Як правильно взяти кредит

Поговоримо про кредити. Я, як і більшість з вас, раніше, та й зараз, ними користувався і користуюся. Потрібно розуміти, що кредит – це інструмент отримання грошей, і, як будь-яким інструментом, ним потрібно користуватися правильно, а крім того, потрібно ще й повертати.

Раніше я часто використовував кредитні картки, знімав гроші, оплачував по них товари і т.д. З останньої кредитної карти я зробив медіатор для гітари. Медіатор, звичайно, так собі, але й кредитку шкода просто так викидати.

Чому, запитаєте ви?

Та тому, що кредитні картки – це швидкі гроші, а швидкі гроші – це дорогі гроші. Вся ця лабуда з боку банків з приводу того, що кредитка зручна, що вам не потрібно тягати з собою купу грошей, що якщо ви її втратите, то зможете повернути втрачені гроші, що на заході всі користуються кредитками, і взагалі це модно – не вірте .

Так, кредитна карта маленька, так, вона спокійно може поміститися в гаманець навіть не одна, а всім своїм кредитним сімейством різних банків. Припустимо, що на кредитці лежить 10 тисяч гривень. Ну, ви вже вибачте, але я не буду постійно тягати в гаманці 10 тис. грн. готівки, як і більшість громадян, крім того дня, коли я їду за якою-небудь конкретною великою покупкою. Так що і втратити ці гроші ймовірність мала.

Ще один мінус – це відсутність відчуття грошей. Якщо при готівці в гаманці ми точно бачимо, як їх кількість зменшується, то при оплаті товару кредиткою у нас грошей як не було, так і немає, суму грошей на кредитці візуально не порахувати. Ми купуємо, як би не витрачаючи грошей.

Втрата кредитки – це втрата часу (а в деяких банках і грошей) на її відновлення.

Найважливіший мінус – це відсотки. Повторюся, кредитна карта – це швидкі, тобто дорогі гроші. На сьогоднішній день 39% річних є нормою для наших банків. До речі, приблизно така ж ставка була і до кризи. Так що небагато змінилося. Плюс щорічне обслуговування – вони ж теж хочуть їсти.

Так що ж, не користуватися кредитами?

План одного зі своїх проектів я виношував близько року. Прийшовши до усвідомлення того, що без кредитних грошей мені не обійтися, я, зателефонувавши кілька банків, зупинився на одному і відкрив там рахунок. Що мені це дало? А багато чого.

1. Після півроку я став постійним клієнтом банку і міг взяти кредит готівкою з найменшою процентною ставкою. Тобто якби я попросив кредит у день звернення, мені б нарахували 22% річних – це проти 39% по кредитній карті. Після півроку вона склала б 15 або навіть 14%.

2. За обслуговування рахунку в цьому банку грошей не беруть. Ні, він не маленький, як подумають деякі. Звичайний. Не лінуйтеся обдзвонювати банки і уточнювати інформацію. Це ж ваші гроші. Тут плата береться тільки за проведення платежу. Якщо це робити в самому банку, вартість проведення платежу становить біля 20 грн. за операцію. Якщо це робити через популярний нині Інтернет-банкінг, вартість перекладу складе всього 2 (десять) грн., але реквізити доведеться забивати самому, що зовсім не страшно – навіть якщо вб’єте невірні реквізити, гроші прийдуть назад до вас на рахунок. Що, до речі, є дуже великим плюсом.

3. Якщо процентна ставка для вас все ж велика, ви можете відкрити рахунок де-небудь у швейцарському банку, як зробив один мій хороший знайомий. Відкривши рахунок і поклавши на нього мінімально необхідну суму грошей, після якогось часу він зміг взяти кредит у європейському банку під зовсім вже невеликий відсоток. Правда, у валюті. Хоча в тій же Швейцарії, можливо, є банки, які працюють і з гривнями. Всі деталі потрібно детально дізнаватися.

Кредитне самогубство

Великою помилкою є так звана перекредитація. Загалом, коли для погашення одного кредиту береться інший кредит. Як ми вже знаємо, швидкі гроші – це найдорожчі гроші, і в більшості випадків вони тільки погіршують ситуацію. Є особистий досвід, не заздрю. При даній стратегії кредитна кабала розтягується на невизначений термін. Часом ні кінця, ні краю не видно. Але якщо ви постійно працюєте з одним обраним банком, у вас є дуже непоганий шанс. Банк, як будь-яка комерційна організація зацікавлений в прибутку, і йому невигідно, щоб позичальник одного разу прийшов і сказав: «Все! У мене грошей немає! »


Вам може бути збільшений термін кредиту, що зменшить щомісячні платежі. Може бути припинена виплата кредиту, і платити ви будете якийсь час лише відсотки. Тільки все листування з банком краще вести рекомендованими листами і дбайливо зберігати. Пам’ятайте – ви позичальник, ваш святий обов’язок повідомляти банк про все і не доводити справу до суду. А якщо вже до суду справа дійшла, то вся потрібна документація про те, що ви попереджали банк про свої фінансові проблеми, буде у вас на руках.

Так що думайте і вибирайте.Tags: , , , , , , , ,

Category: Інше

Коментарі (0)

Залишити коментар