. Проблема полягає в тому, що антивіруси не перевіряють багато файлів, які задіяні в роботі (програми).

images (3)

Нерідко перевірка не виявляє вірус, тому потрібно завантажити утиліту Dr.web Cureit, яка знаходиться у вільному доступі. Знову проведіть глибоку перевірку, на цей раз, швидше за все, віруси будуть виявлені. Далі потрібно провести очищення автоматичного завантаження, зайдіть в пуск і виберіть вкладку «виконати», потім наберіть слово «msconfig». З’явиться налаштування системи, зайдіть у розділ «автозавантаження». Галочкою будуть відзначені об’єкти, які могли бути заражені. У більшості випадків зараженими виявляються такі елементи:

C: WINDOWSINF *. Exe /% windir% system328353.exe;

C: WINDOWSsecuritysmss.exe /% windir% system32smphost.exe.

Це показує завантаження шкідливого об’єкта. Перевірте, чи дійсно ви встановлювали дані програми? Якщо немає – приберіть з них галочки. Найбільш небезпечний вірус під назвою svchost.exe, тому що він має властивість шифровки під всілякі служби вашого комп’ютера. У диспетчері завдань таких служб близько шести, тому видаліть цей файл в режимі автозавантаження, якщо він відображається. Пам’ятайте, що svchost.exe не повинен відображатися в автозавантаженні ні в якому разі.

Далі потрібно очистити інші об’єкти. Найчастіше шкідливі програми потрапляють в папку, де зберігаються файли для відновлення WINDOWS. Зрозуміло, всю папку доведеться видалити. Очистіть папку під назвою temp і всі тимчасові файли з мережі інтернет. Щоб провести всю роботу максимально швидко, скористайтеся програмою Ccleaner.

Як видалити вірус в однокласниках / в контакті

Нерідко програмісти жартують і кажуть, що треба видаляти WINDOWS і знову встановлювати. Звичайно, це спрацює, але є й інші підходи. Для початку потрібно завантажити декілька антивірусів, тому що те, що бачить NOD32, може не побачити Касперський і навпаки. По черзі проведіть глибоку перевірку на віруси, можете залишити комп’ютер на ніч, якщо у вас зовсім немає часу.

Віруси з соціальних мереж можуть проникнути в файл hosts, в ньому містяться різні рядки, але в першу чергу – 127.0.0.1 localhost. Коли в нього проникає вірус, з’являються дивні рядки, яких раніше не було. Відбувається блокування сайту «Вконтакте», тому перевірте hosts, він знаходиться за адресою – C: WINDOWS/system32/drivers/etc/hosts. Там ви побачите строчки дописані вірусом, видаліть їх, щоб повернути доступ до сайту.

Як видалити вірус з флешки

Виявити вірус на флешці дуже просто, він видає себе, коли ви відкриваєте флешку і з’являється інформація про помилку. Відбувається це дуже часто, в деяких випадках вся інформація з флешки ховається або віддаляється. Причому навіть провідник не допомагає відкрити її, з’являється помилка на невідомій мові, що нагадує ієрогліфи.

Позбутися від вірусу можна наступним способом: заходите в пуск – виконати – набираєте cmd.exe і натискаєте ОК. Далі напишіть в командному рядку такі команди:

del / a-hrs Xautorun.inf;

del / a-hrs Xautorun.txt;

del / a-hrs Xautorun.bin;

del / a-hrs Xautorun.wsh;

del / a-hrs Xautorun.reg;

del / a-hrs XAutorun. ~ ex;

del / a-hrs Xautorun.inf_?????

del / a-hrs Xautorun.srm;

del / a-hrs XAUTORUN.FCB.
Іксом є назва вашої флешки, відповідно, вставляєте його замість букви. Так як заражені файли можуть знаходитися в теці WINDOWS – system32, потрібно видалити їх звідти. Можна перевірити носій і за допомогою антивірусів, але як вже говорилося вище – потрібно використовувати декілька антивірусів, щоб знайти всі шкідливі програми. Перед тим як вставити флешку в комп’ютер переконайтеся, що ваш антивірус активний, інакше комп’ютер буде заражений.Tags: , , ,

Category: Інше

Коментарі (0)

Залишити коментар