Як правильно реагувати на словесну провокацію

Якби ви запитали , яка риса притаманна « поколінню нульових» , точно назвав би одну : нестриманість в словах і оцінках. Деструктивна лексика , мат і надлишкова агресивність по відношенню навіть до найменших відхилень від ваших уявлень про світ і «правильність» – лише верхівка айсберга. На словесний конфлікт в мережі провокують , щоб забанити або зробити жертвою троллінгу ; в реальному житті – щоб привернути до вас увагу оточуючих , виставити вас джерелом конфлікту або просто банально отримати підстави для застосування до вас сили .

В інтернеті та в оффлайн-житті вас провокують на агресію і люту реакцію досить часто. Як не опуститися до рівня того , хто вас провокує ?

md8j_2bnHWw

1 . На хвилину зупиніться і оцініть , в чому суть суперечки

99 % провокацій безглузді за своєю формою , але чітко орієнтовані по суті . Тому, хто провокує вас , важливо домогтися викиду вашої агресії : так він зможе контролювати вас і направити вашу поведінку і емоції по руслу , яке потрібно цій людині або групі осіб . Страх , лють , ненависть , нерозуміння , втрата тверезої оцінки ситуації – те, що потрібно людям , які провокують вас в чаті або в особистому словесному спілкуванні . Не давайте їм приводу переламати ситуацію в тому напрямку, який їм вигідний . Якщо суть суперечки полягає в банальному « Хейтінгу заради забави» – можете не сподіватися знайти в такій провокації раціональне зерно.

2 . Завжди продовжуйте спілкуватися ввічливо і спокійно

Помічено на особистому досвіді , що перехід на підвищені тони тільки накручує співрозмовника . А от спілкування розміреним , впевненим і неспішним тоном навпаки змушує його знизити темп і риторику.

3 . Не ображайте співрозмовника , навіть якщо він ображає вас

Особливо важливо при спілкуванні з тими , хто за посадою і фізичній силі перевершує вас . Для співробітника поліції « відповідне хамство » – відмінний привід виписати штраф , закрити вас на 15 діб «за непокору » або застосувати до вас спецзасоби. Для натовпу вуличної шпани – привід не просто відібрати у вас гаманець , а ще й сильно і жорстоко побити . Є ситуації , в яких інстинкт самозбереження повинен переважати над бажанням добитися справедливості в усьому світі. До того ж , суперечка на мові неграмотної/ невихованої людини – це вірний крок « на сходинку вниз » , а не спосіб довести свою перевагу або перемогти суперника.

4 . Не сперечайтеся про політику з малознайомими / незнайомими людьми

Суперечки про політику – взагалі справа невдячна. Суперечка ж з абсолютно незнайомими людьми або випадковими попутниками / співрозмовниками в клубі загрожує або перерости у бійку , або стати приводом для умисної провокації від різних «людей у погонах» ( в деяких країнах і ближнього , і далекого зарубіжжя останнє нарівні з обвинуваченням у « інакодумстві » і « пропаганді хибних цінностей » навіть трапиться набагато імовірніше і швидше, ніж звичайне бажання помахати кулаками в бік політичного « опонента »).

5 . Не вимовляєте / не пишіть того , що не в змозі будете зробити

Інтернет привчив нас до відносної безкарності : сховавшись за аватарками , нікнеймами і належним чином налаштувавши конфіденційність своїх профілів у соцмережах і онлайн- сервісах , ми то і справа не втримується від спокуси перейти на особистості з абсолютно незнайомими людьми , повчити їх життя , уму-розуму – а деякі , особливо « талановиті » , примудряються навіть погрожувати фізичною розправою випадковим співрозмовникам в коментарях. Пам’ятайте , що така « безкарність » – відносна.

6 . Будь-яку розпочату справу / фразу доводьте до логічного завершення

За погрози судом або за образи , за необгрунтовані вимоги і за обгрунтовані претензії – за все це треба нести відповідальність . Гаразд , коли таку відповідальність понесе хтось інший. Гірше, якщо в цій ролі необачно опинитеся ви самі. Так що не кажіть , не вимагайте і не обіцяйте зробити нічого , що насправді не збираєтеся . Навіть в інтернеті . І справа навіть не в тому , що скріншоти не горять .

7 . Здоров’я завжди дорожче

І в особливо складних і « запущених » випадках словесних провокацій , коли перед вами – не просто інтернет- троль або вуличний хуліган , а людина з явно неадекватними замашками та ідеями , рекомендую не забувати просте правило : краще здатися боягузом для психічно хворої людини або покидька , ніж постраждати або взагалі позбутися життя через безглузде бажання « довести » що-небудь людям , які не в ладах з головою і об’єктивною реальністю.Tags: , , , ,

Category: Інше

Коментарі (0)

Залишити коментар