Як робити те, чого не хочеться робити

Було б круто , якби кожен момент ми робили тільки те , що хочеться. На жаль , нудні робочі моменти , важкі розмови та оплата рахунків нікуди не збираються зникати. Втеча від потрібних справ загрожує проблемами і безладдям в житті. Так що ж робити , щоб перестати бігати від своїх нелюбимих справ , і не просто змусити себе , а дійсно захотіти ними займатися?

218.1

Ось 10 способів від Лео Бабаути , відомого блогера і автора книг про саморозвиток і мотивації. Всі поради здаються мені вартими , і якщо застосувати в житті хоча б деякі з них , можна виховати з себе просто іншу людину, вільну від прокрастинації .

1 . Концентруйтесь на причинах

Замість того, щоб кидати нелюбимі справи , зупиніться на хвилинку і подумайте. Чому вам треба виконати це завдання , і чому вам не хочеться цього робити ?

Треба виконати , тому що це корисно : для здоров’я , для фінансів , для вашого будинку або для інших людей. У кожному разі , у вашій справі є якась користь , і , виконуючи її , ви робите світ трохи краще.

Виконувати дрібні справи нудно і сумно , тому що в них немає ніякого вищого сенсу. А от якщо ви знаєте , що несете в світ добро , це набагато розвиненіше і цікавіше.

І так, якою б дрібною не здавалася ваша справа – миття посуду, прання , тренування в спортзалі , ви робите себе краще. А оскільки ви – це частина світу , світ теж стає краще.

2 . Концентруйтесь на своєму страху

Ви можете ухилятися від якоїсь справи через страх . Якісь страхи можуть не відгукуватися тремтінням у колінах , але , тим не менш , перешкоджати виконанню завдання. Ви можете боятися поразки , боятися незручних ситуацій або дискомфорту під час виконання якогось завдання.

Подумайте про завдання, які ви весь час відкладаєте і не хочете виконувати. Чи є там страх , чого ви боїтеся? Якщо ви знайдете страх , просто прийміть його , як частину себе , не тікайте і не ховайте його .

Усвідомлений страх може зникнути , якщо ви ретельно розберете його і зрозумієте причину появи.

3 . Руйнуємо ілюзії

Дуже часто ми боїмося зруйнувати свій комфорт . Нас всіх переслідує помилкове відчуття безпеки , відчуття того , що ми захищені від неприємностей.

Ми постійно знаходимося в небезпеці , кожен момент. Життя – це низка успіхів і поразок , злетів і падінь , і ніхто не застрахований від цього.

Страх зруйнувати свій комфорт – не більше ніж шкідлива ілюзія. Ваш комфорт і так буде зруйнований сьогодні , завтра або післязавтра. Так чому б не зруйнувати його самому , зробивши корисну справу ?

4 . Намір , а не результат

Згадайте , як ви плануєте нові справи. Спочатку перебираєте в голові всі варіанти розвитку , і зовсім забуваєте , для чого ви це робите.

Передчуваючи негативний результат , можливість майбутніх проблем , ви відкладаєте справу , не хочете її виконувати.

Якщо ви не пророк в третьому поколінні , ви не можете передбачити результат , так що сконцентруйтеся на намір .

5 . Вітайте труднощі

Труднощі присутні в житті кожної людини , без них просто не можна. З іншого боку , виконане важке завдання , перемога над собою – це завжди викид ендорфінів , а це означає , відчуття задоволення , щастя , почуття власної значущості.

Вітайте труднощі , з радістю приймайте виклик, і навіть прагніть до таких ситуацій . Невелика перебудова свого погляду на проблему , і ви вже хочете робити те , від чого до цього рятувалися всіма силами.

6 . Поставте обмеження

Десь наприкінці підліткового періоду ми починаємо розуміти , що абсолютна свобода від справ і зобов’язань можлива тільки у бродяг , хоча навіть їм треба якось здобувати собі прожиток і тимчасовий притулок .

Ми розуміємо , що нам потрібна організація , інакше бажання йдуть від можливостей на неймовірну відстань . Тому кожній людині потрібні обмеження , які вона ставить сама собі .

Почніть прямо зараз – виберіть справу, якою ви давно хотіли позайматися , і виділіть для неї час в 10 хвилин. Всього 10 хвилин займайтеся нею, не відволікаючись ні на що інше.

Можете навіть попросити друга або домовитися з ним виконувати якісь нелюбимі справи по 10 або більше хвилин в день.

7 . Трохи роботи , а потім перерва

Якщо вас не затягує в справу відразу , можна вчинити по -іншому. Наприклад , ви вирішили написати щось . Сядьте і напишіть одне речення, потім встаньте і погуляйте по кімнаті кілька хвилин.

Ваші думки вже будуть затягнуті в процес обмірковування наступних пропозицій. Потім сядьте і напишіть абзац , і знову перервіться .

Тільки не перемішуйте однакову діяльність, тобто , під час перерви не займайте голову нічим іншим , на зразок перегляду сайтів , не пов’язаних з вашою темою . Замість цього можете зробити кілька віджимань , постояти на балконі або зробити собі чай.

Завдяки перервам , ви дуже швидко опинитеся в потоці , і зможете писати , вже не відриваючись від роботи.

8 . Не дозволяйте собі відволікатися

Люди за своєю природою побоюються складних завдань , і навіть , незважаючи на те , що ви сміливо кинули виклик своїй нелюбимій справі , розум спробує втекти в безпечні області.

Він потягне вас на розважальний сайт , спробує відвести вас в магазин за речами , які давно треба було купити або що-небудь в такому дусі. Це нормально , він просто намагається виконувати більш легкі завдання .

Не робіть нічого з того , що він вам пропонує , просто спостерігайте за тим , які думки з’являються в голові , і які терміново – важливі справи ви самі собі придумаєте . Через якийсь час ви заспокоїтеся і зможете почати свою дійсно важливу справа.

9 . Відчуйте подяку

Замість того, щоб шкодувати про складні завдання, подумайте, як багато вони вам дадуть. Цей пункт – природне продовження пункту № 5 , і він також допоможе змінити ставлення до задачі .

Кожен виклик , який ви кидаєте життю, будь-які важкі завдання роблять нас сильнішими , розумнішими , досвідченішими. Відчуйте подяку за те , що вам представився шанс стати сильнішими.

Ось побачите , завдання в такому світлі виглядають зовсім по-іншому , і ви починаєте радіти їм , замість того , щоб боятися.

10 . Вчимося і ростемо

Ми продовжуємо вчитися все життя , отримуючи нові навички та удосконалюючи здібності. Коли ви справляєтеся з одним завданням , воно перестає бути складним , ви трохи зростаєте і починаєте шукати інші завдання для зростання.

Погодьтеся , виконання чергового завдання , після якого ви станете хоч трохи краще , – це відмінний спосіб витратити свій час.

А як ви справляєтеся з завданнями , які зовсім не хочеться виконувати ?Tags: , , , ,

Category: Інше, Психологія

Коментарі (0)

Залишити коментар