Як правильно прибирати в будинку

Красиво упорядкована, затишна квартира це запорука нашого настрою і здоров’я. Вид такої квартири підвищує працездатність, не обмежує дій, не гнобить господарів і приємно дивує гостей. Як потрібно «доглядати» за своєю квартирою або будинком, щоб комфортно почувати себе, щоб житло було світлим, чистим, затишним?


Як правильно прибирати в будинку
Як говорить народна мудрість: «Чисто не там де прибирають, а там де не смітять!» Тому щоб у будинку було чисто, починаючи з порога, необхідно з порога починати, піклуватись про чистоту. А це означає, що не заносити бруд з вулиці.Перш за все, стежити за тим, щоб разом з одягом і взуттям не приносились пил і бруд. Для цього необхідно пальто, плащі, весь верхній одяг витрушувати, а для очищення взуття, покласти спеціальні доріжки перед входом в будинок, об які можна було б витирати взуття. Все це, верхній одяг і взуття слід залишати в передпокою і не заносити його в кімнату, спальню, на кухню. У кімнатах або в шафах спалень потрібно зберігати тільки найнеобхідніші речі. А всю решту одягу треба сортувати,  той, що ще знадобиться на дачі, краще відразу туди відвезти, а той, який вже не потрібний – відправити у відповідне місце.

Прибирання квартири ділиться на три категорії – щоденне, щотижневе, генеральне.

Що таке щоденне прибирання
Протирання пилу, прибирання підлоги, витрушування постільної білизни, постілок, вологе протирання підлоги, витирання меблів на кухні і миття посуду, а так само підвіконь – це щоденне прибирання.

Щотижневе прибирання
Воно проводиться раз на тиждень, дуже схоже на щоденне. Тільки робити його необхідно більш ретельно – витирати підвіконня, протирати від пилу люстри, вибивати килими, доріжки. Мити двері, вікна, змітати пил зі стелі й стін, протирати від пилу кришталь, фарфор, натирати спеціальними засобами меблі, пилососити і при можливості чистити дивани.

На кімнатних рослинах збирається багато пилу, тому їм теж необхідно влаштовувати вологе прибирання, а ще краще – душ. Якщо є можливість і догляд за кімнатною рослиною дозволяє це робити, то краще рослини віднести у ванну і там змити пил водою або душем.

Генеральне прибирання
Таке прибирання проводиться два-три рази на рік. Зазвичай це роблять, коли відбувається зміна пори року, тобто літо змінюється осінью, і необхідно за літній період випрати килимки, доріжки, палац, щоб вони добре просохли на сонці.

Коли приходить весна, необхідно вимити вікна, попередньо їх роздрукувавши, тобто протерти ретельно рами, скла, як зовні, так і в середині. У квартирі, коли відбувається генеральне прибирання, за тими меблями, які можна відсунути, необхідно також провести прибирання, зібрати пил і протерти підлогу.

У середині меблів прибирання теж необхідне. Для цього виймають речі, витрушують їх, особливо ті, які довго зберігаються. Влітку необхідно винести на вулицю пальто, шуби, дублянки, куртки, пуховики і повісити їх, для того щоб вони підсохли, і провітрилися. А полиці тим часом протерти від пилу. Штори, тюль, фіранки також при генеральному прибиранні потрібно прати або витрушувати від пилу. Якщо в будинку є картини, то їх потрібно зняти зі стіни, ретельно протерти сухою ганчіркою, а пізніше і стіну на якій вони висіли.

Сьогоднішні засоби по догляду за будинком значно полегшують прибирання. Засоби для меблів, підлоги, кахлю, лінолеуму, паркету, ванн, кухонь, та багато інших роблять будинок чистішим і затишнішим. Тільки при можливості необхідно будь-яке прибирання робити з відкритою кватиркою або вікном. А через те, що всі засоби засновані на хімічних складах, то проводити прибирання краще в рукавичках.Tags: , , , ,

Category: Дім

Коментарі (2)

  1. Olya коментує:

    Спасибі за чудові поради! Справді, неможливо обійтися без щоденного міні прибирання.В іншому випадку збільшиться навантаження на вихідний день. Намагаюся класти речі на свої місця. А в боротьбі з пилом головний помічник – пилосос хьюля. Він економить мені багато часу!

  2. Людмила коментує:

    Якщо у вас алергія на пил, то щотижневе прибирання перетворюється на щоденне. І якби не пилосос хьюля, який може прибрати пил з будь-якої щілини, витягнути його з глибини матрацу та подушки,то я б цілими днями бігала по квартирі з ганчіркою і шваброю.

Залишити коментар