Як уникнути імпульсивних покупок, зберегти гроші і купувати тільки потрібні речі

Ставлення людини до своїх покупок може за дуже короткий час змінюватися від любові і нестримного захвату, до роздратування і ненависті. Ось ви з задоволенням вибираєте нову річ або гаджет в магазині, ось ви щасливий несете придбане додому і зриваєте обгортки та упаковки. А ось вже вона лежить в дальньому кутку шафи або валяється в ящику стола, і ви корите себе за невитриманість, зайві розтрати і невміння зберегти гроші. Так відбувається щоразу, коли, піддавшись першому імпульсу, ви купуєте непотрібну, зайву, занадто дорогу або просто неякісну річ. Але є прості способи назавжди позбутися від цієї проблеми. З цієї статті ви дізнаєтеся, як це зробити.

Smiling Female Shopping Online

Відпишіться  від усіх рекламних розсилок

Мова йде не про прямий спам, з яким чудово навчилися справлятися фільтри вашої поштової служби, а про ті рідкісні, короткі, іноді навіть милі листи від інтернет-магазинів та інших закладів, де ви купували раніше або навіть тільки реєструвалися. Ви сидите, спокійно працюєте, раптом – бах! – Лист повідомляє, що, виявляється, у них зараз акція і якщо не зараз, то вже, мабуть, ніколи. В результаті ви зовсім мимоволі через пару хвилин опиняєтеся власником телескопа, настільної лампи і надувного човна. І що тепер з ними робити?

Створіть список бажань

Зроблена покупка тільки тоді доставляє радість і коштує витрачених на неї грошей, коли вона відповідає вашим істинним бажанням і потребам. Тому витратьте трохи часу і складіть для себе список тих речей, які вам по-справжньому потрібні або є вашою давньою мрією. При кожній покупці звіряйтеся з цим списком, і тоді ви точно уникнете дуже багатьох спокус. Ще один бонус такого списку полягає в тому, що перед черговим днем народження вам не доведеться спонтанно придумувати відповідь на питання: «Що тобі подарувати?».

Відкладіть покупку. І гроші

У пораді не робити покупки в той же момент, коли вам це спало на думку, немає нічого нового. Всі знають, що краще відкласти її на кілька днів або навіть тижнів. І якщо вам за цей час не «перехочется», то тоді так, дійсно, річ потрібна. Ми ж рекомендуємо вам трохи змінити цей спосіб і відкласти не кілька днів не тільки сам акт покупки, але і необхідні для цього гроші. Так ви зможете краще відчути фінансову сторону питання і зрозуміти, чи готові ви до таких затратам насправді. І ніяких кредитів, зрозуміло.

Не можете вибрати між двома варіантами? Швидше за все, вам не підходить жоден

Дуже часто буває ситуація, коли ви болісно робите вибір між декількома речами і ніяк не можете схилитися на користь однієї з них. У такому випадку спробуйте відкласти вибір у бік і взагалі нічого не купувати. Швидше за все, якщо ви не відчуваєте пристрасного бажання володіти ось конкретно цим смартфоном, праскою або книгою, то вони взагалі вам не потрібні.

Задовольняйте свою тягу до нового

У наш час більшість покупок продиктовано не жорсткою необхідністю виживання, а одвічною тягою людини до новизни. Ми міняємо телефони, одяг і машини не тому, що вони не дзвонять, не гріють і не їздять, а тому, що нам завжди хочеться чогось нового. Така людська природа, і з цим нічого не зробиш.

Але, на щастя, є безліч способів угамувати цей свербіж і не робити при цьому глибоку діру в своєму бюджеті. Для цього достатньо просто приділити увагу тим дрібним і часто безкоштовним речам, які ми можемо змінити навколо нас. Іноді нові шпалери на робочому столі, свіжі яскраві штори або навіть просто незвичайне блюдо здатні зруйнувати буденність, яка вже приїлась.

А вам вдається справлятися з демоном імпульсивних покупок?Tags: , ,

Category: Інше

Коментарі (0)

Залишити коментар