Як швидко вивчити вірш

Корисні знання про те, як швидко вивчити вірш можуть стати в нагоді людині в будь-якому віці, адже щось заучувати нам потрібно протягом життя. І якщо відразу не виробити методику, яка підходить саме вам, то складно буде у садочку, потім у школі, після цього в інституті, а згодом на роботі. Радимо прочитати цю статтю і підійти до питання серйозно.

Як швидко вивчити вірш

Ми розповімо вам, як швидко вивчити вірші, використовуючи при цьому кілька простих прийомів, які допомагають мозку легше запам’ятовувати інформацію. Так само торкнемося наукового підходу до тривалого запам’ятовування, скільки потрібно повторювати вірш і як часто, для того щоб не забути його відразу ж після прочитання. Ми полегшимо вам розуміння механізмів заучування, дозволимо визначитися з тим, що краще для вас. І, можливо, знання стануть в нагоді для того, щоб зрозуміти, як написати пісню на улюблені вірші.

Як ми робили це в дитинстві? Мама читала, повільно повторювала, ми повторювали за нею. І так до тих пір, поки вірш не запам’ятається або поки нам не набридне, і ми не почнемо вередувати. Після того, як людина стає старше, вона вже сам читає римовані рядки і намагається їх вивчити. На якому з цих етапів ви повинні почати звертати увагу на те, яка пам’ять у вас розвинена найкраще.

Для того щоб дізнатися, як можна вивчити швидко вірш ви повинні підійти до питання з наукового боку. Є пам’ять зорова, слухова і механічна. Ще дотикальна і емоційна, але нас цікавлять перші три. Так от, стосовно віршів, у людей з більш розвиненою зоровою пам’яттю, легше запам’ятовується вірш, який вони бачать перед очима, читаючи самостійно, можна навіть не вголос. Якщо у вас зовсім погана пам’ять, то є способи покращити її.

Люди, у яких переважає слухова пам’ять, швидше сприймають інформацію, коли їм її читають, або читають самі. Ті ж, у кого краще йдуть справи з механічною, помітили, що в голові все відкладається краще, якщо вони самі промовляють рядки, при цьому роблять щось руками, монотонно ходять по кімнаті, перебирають речі, малюють кола в листочку і так далі.

Якщо ви хочете усвідомити, як швидко вивчити великий вірш, необхідно з’єднати всі ці три види пам’яті, з великим акцентом на ту, яка переважає у вас. Наприклад, покладіть книгу перед собою, щоб періодично в неї заглядати, читайте з неї вголос, при цьому повільно пересуваючись від одного кінця кімнати в іншу і назад. Так у вас працює – механічна, зорова і слухова.

Є ще один чудовий варіант, менш рухливий. Покладіть під книгу, навпроти вірша, лист паперу, щоб він виглядав з-під обкладинки. Дивіться на віршик, читайте його вголос, вдумуватися в те, що читайте і при цьому навпроти кожного чотирьохвіршшя або якого-небудь складного моменту для запам’ятовування, малюйте нехитрий малюнок. Це будуть опорні точки для вашої пам’яті, при цьому малювання підключить механічну пам’ять і зорову, так як будуть додаткові візуальні образи.

Тепер від теорії розповімо швидкий спосіб вивчити вірш, який більше спирається на роботу з текстом, при цьому можна ходити і малювати, як вам захочеться. Перший спосіб стосується запам’ятовування по частинах, а другий цілісного вивчення. Почнемо з першого. З самого садка ми вчимо вірші частинами, чим менше вік, тим менше частини. Але навіть у найменшому віці ділити твір краще за змістом або за римою.

Наприклад: не “Ведмедик клишоногий”, а

“Ведмедик клишоногий
По лісі іде”.

Тобто в дитини в голові вимальовується певний образ – як клишоногий ведмедик йде по лісу, а не просто ведмідь. З більш складними віршами справи йдуть так само, де його ділити ви вирішуєте самі, але краще брати як мінімум дві стрічки. На них і картинку буде легше намалювати, риму легше запам’ятати.

Отже, читаєте перші дві стрічки куплета, повторюєте вголос їх 3 – 5 разів і коли вирішуєте, що можна рухатися далі, читаєте і проговорює наступні дві. Після того як куплет закінчиться, повторюйте його, малюючи або пересуваючись по кімнаті.

Другий метод, який хотілося б вам розповісти – вивчення віршика цілком. Єдина складність в подібному підході таїться в психологічному блоці, ми думаємо «який він великий і довгий, у мене ні за що не вийде». Але насправді зрозуміти, як швидко вивчити вірш напам’ять краще саме з таким підходом, особливо коли домашнього завдання багато, а часу на нього мало.

Не бійтесь і починайте читати повністю. Читаєте раз, читаєте два, читаєте з інтонацією, уявляєте все, що відбувається. При цьому уявляєте, що це просто якась історія, яка має логічне завершення, і яку вам потрібно переказати. Як тільки відчуєте, що голова стала запам’ятовувати історію, відкладаєте книгу від себе (не закриваєте) і починаєте свою римовану розповідь.

Як тільки запнулись або призабули, підгляньте в книзі. Саме підглядайте ті кілька слів, на яких зупинилися, не читайте цілком або великі шматки. Ці дрібні «білі плями пам’яті» не завадять дізнатися, як швидко вивчити вірш, адже після кожного кола їх буде менше. На самому початку ви постійно будете дивитися в книгу, а через кілька кіл – раз чи два.

Але одна справа запам’ятати, розповісти на уроці і тут же забути і зовсім інша справа, коли вірш необхідно пам’ятати довгий час. Може бути для майбутнього іспиту, якоїсь ролі в театрі або КВН, а може бути для себе, для загального розвитку, не розгубленого за роки. Щоб не забути вірш, його потрібно повторювати, але не обов’язково зубрити кожен день. Зараз ми розповімо про правильне повторення, по-науці.

Виявляється ще в далекому 1885 Герман Еббінгауз вивчав властивості людської пам’яті. Він не тільки визначив, як швидко вивчити вірш, але і склав спеціальний графік забування, він так його і назвав – «крива забування». Виходячи з того, що в ньому зазначено, людині достатньо повторити заучуване п’ять разів, для того щоб пам’ятати все, що потрібно дуже довго. Але запам’ятовувати необхідно в певні періоди часу і ось в які саме:

  • 1 раз – відразу після того, як вивчили вірш
  • 2 раз – через пів години після того, як вивчили
  • 3 раз – через один день після 2 раза
  • 4 раз – через 2 тижні після того, як повторили в 3 раз
  • 5 раз – через 3 місяці після 4 повторення

Ну ось, тепер ви знаєте, як швидко вивчити вірші і які є працюючі технології заучування. Не лінуйтеся, знаходьте свої власні методи, використовуйте свої сильні сторони, досліджуйте власну пам’ять і користуйтеся ресурсами свого мозку. Запам’ятовування віршів не тільки прекрасно розвиває пам’ять, але так само дозволяє навчитися почуттю ритму, розширює кругозір і підвищує рівень культури. Розвивайтеся гармонійною особистістю!Tags: , , ,

Category: Інше

Коментарі (2)

    • Данило коментує:

      Це не хєрня, але було б краще як-би ви розмістили інформацію у вигляді поетапної інструкції.

Залишити коментар