Як покращити пам’ять

Ви погано запам’ятовуєте прізвища ваших знайомих, телефонні номери, вірші, важливі дати? Ви стали помічати, що ваша пам’ять раз у раз вас підводить? Тоді саме час її потренувати! Я пропоную кілька корисних порад та ефективних способів, що дозволяють надійніше зберігати в голові цікаву та потрібну інформацію.

Порада № 1. Полегшити роботу мозку.
Розвантажте мозок від зайвих знань. У щоденник записуйте заплановані справи: покупки, зустрічі, візити і т.п. Розвішуйте на видимих місцях папірці з невідкладними завданнями типу: «Подзвонити бабусі», «Купити молоко».

Порада № 2. Перепочинок.
Мозок постійно такий завантажений, що навіть кілька хвилин відпочинку краще, ніж робота в напіввідключеному стані. Можна зробити легенький масаж (масажуйте лоб, встановивши кінчики пальців на півдорозі між бровами і шевелюрою, описуйте ними, злегка натискаючи, кола). Або капніть кілька крапель підбадьорливого масла (бергамотове) на ватку і помасажуйте нею скроні, мочки вух, ніс.

Порада № 3. Репетиція.
Якщо готуєтеся виголошувати промову, вивчіть її напам’ять – як актор. Подумайте про реакцію публіки на ті чи інші висловлювання. Така підготовка позбавить вас від несподіваної німої сцени в розпал виступу.

Порада № 4. Асоціації.
Спробуйте поєднувати враження. Наприклад, якщо часто забуваєте в будинку включені електроприлади, зв’яжіть їх (праска, лампочка, телевізор) з вхідними дверима. Перед виходом побачите двері – відразу зрозумієте, чи все вимкнено.

Попада № 5. Планування.
Кращий спосіб боротьби з забудькуватістю. Збираєтеся у відпустку? Заздалегідь накидайте маршрут і продумайте, що взяти в дорогу.

Порада № 6. Порядок.
Нехай у часто використовуваних (а краще в усіх) речей будуть свої постійні місця.

Порада № 7. Спорт.
Гарний спосіб зберегти здоров’я – це біг. Він стимулює серце і кровообіг. Багато вчених під час написання своїх наукових праць таким чином розвантажують мозок і стимулюють його роботу. Для цього тричі на тиждень, не поспішаючи, бігайте по півгодини. Пульс не повинен перевищувати 140 ударів на хвилину.

Порада № 8. Швидке запам’ятовування чисел.
Цифровий ряд легше запам’ятовувати, якщо уявити собі його набір на клавіатурі телефону. Іноді він навіть виписує там певні букви – наприклад, «Н».
Цифри легко асоціюються з образами: 1 – олівець, 2 – лебідь, 3 – вила, 4 – стілець і т.д.

Довгий цифровий ряд можна розбити на більш короткі цифри. Наприклад, 19902025788769. Розбиваємо на 1990 2025 78 87 69 – запам’ятати набагато легше.

Таких способів безліч, головне для себе визначити найбільш зручний.

Дослідники давно довели: регулярні інтелектуальні навантаження дозволяють зберегти ясність розуму до глибокої старості. У наші дні це властивість мозку особливо важливо, тому що ми щодня обробляємо велику кількість інформації.Tags: ,

Category: Інше, Краса і Здоров'я

Коментарі (0)

Залишити коментар