Як розпізнати обман в тексті

Цей текст був опублікований користувачем antishahray на одному популярному форумі.

Початок цитати:

Читайте як працюють шахраї в інтернеті …

Хочу розповісти вам як мене жорстоко лохонули на 100 WMZ.
Знайшов я в мережі десь статтю приблизно такого змісту: «Є в системі WebMoney чарівний WMZ гаманець, і все що ви на нього вишлете повернеться вам в потроєному (подвоєному) розмірі! Будь-яка сума! Вишлете тисячу отримаєте три тисячі і т.д. ».
Я не повірив, але для тесту послала 1 долар. Десь через 5 годин перевірив свій WMZ гаманець і виявив переказ в три долара! Я здивувався. Послав потім ще долар, знову те ж саме. Потім послав 5 доларів, мені прийшло 15. Осмілившись остаточно, послав все що в мене було – близько 100 WMZ … Що було далі, думаю, ви вже зрозуміли. Ніяких 300 WMZ мені ніхто не прислав, та й мої 100 теж зникли назавжди …
Зрозуміло як вони працюють. Спочатку ніхто багато не пошле – ось вони й віддають гроші, щоб люди осмілішали. Втративши 21 доларів спочатку, вони отримали 100 доларів потім … Полазив в пошукових системах знайшов багато подібних статей, як не дивно, гаманці в них дуже часто повторювалися. Причому валюта може бути різною. Я зустрічав: (тут були наведені конкретні номери гаманців) (Z – долари, R – рублі, U – гривні, E – євро). Швидше за все належать вони різним людям, хоча, може, й ні …
Надіславши 1, 2, 5 WMZ (WMU, WMR, WME), ви, звичайно, отримуєте їх назад у подвоєному (потроєному) розмірі, тому що сума дрібна і вони будуть чекати поки ви надішлете більше. Адже на цій психології і побудована їх система. У них є спеціальна програма, яка дивиться, хто скільки перекладів зробив і на яку суму, щоб визначити коли потрібно зупинитися.
Грошей на цих гаманцях тисячі (а може і десятки), і мене дуже дратує як вони кидають людей, з цього я і написав цю статтю.
Попередьте своїх друзів і знайомих про небезпеку! Розішліть адресу сайту їм поштою (або скопіюйте статтю в письмо), ICQ і іншими відомими Вам способами! Разом ми зупинимо шахрайство!

e-mail …..@mail.ru

URL http://……

ICQ ………

Кінець цитати.


Отже, ви прочитали цей текст … Перша думка у вас, можливо, була така:

1. От молодець людина – попереджає про небезпеку, причому абсолютно безкорисливо. Сам погорів, так хоче убезпечити друзів, знайомих і просто незнайомих людей …

Можливо, вас відвідала і така думка:

2. А що якщо ми цих шахраїв перехитримо? Пошлемо їм 1, 2, 5, 10 баксів, отримаємо в потроєному розмірі, а 100 – не пошлемо?

А тепер проаналізуємо цей текст і звернемо увагу на те, як спритно автор вас підводить до думки 2, проте дозволяючи вам її сформулювати самими (при цьому вона буде для вас цінна особливо – адже це ж ваша власна думка!). А тут вже недалеко і до бажання її здійснити, особливо, якщо ви вже зареєстровані в системі WebMoney та здійснити її просто, як мишкою двічі клікнути.

Отже, дивимося на слова-маркери:

Я не повірив … Ви б теж не повірили, отримавши таку інформацію. Йде підстроювання «я такий же, як ви», «я був у тому ж становищі, що і ви» …

Осмілів остаточно … Йде прибудова знизу: ну я-то дурень, а ви ж розумні! Тим більше озброєні моїм досвідом …

Думаю, ви вже зрозуміли … Знову ж вам пропонується домислити ситуацію самому. Вас вже втягнули в генерацію стратегії. Залишилося зробити останній крок …

Зрозуміло, як вони працюють. Спочатку ніхто багато не вишле – ось вони й віддають гроші, щоб люди осмілішали. Закріплення умов завдання. Одержувач повинен чітко зрозуміти, на чому можна зіграти. Після цієї фрази не придумати безпрограшну стратегію вже просто не можна!

Ну, а далі йде найважливіше: номери гаманців. Все! Капкан зачинився, схема замкнулась. У вас є все, щоб почати «дурити шахраїв».

Ну і наостанок, для обережних вказується вражаюча обізнаність про схему роботи шахраїв. Автору звідкись відомо, що у них працює спеціальна програма.

А людина-то програму завжди обдурити зможе! Так що вперед, все просто!

Тепер саме час показати «цукерку» – грошей на цих гаманцях – тисячі (Цікаво, звідки це відомо автору?)

Попередьте своїх друзів і знайомих, звичайно, не про небезпеку, а про можливість халявного заробітку …

Зверніть увагу на слово «звичайно». Це слово – дуже тонкого і хитрого ходу, свого роду страховка, для тих, хто пошле свої 1-2-5-10 доларів і, звичайно, нічого назад не отримає.

Ну, дійсно, зазвичай щось виходить, а у вас зараз не вийшло. Спробуйте ще!

Так, хитрий автор тексту, дуже хитрий. Ще б пак: борець із шахраями, небайдужий, безкорисливий!

Правда, якщо трохи замислитися, то виникає питання: навіщо автор дає точні адреси гаманців? У мене на це запитання є тільки одна відповідь – ці гаманці належать … самому автору!

Цитата:
Швидше за все належать вони різним людям, хоча, може, й ні …

А якщо уважно перечитати текст, то можна виявити дещо цікаве: те, що автор не хотів показувати, але випадково показав.

«Послала» – жінка може зробити помилку в родовому закінчення дієслова (ну подумаєш, буква випадково не натиснулась), а ось чоловік навряд чи таку помилку зробить, адже для цього треба набрати зайву букву, причому саме цю, а не якусь випадкову ! Значить, спочатку текст був набраний від імені жінки, а потім передруковувався … Уже підозріло, чи не так?

«Втративши 21 доларів» … автор взагалі-то грамотний, але тут зробив грубу помилку. Швидше за все, спочатку була набрана інша сума, а потім виправлена. Підбір оптимальної стратегії?

І, last but not least, ім’я автора. Якщо ти реєструєшся на форумі і збираєшся бути на ньому довго, ти вибираєш собі який-небудь цікавий нік … А чи не здається вам, шановні читачі, що нік типу «Антишахрай» підходить винятково для даного повідомлення і ні для якого іншого? Звідси випливає висновок: автор спеціально зареєструвався на форумі, щоб ввести це повідомлення і зникнути назавжди. Більш того, заради цього повідомлення він створив спеціальний сайт, на який дає посилання в кінці!

Чи не занадто багато витрат, навіть якщо тебе «дуже дратує? як вони кидають людей»? Зате в самий раз, якщо ти САМ організував цю аферу!Tags: , , , ,

Category: Психологія

Коментарі (0)

Залишити коментар