Як правильно чистити килим

Чистка килимів є досить складним заходом. Спочатку може здатися, що почистити килим дуже легко, наприклад, просто пропилососивши його, але потім стає ясно – від чистоти килимового виробу залежить здоров’я всіх оточуючих.

Структура килимового покриття така, що воно буде поглинати пилові кліщі, пил і інше сміття, що викликає розмноження шкідливих мікроорганізмів. Внаслідок цього халатне ставлення до чищення килимового виробу просто неприпустимо.

Чистка килима пилососом вважається найбільш поширеним варіантом прибирання. Тим не менше, навіть при використанні потужного пилососа не можна повністю позбутися від пилу, який накопичився в килимі. При придбанні нового пилососа подбайте про наявність турбощітки, яка дозволяє виконати більш якісне сухе очищення килимового покриття. Турбощітка необхідна для збивання ворсу, пил від якого буде всмоктуватися пилососом.

Вибивати килим слід на вулиці за допомогою особливої вибивачки. Але при використанні такого методу чистки, від пилу в килимі не позбутися, оскільки він моментально осідає назад. Крім того, даний спосіб не підходить для ковроліну.

Як правило, волога чистка килимових виробів виконується або вручну, або з застосуванням миючого пилососа. Слід знати, що з потоками води з будь-якого килима видаляється весь пил. При цьому очищати потрібно весь килим. Необхідно підкреслити, що хімчистка килимових покриттів набагато ефективніша за вологе чищення, але, на жаль, вона вимагає капіталовкладень. Якщо ви не збираєтеся користуватися послугами хімчистки, то в такому випадку волога чистка є оптимальним варіантом видалення пилових забруднень без професійного обладнання.

При використанні такого методу чистки килим слід гарненько просушувати, оскільки вологе середовище вважається найкращим місцем для розмноження кліщів та інших мікроорганізмів. Сушити килим необхідно за допомогою спеціального приладу, або на сонці. Потрібно, щоб поверхня килимового виробу прогрівалася повністю, оскільки лише такий нагрів допоможе позбутися від шкідливих мікробів.
При використанні хімічних препаратів для чищення килимів, бажано спочатку обробити невелику частину килима для запобігання його подальшого псування. Крім того, даний вид чистки повинен виконуватися жорсткою щіткою. Щітку необхідно мати дуже жорстку, оскільки за допомогою неї можна піднімати килимовий ворс, який протягом тривалого часу використання ліг.

Також вологу чистку килимових виробів зручно виконувати на автомийці, під впливом потоків води високого тиску. Таким чином, з килима видаляються всі пилові забруднення, що накопичилися в ньому.

А про те, як правильно прибирати в будинку ви можете прочитати тут.

Хімчистка килимів у Львові – тутTags: , , , , ,

Category: Дім

Коментарі (1)

  1. Оля коментує:

    Вважаю послуги хімчисток дорогими та ненадійними з погляду якості наданих послуг. Тому, свої килими чищу сама. Важливо, щоб у вас була якісна побутова техніка. Придбайте сучасний сепараторни

Залишити коментар