Як поставити свекруху на місце

Ми з чоловіком і маленькою донькою живемо разом з мамою чоловіка. Вона постійно втручається в наші справи: лає чоловіка за те, що мало заробляє, що сам сидить на її шиї і сім’ю завів, що довго сидить за комп’ютером, лає мене, що я неправильно онуку виховую. До чого завгодно може причепитися. Поки її немає вдома, у нас все чудово, але приходить вона з роботи – і починається: чому на вечерю пельмені, чому вдома ніхто не пропилососив, чому з ванної повзунки не прибрали … По-моєму, вона заривається, як поставити її на місце?

Для початку давайте поглянемо на ситуацію очима свекрухи. Дорослий син – ви не пишете про вік, але напевно і ви, і чоловік повнолітні, а можливо, і здобувші освіту люди – приводити у дім свою дружину і дочку. Іншими словами, родина вашого чоловіка оселяється на території його мами. Судячи зі слів про те, що свекруха лає сина за малу зарплату, крім територіальної залежності, є залежність і фінансова. Повністю або частково, але свекруха вас утримує. При цьому ваша сім’я відмовляється вносити свій посильний внесок у спільний гуртожиток навіть доступним вам способом, поки не фінансовим, а натуральним: навести порядок в квартирі, приготувати вечерю і т.п.

Син не може стати дорослим для мами, поки не буде в змозі подбати про себе. Ваш чоловік поки демонструє нездатність до цього, спонукаючи маму демонструвати заступницьке ставлення. Ви, можливо, сприймається свекрухою як продовження (або подоба) сина. Для свекрухи ви така ж, як син, маленька дівчинка, яка навіть вечерю приготувати не може, як такій маленькій дівчинці можна довірити виховання дитини? Абсолютно не можна довірити! Її (вас) необхідно повчати і контролювати, щоб ви чого-небудь, не дай бог, не забули і не переплутали.

З великою часткою ймовірності можна припустити, що для свекрухи ваша ситуація виглядає приблизно так.

Отже, до вирішення ситуації має привести «дорослість» сина і його сім’ї в очах мами. Найпростішим способом тут могла б стати демонстрація фінансової спроможності, коли син сам утримує свою сім’ю і допомагає мамі, а також територіальний поділ двох сімей.

Якщо з якихось причин цей шлях для вас неможливий, розглянемо більш складні шляхи. Відокремитися – досить просто, підлаштуватися і гармонійно існувати поряд – значно складніше.

Найбільш простим способом підлаштування у вашій ситуації буде чітке дотримування правил, прийнятих в будинку. Якщо свекруха щось попросила, це обов’язково має бути зроблено, навіть якщо доставляє вам певні незручності. Це ваша плата за залежні відносини.

Чи є серед ваших умінь щось, що, на Ваш погляд, могло б допомогти вам заслужити повагу свекрухи? Наприклад, ви добре шиєте або в’яжете, може бути, чудово готуєте якісь складні страви або робите чудові заготовки. Тоді запропонуйте мамі чоловіка допомогу в тих сферах, в яких ви безумовно компетентні, свекруха оцінить ваші вміння і старанність, і ви обов’язково виростите в її очах.

Що стосується втручання свекрухи в виховний процес, то кращою тактикою тут буде випереджаюче консультування. Коли ви ставите багато питань, пов’язаних з харчуванням, вихованням, гігієною, здоров’ям дитини, апелюєте до життєвого і життєвому досвіду свекрухи – ви демонструєте тим самим визнання її досвіду і повагу. Слідувати її рекомендаціям при цьому не завжди обов’язково, можна чинити так, як вважаєте за потрібне.

Ще одним способом підлаштуватися може стати ваш живий інтерес до справ і вмінням свекрухи. Вона літня людина. Напевно, якщо подивитися на неї поглядом, не затуманеним образами, знайдеться, чому у неї повчитися. Може бути, вона прекрасно пече пиріжки або знає хитрості приготування знатного борщу, тоді ви можете попросити її навчити цьому вас, щоб надалі намагатися піклуватися про її сина так само добре, як це робила вона. Свекруха – любляча мати для свого сина, вона із задоволенням відгукнеться на ваше прохання, і ви отримаєте додаткові очки в її очах. Ваше прагнення стати хоча б в чомусь подібною їй зробить дистанцію між вами меншою, ваші шанси знайти другу маму підвищаться.

Коли всі дотримуються правил гуртожитку, йдуть назустріч один одному, тоді комфортно всім членам родини, і немає необхідності докладати додаткових зусилля, щоб усіх розставити по належних їм місцях.Tags: , , , , ,

Category: Стосунки та Емоції, Дім

Коментарі (0)

Залишити коментар