Як правильно робити компліменти

Комплімент – це двигун людського спілкування і незамінні ліки проти невпевненості в собі. Поки людство ще не придумало кращого стимулу для самовдосконалення, ніж комплімент. Психологи стверджують, що порція похвали і уваги діє на людину тонізуюче. Почувши комплімент, наш організм викидає в кров гормон задоволення, який покращує настрій, продовжує молодість і красу. Компліменти «впливають» на всіх беззастережно, – їх люблять чоловіки і жінки, діти і старенькі люди. На перший погляд здається, що як все просто – говорите, один одному компліменти, як заповідав класик авторської пісні, і відчувайте себе чудово! Але не так все просто з компліментами. Позитивні емоції у нас викликають далеко не всі компліменти. І якщо ви хочете, щоб ваші компліменти сприймалися людьми, викликаючи посмішку, а не роздратування, то існують деякий правила компліментів.

Як робити компліменти

Комплімент не повинен бути двозначним, тобто мати нотки іронії. Інакше найвірогідніше, що людина прочитає підтекст вашого компліменту і образитися, замість того, щоб порадіти.

Уникайте в компліментах перебільшень. Адже тоді комплімент  швидко перетворюється на лестощі. А це вже зовсім інша справа.

Немає сенсу хвалити в людині якість, яка у ній добре розвинена, і вона і навколишні про це давно знають. Наприклад, говорити красивій жінці, що вона гарна собою – просто банально, а вихвалювати математичний склад мислення – це не гідність. Краще додати в похвалу несподіванку – вона буде набагато приємнішою.

Не робіть людині компліменти на адресу тих якостей, які вона не хоче виносити на показ. Така похвала не порадує його ніяким чином.

Комплімент повинен бути фактом, а не вченням. Разом з компліментом давати будь-якого роду рекомендації, просто непристойно.

Найефективнішим компліментом є комплімент на тлі антикомплімента. Тобто – якщо ви хочете порадувати ще сильніше людину, зауважте мимохідь, що ви завжди хотіли так (одягатися, шити, планувати час, водити машину), але у вас це так не виходить.

І найголовніше завжди робіть компліменти тільки щиро! Якщо є у вашому співрозмовникові або співробітника, подруги або знайомому є те, що ви хотіли б запозичити, – посміхніться і скажіть йому відверто про це . І тоді комплімент буде компліментом, а не лестощами, заздрістю або засобом маніпуляції.

Однак не можна вести себе і так, щоб у співрозмовника геть відпало бажання зробити нам комплімент. Не всі вміють з гідністю приймати компліменти. І факт залишається фактом, що часом, ми вирушаємо в «біг» від похвали, і причини для цього різні. Наприклад, як хвалити людину, якщо за компліментом йде низка самоприниження з боку того, кому цей комплімент був призначений. Або ж відразу за вашим комплементом, адресованим, наприклад, колезі, ви чуєте в свою сторону комплімент, який зовсім не доречний. Виходить як у байці: «Зозуля хвалить півня за те, що хвалить він зозулю». Або як можна зробити людині комплімент, якщо вона відразу починає сама хвалити всі свої достоїнства, і за її бурхливим потоком, який ллється лише «про себе, кохану чи коханого», вже й не помічаєш справжніх якостей, гідних похвали і компліментів.Tags: , ,

Category: Психологія, Стосунки та Емоції

Коментарі (0)

Залишити коментар