Як вибрати холодильник

Я вже багато років працюю на великому підприємстві, що виробляє побутову техніку, в тому числі і холодильники. Тому до мене постійно звертаються друзі і знайомі з проханнями порадити, який холодильник вибрати, і накопичився вже деякий перелік стандартних рекомендацій.

Іноді з боку спостерігаю, як люди купують холодильники за принципом «відкрив-закрив», сподобалося, купив. Добре, якщо пощастить, але це все-таки серйозна покупка, і краще підстрахуватися.

Я не буду називати тут марки холодильників, тим більше лідери і аутсайдери постійно міняються, і в різні моменти часу слабкі місця у всіх різні.

1. У першу чергу визначитеся з класом енергоспоживання. Краще якщо це буде клас «А» або «А +». Навіть якщо ви заплатите зараз дорожче, потім це окупиться за рахунок оплати за споживання електроенергії. Наклейки з класом ви знайдете на дверях апарату.

2. Якщо ви хочете двокамерний холодильник, то економніше з енергетичної точки зору – з нижнім розташуванням морозильної камери. Це очевидно, оскільки компресор, «серце холодильника», знаходиться завжди внизу, і для охолодження до негативних температур морозильної камери не треба гнати холодоагент вгору. Навіть якщо на холодильнику з верхнім розташуванням морозильної камери написано клас «А +», то є ще такі поняття, як «верхня межа» показника і «нижня межа».

3. На рівні очей у вас може бути барвиста наклейка «Ag +» або «Microbes Stop». Це не повинно бути вирішальним аргументом на користь покупки, не звертайте уваги на ці прийоми. Антибактеріальні добавки з сріблом мають властивість дифундувати до поверхні, з якою ви їх змиєте протягом року, тобто тим, за що заплатите, ви будете користуватися лише рік. І, хоча добавки вводяться в полістирол в сотих частках відсотка, коштують вони чимало. Та до того ж багато виробників їх просто не додають при виготовленні внутрішніх пластмасових шаф холодильника, але етикетки клеять. Не будете ж ви вирізати шматок шафи, щоб віддати його на експертизу.

4. Дивимося якість нанесення фарби, причому дуже уважно по верхніх кутах, де метал примикає до пластмасової сервировочної площини. Там часто облізаючу фарбу  підфарбовують вручну в надії, що так високо покупець не побачить. Якщо на дверях є скотч, спробуйте його зняти, він не повинен зніматися разом з фарбою. І уникайте холодильників з великими красивими етикетками на всі двері. Вони швидко візьмуть неохайний вигляд, а знімете ви їх, швидше за все, тільки разом з фарбою.

5. Якщо ручки холодильника накладні, зверніть увагу, щоб вони не скрипіли, а гвинти були закриті заглушками.

6. Тепер відкриваємо холодильник і уважно оглядаємо двері з внутрішньої сторони. На пластику не повинно бути втяжень (заглиблень), нерівностей. Втяжени свідчать про порушення техпроцесу, недбало підібраному полістиролу або невисокій щільності пінополіуретанової ізоляції всередині.

7. Ущільнювач внизу не повинен провисати (якщо провисає, значить ПВХ занадто м’який і буде погано тримати форму, він повинен бути пружним), на кутах не повинно бути розривів, інакше дуже скоро його доведеться міняти.

8. Так само уважно оглядаємо внутрішній шафу, там теж пластик повинен бути рівним і, звичайно, без тріщин і царапин. Спробуйте натиснути на нього пальцем, він не повинен відчутно прогинатися.

9. Можете зняти одну поличку з дверей або взяти лоточок для яєць і пошукати позначення матеріалу, з якого це виготовлено. Це може бути PS, GPPS, ABS, PP. Знайшли? Значить, холодильник зроблений з розрахунком у тому числі і на європейський ринок, або виробник має право постачати на європейський ринок (а це говорить про сертифіковані системи якості, чи не так?). Якщо не знайшли, то його робили на ринок СНД, Туреччини та Китаю або для європейських дилерів з перспективою перепродажу в країни, наприклад, Африки. Справа в тому, що європейські стандарти жорстко вимагають зазначення матеріалу на будь-якому виробі з пластмаси, щоб не було проблем з його подальшою утилізацією. Це, до речі, поширюється і на чайники, і на праски, і на пилососи. Можете з цікавості перевірити побутову техніку останніх років у себе вдома. А якщо деталі відлиті в Туреччині чи Китаї, і холодильник зібраний в Україні і для України, ніхто заморочуватися нанесенням маркування не буде.

10. Ну і, нарешті, компресор. Часто продавці не можуть відповісти вам на питання – а де виготовлений компресор? Марки я тут пообіцяла не називати, але компресор повинен бути виготовлений не в Китаї, однозначно.

11. Ззаду у холодильника знаходиться конденсатор, і краще якщо він буде не прихований (він же все одно примикається до стіни, адже вам тут красота ні до чого, але так в разі чого його легше замінити).

Ці процедури нескладні, ви оглянете холодильник за 10 хвилин, зате купите його без явних дефектів.Tags: , , , , , , , ,

Category: Дім

Коментарі (0)

Залишити коментар