Як правильно віддавати і брати в борг?

Борг – досить суперечливе явище людських взаємин. Скількох виручив борг? А скількох знищив? Але, тим не менш, мільйони продовжують влазити в борги і часто їх не віддавати. Хоча й багато веселого пов’язане з цим. Скільки випадків, стільки й історій, хороших і не дуже. Як правильно брати в борг? Як позичити гроші людині і не залишитися з носом?

Як правильно влазити в борги?

 • Не займай гроші, ні в кого, ні в банку, ні у друзів, навіть найкращих (але якщо вже на то пішло, то перегляньте, як правильно взяти кредит). Розраховуй тільки на себе і живи за можливостями. Проси гроші тільки в крайньому випадку, а не на лотерейний квиток або новий ноутбук, не будь дурнем. У житті трапляється різне і ти можеш реально пошкодувати про своє рішення, а то й постраждати. Та й прикро буде через 100 баксів втратити друга, наприклад.
 • Прикинь в голові суму, яку зможеш, в разі чого віддати відразу. Не бери більше свого місячного доходу, в ідеалі не більше 2/3.
 • Віддавай гроші в строк, а краще ще раніше. Віддавай навіть частинами, але раніше терміну.
 • Не цурається в разі проблем, це лише посилить ситуацію, поясни людині реальний стан справ, але не давай марних обіцянок. Не зли людей і не примушуй вибивати з тебе гроші. Розбийся в соплі, але віддай гроші, навіть якщо доведеться голодувати. Коли ти купуєш собі нові речі, а борг не віддаєш, це наводить на певні думки.

Як правильно дати в борг?

 • Не давай нікому в борг великі гроші, особливо друзям, в більшості невдалих випадків ти втратиш їх. Вони зіграють на твоєму доброму відношенні, в разі чого. Тобі буде незручно чинити розбори з близькими тобі людьми. Відразу на думку спадає прислів’я «Якщо хочеш втратити друга, дай йому в борг велику суму». Намагайся взагалі не давати нікому грошей у борг.
 • Прикинь в голові суму, яку зможеш собі дозволити втратити, її і займай. Буде зовсім по-ідіотськи зайняти потребуючій людині гроші, не отримати їх в строк і самому зводити кінці з кінцями через місяць, наприклад. Не потрапляй у капкан, розставлений тобою ж.
 • Зажадай розписку на позику великої суми, навіть у друга, навіть у близького. Завірений у нотаріуса. Це цілком нормально і нічого ганебного і незручного в цьому немає. Поясни свою вимогу правильно і коректно. Ще краще буде факт наявності свідків під час процесу передачі грошей, це може допомогти тобі в разі можливих розбирань. Суд все вирішить в твою користь, якщо ти все зробиш правильно.
 • Вирішуй спірні питання полюбовно, апелюй до совісті людини, увійди в її становище. Тільки в крайньому випадку, коли ситуація зайде в глухий кут, акуратно погрози розбірками. Не загрожуй розправою або іншим криміналом, можливо тебе записують на диктофон, не гарячкуй, зберігай терпіння і гідно себе веди. Все в рамках закону.

Епілог: Старайся з усіх сил не давати в борг і не позичати гроші. Розраховуй свої сили, оформляй передачу грошей, думай головою і прислухайся до своєї інтуїції. Не квапся псувати відносини через гроші, особливо з друзями.

Може в тебе є якісь поради для мене і читачів? Є, що розповісти про те, як не треба позичати гроші? Буду радий почитати реальні історії з життя. Пиши в коментарях. Обговоримо :)Tags: , ,

Category: Інше

Коментарі (1)

 1. Germi коментує:

  Тут можно коментить борщ?

Залишити коментар