Як стати добрішим

Людина за своєю природою – істота зовсім не нешкідлива, але проте, і не виплодок пекла, який тільки й прагне кому-небудь нашкодити. Багато філософів сперечалися про те, яка природа в людині сильніша – зла, диявольська чи добра, християнська. Існує безліч думок з цього приводу, і в кожній з них можна знайти свій сенс.

become-kind_big

Багато хто говорить, що бути добрим сьогодні невигідно (зауважте всю трагічність цієї фрази – істинні, найпрекрасніші властивості людської душі оцінюються меркантильно і корисливо). Виправдовується ця позиція так: якщо ти добра, м’яка і чуйна людина, то по-перше, твоя доброта буде використовуватися в певних цілях, а по-друге, всі твої починання будуть губитися на корені більш нахабними і спритними конкурентами, готовими, на відміну від тебе, піти по головах.

Будь-яка релігія вчить людину бути добрішою. Про те, що потрібно бути добрим, нам з дитинства читають книги і розповідають казки. У школі, в основному, звичайно, в початкових класах, всіх також вчать тому, що потрібно бути добрим, чуйним, хорошим учнем і товаришем. Тим не менш, часто всі ці уроки здаються чимось нав’язливим, неприємним, до того ж часто на знак протесту хочеться робити все зовсім навпаки.

Але все-таки – що, якщо вам насправді захотілося змінитися, і ви задаєтесь одним-єдиним питанням: як стати добрішими? Як стати більш чуйним до людей, як навчитися не відмовляти в допомозі, а, здійснюючи добру справу, здійснювати її безкорисливо і не сподіватися на вигоду у відповідь? Перш за все ви повинні бути в повній гармонії з самим собою. Часто ми стаємо жорсткішими і черствішими просто через накопичення життєвого досвіду, внаслідок яких-небудь розчарувань, образ, незадоволеності власним життям. Кожен день ми проходимо через безліч складних і неприємних ситуацій, стресів і негараздів, які, з одного боку, допомагають, бо роблять шкіру черствішою і стійкішою до наступного етапу випробувань. А з іншого боку, ті самі ніжні, світлі почуття помітно тьмяніють – важко не розчаровуватися у житті, коли воно занадто часто повертається до вас не найкращою стороною.

Але навіть, незважаючи на всі ці сумні його властивості, ні в комі разі не впадайте у відчай – любіть життя у всіх його проявах! Будучи оптимістом, набагато легше повірити в те, що і на вашій вулиці буде свято, або навіть те, що воно, це свято, ніколи нікуди не йшло і не піде. З таким настроєм вам буде і жити набагато приємніше, і допомагати іншим.

Можете бути впевнені – жодна добра справа в світі не проходить непоміченою. Ставтеся до своїх вчинків простіше і не сприймайте себе занадто серйозно. Якщо ви надали будь-кому послугу, не варто вважати її і самого себе найціннішими подарунками, що життя піднесло обдарованому цією самою послугою. Не перебільшуйте, хоча це і властиво всім. Згадайте добрі справи, якими вас обдаровували інші люди і ставитеся до добра від інших так само, як ви б хотіли, щоб ставилися до вашого у зворотній ситуації.

Як змінити життя і звички?

Не лінуйтеся допомагати оточуючим. Всі ми чудово знаємо, який недосконалий світ навколо, і що для того, щоб зробити його хоч трішки краще, вам потрібно самому докласти трішки, але все-таки зусиль. Зараз існує безліч організацій, що займаються благодійністю. Не вкладайте в добрі справи всі свої гроші – для початку хоча б просто віднесіть в приймальний пункт непотрібний одяг для бездомних.

Найголовніше – не займайтеся підрахунком добрих справ. Здійснюйте все щиро і від чистого серця. Будьте впевнені, що такий альтруїзм буде приємний як і тим, кому ви допомогли добрим словом чи ділом, так і вашій власній душі.Tags: , , ,

Category: Психологія

Коментарі (0)

Залишити коментар