Як правильно віджиматися (+відеоуроки)

Віджимання – це одна з найбільш поширених багатосуставних вправ, в якій беруть участь грудні м’язи, трицепси, передні пучки дельт, передпліччя, квадрицепси і черевний прес.

Побічно в віджиманнях бере участь практично вся мускулатура людського тіла – деякі м’язи отримують динамічне напруження, деякі – статичне.

Так чи інакше, метаболічний ефект від віджимань надзвичайно великий – тому віджимання, як і присідання, вважаються універсальними вправами, що підтримують в тонусі всі м’язи тіла. Віджимання – це, по суті, “Жим лежачи навпаки”.

Але як правильно віджиматися для досягнення максимального ефекту?

Найсильніший ефект дають віджимання з широкою постановкою рук, при якій широко розставлені руки стоять на високій опорі (м’язи грудей максимально розтягуються). Віджимання з вузькою постановкою рук роблять акцент на трицепс, а з середнім – на м’язи грудей. Виконуючи вправу, необхідно тримати голову на лінії хребта, а прес – напруженим.

Ще один вид віджимань, часто використовуваний в тренуваннях – віджимання однією рукою. Ця вправа цілком направлена на нарощування м’язів плечового пояса, але далеко не у кожної людини такі віджимання виходять з першого разу.

Щоб правильно віджиматися однією рукою, можна почати з часткового віджимання – і нарощувати глибину поступово, опускаючи корпус все нижче і нижче. Для розвитку вибухової сили м’язів рекомендується робити звичайні віджимання з хлопком вгорі. У цій вправі теж немає нічого надскладного, необхідно просто звикнути. І віджимання від підлоги, і віджимання на опорі роблять на тонус м’язів хороший ефект, але віджимання від опори швидше відображаються на фігурі (створюють більш чіткий рельєф грудних м’язів).

Чергуючи різні види віджимань, можна домогтися досить високих результатів за відносно короткий термін.

Відеоуроки:Tags: , , , ,

Category: Спорт і Відпочинок

Коментарі (0)

Залишити коментар