Як писати швидко і добре

Кожен людина, яка пише, чи це іменитий письменник, звичайний журналіст чи просто блогер, хотла би, щоб час від виникнення в голові теми статті і до фінальної точки було якомога коротко, а якість при цьому було стабільно високою. Особливо це питання актуальне для тих людей, які заробляють письменством на життя, адже саме від швидкості і якості безпосередньо залежатиме їх заробіток. І хоча писати подібно класикам по силам далеко не кожному, працювати швидко і професійно цілком можна навчитися. З цієї статті ви дізнаєтеся про деякі прийоми, які допоможуть вам це зробити.

picatikopira

Готуйте матеріали до роботи, а не під час

Якщо вам належить написати матеріал на тему, що вимагає великої кількості додаткових посилань, цитат, фактів та ілюстрацій, то постарайтеся підготувати їх до того, як ви почали писати. Немає більш вірного способу розтягнути роботу над статтею, ніж відволікатися від процесу на пошуки потрібної інформації. Ви йдете по посиланню за одним, там знаходите щось інше, переходите на зовсім сторонній сайт і в результаті повертаєтеся до свого тексту вже через кілька годин. Це неприпустимо.

У вас є план?

Це один з головних способів заощадити час і створити міцний і ясний матеріал.

Пишіть план. Як би ясно в голові ви не представляли тему і зміст майбутнього матеріалу, напишіть попередньо його короткий план. Це можуть бути назви розділів, основні думки, просто окремі ключові слова – як вам зручно. Головне, що ви заздалегідь повинні намітити той шлях, який вам належить і якого будете дотримуватися. Це позбавить вас від ситуації, в яку потрапляють початківці автори, коли починаєш писати роман, а не можеш написати навіть коротку розповідь, або навпаки, сідаєш за написання замітки в стінгазету, а не можеш згорнути до кінцівки навіть після п’ятої сторінки.

Ідіть вперед без зупинок

Одна з найбільших пасток, які підстерігають нас в роботі, – це прагнення відразу зробити все правильно і зрозуміло. Ми намагаємося відразу створити досконалий текст, спожити ідеально правильні обороти і моментально придумати гостроту, яка вбиває наповал. В результаті ми працюємо над кожним абзацом по годині, переписуємо, доповнюємо і стираємо. Загалом, буксуємо на одному місці, в той час як натхнення давно вже покинуло нас за цією рутинною метушнею.

Тому якщо ви відчуваєте в собі творчий підйом, то не зупиняйтеся ні на хвилину і пишіть-пишіть-пишіть. Нехай це буде кострубато або незрозуміло, але ви відразу викладіть всі думки, які поки ще у вас є. А потім повернетеся і будете шліфувати, доводячи свій текст до блиску.

Встановіть таймер

Таймер – велика річ. Можливо, не всі його люблять, але немає жодної людини, на яку б цей метод не діяв. Просто встановіть таймер на 15, 20, 25 хвилин і пишіть, ні на що не відволікаючись, поки він не зупиниться. Як тільки це сталося, то встаньте з-за столу і зробіть перерву.

Перестаньте натискати Backspace

Знаєте, чому ця клавіша має практично на всіх клавіатурах збільшений розмір? Тому що вона є однією з тих, яку найчастіше натискаємо! Ви, я і більшість наших побратимів по цеху натхненно лупасимо по цій кнопці раз за разом, видаляючи невірне слово або навіть невдале речення. Сотні і сотні непотрібних натискань.

Перестаньте робити це. Просто вивчіть клавіатурні скорочення Ctrl + ← і Ctrl + Shift + ←.

Вивчіть гарячі клавіші

Якщо ви пишете багато і хочете це робити швидше, то вам все одно не уникнути цього. Просто зверніть увагу, скільки часу витрачається на форматування заголовків, виділення курсивом, вставку посилань і картинок за допомогою кнопок панелі інструментів і наскільки це швидше робити клавітурнимі поєднаннями. Не треба сідати і вчити все підряд – виділіть ті операції, які найчастіше використовуєте, і по одній замінюйте їх гарячими клавішами.

Помилки, коми, посилання, іноземні слова

Ой, в цьому слові я зробив помилку!

Ви зупиняєтеся, повертаєтеся назад, виправляєте, потім переводите курсор в поточну позицію, згадуєте, про що ви писали. Скільки секунд пройшло?

Те ж саме стосується іноземних слів і посилань. Щоразу, перемикаючи розкладку, розшукуючи і вставляючи потрібну посилання, ви перериваєте свій потік творчості, відновити який після може бути не так вже й легко. Тому залиште всі ці завдання на потім, на етап «причісування» тексту. Саме тоді ви спокійно виправите всі помилки, розставите посилання і іноземні назви.

Перевірте, відпочиньте і ще раз перевірте

Після того, як ви написали текст і поставили фінальну крапку, робота над ним не закінчується. Скоріше, ви зробили тільки її половину. Тепер вам належить виправити всі помилки, розставити коми, поміняти невдалі звороти і повторення. Після цього варто трохи відпочити, зайнятися чимось іншим або просто розважитися. Через деякий час прочитайте свій текст свіжим поглядом і, якщо він вас повністю влаштовує, тільки після цього можна сказати, що робота виконана.

А якими професійними секретами роботи з текстами можете поділитися ви?Tags: , ,

Category: Інше

Коментарі (0)

Залишити коментар