Як привчити дитину читати книги

Я сама завжди була «книжковою» дитиною, читала багато постійно. Читала без будь-якої системи, те, що під руку попадеться. Навряд чи мої батьки робили якісь особливі кроки, щоб прищепити до читання любов. Ніколи їм було, багато працювали.

Мене виховувала бабуся, жінка неграмотна. Так, як не дивно це звучить у наш високоосвічений час, але бабуся не вміла читати. Зате вона чудово розповідала казки, знала їх безліч. А може, сама вигадувала. Але я не про це. Я про читання.

Коли в мене з’явилися власні діти, то я вирішила, що обов’язково привчу їх до читання. Адже на особистому досвіді знала, який дивовижний світ відкривають книги. А навколо тільки чути: «Сучасні діти книжок не читають». Не хотіла, щоб так і про моїх говорили. Тому в нашому домі завжди було повно дитячих книжок. Забігаючи вперед, скажу: діти мої і зараз багато читають і люблять літературу. Навіть улюблений ними Інтернет не може замінити задоволення погортати сторінки «живої» книги.

Вважаючи, що я своє завдання в цьому плані виховання дітей виконала, беру на себе сміливість поділитися і з вами деякими порадами.

Починайте читати дітям книжки з самого ніжного віку. Малюки люблять слухати. Плавна мова, ритмічність складу добре заспокоюють і заколисують дитини. А те, що батько знаходиться поруч, створює неповторну атмосферу любові і ніжності. Привчати дітей до читання потрібно починати обов’язково до школи. Коли читання перетвориться на «обов’язок», буде вже пізно.

До підбору книг підходьте дуже серйозно. Читайте те, що підходить за віком. Та й до змісту книг потрібна увага. Досі пам’ятаю, який шок випробував моя дитина після читання казки про Курочку Рябу. Звичайна дитяча казка, а дитина просто ридала в голос про розбите яєчко. У ваших силах захистити дитя від подібних травм.

Читайте книги регулярно. Нехай читання на ніч стане для вас постійною традицією. Навіть якщо у вас зовсім немає часу, прочитайте хоч пару сторінок. Але обов’язково кожен день!

Після прочитання книги або казки, поговоріть з дитиною про неї, допоможіть дитині, якій ще важко, зробити висновки з прочитаного. Але, у жодному разі, не нав’язуйте своєї думки. Пам’ятайте, діти мудріші за нас, у них внутрішнє відчуття добра і зла.

Не бійтеся читати дітям великі книжки, по розділу на день, наприклад. Таке читання «з продовженням» сприяє розвитку пам’яті та уважності, а також підтримує інтерес до читання. Адже дитині дуже хочеться дізнатися, що ж буде далі з улюбленими героями.

Не змушуйте насильно читати дитину самостійно, поки вона повністю не засвоїть «техніку» читання. Інакше читання може перетворитися на «трудовий обов’язок». Дитина повинна сама дозріти до своєї першої книги. Якщо ви з дитинства їй читали книги, то це обов’язково відбудеться.

Обов’язково при дитині читайте самі. Адже ваш особистий приклад – кращий спосіб зацікавити малюка. Дитина – вона подібна до губки, вбирає те, що бачить. Якщо вона бачить, що мама і тато читають книги, то це стає для нього як би повсякденним явищем. Читають батьки – читаю я.

Добре, якщо у вас збереглася якась ваша особиста дитяча книжка. Розгляд і читання її зі своєю дитиною – відмінний спосіб зблизитися з ним.

Як бачите, нічого складного в моїх радах немає. Та й знають про них, напевно, всі. Шкода тільки, що не всі їх виконують, а потім з прикрістю вигукують: «Моя дитина зовсім не читає книг!»Tags: , , , , ,

Category: Дім

Коментарі (1)

  1. Олга коментує:

    Хочу поділитися своїм досвідом) Моя дочка почала вчитися читати за допомогою дитячих журналів. вчитися читати граючись набагато легше. Перебрала багато журналів і зупинилася на “Пізнайко”.По-перше, дуже сподобався дочці (5р), по -друге, дійсно допомога батькам.Багато ігр та головоломок, цікавих історій і віршів для вивчення. . До того ж журнал виходить не лише на російській мові, а й на українській, що не може не радувати, оскільки не так багато дитячої розвиваючої літератури, яка допомагає розвивати в дитині любов до традицій та батьківщини. Раджу спробувати.)

Залишити коментар