Як навчитися вчитися

Я прихильник наступного твердження: всім нам подобається вчитися, і, якщо зробити все вірно, навчання може стати найулюбленішим заняттям у житті. Але «зробити все вірно» – це досить розпливчасте поняття, і його не завадило б трохи конкретизувати.

R-dMqClsBz9Jlp-pYrRNTg-poster

Я подумав над ситуацією, що склалася і, мабуть, зрозумів, що посприяло тому, що я знову полюбив навчання. І ось кілька порад, які допоможуть абсолютно будь-якого з вас навчитися вчитися і полюбити це.

Виберіть улюблену професію

По собі знаю: якщо ви будете вчитися тому, що вам не подобається, нічого доброго не вийде. Вперше я відчув це в університеті, а вдруге – коли намагався змусити себе навчитися програмувати. Затію я не кидаю і зараз, але зробити це важко. А причина всього одна і дуже проста: мені не подобається це заняття.

Якщо ви зможете знайти професію, яка вам подобається, нові знання будуть чимось схожі на невелике свято і вам дійсно захочеться вчитися.

Складіть план

Хаотичний рух – це не завжди погано. Якщо ви геній чи творча особистість, то можете не читати цю статтю далі. Проблема лише в тому, що якщо ви вважаєте себе генієм або творчою особистістю, то ви ні те ні інше.

Без плану практично неможливо правильно побудувати процес навчання. Що ж повинно входити в план? По-перше, час, який ви готові витрачати щодня на навчання. Чи варто говорити про те, що немає практично ніякого сенсу вчитися по 5 хвилин в день? Я схиляюся до того, щоб навчання займало не менше години, а більш точні терміни вам належить визначити самостійно.

По-друге, навчальна програма. Якщо ви вчитеся онлайн, складіть список джерел, книг, сайтів, блогів, які ви будете вивчати. Головне – слідуйте плану. Не пропускайте жодного дня, і коли навчання увійде в звичку, ви зрозумієте, навіщо це було потрібно.

Ведіть конспект

Я навіть не здогадувався про те, що вести конспект може бути приємно. Якщо ви слухаєте лекції, то записуйте в нього короткий переказ основних понять. Якщо читаєте книги, виписуйте цитати, висловлювання та визначення, які вважаєте потрібними.

Необов’язково писати конспект від руки. Я користуюся Evernote, і він мене абсолютно всім влаштовує. З вибором інструменту вам доведеться визначитися самостійно. Моя порада: спробуйте обидва способи. Кілька днів записуйте конспект від руки, а після ведіть його в якому-небудь додатку. Який спосіб дозволяє краще запам’ятати матеріал, зручніше, практичніше і швидше? Відповівши на ці питання, ви зможете зробити вибір.

Додайте практику

Хочете навчитися програмувати? Програмуйте.

Якої би професії ви не вирішили вчитися, ви зможете знайти спосіб практикуватися в ній, навіть якщо у вас немає можливості влаштуватися на роботу. Приміром, в маркетингу – вивчайте маркетингові кейси, стратегії відомих компаній, думайте про те, як можна було б поліпшити маркетинг тієї чи іншої фірми. У дизайні – малюйте сайти, логотипи, переробляйте зовнішній вигляд відомих сервісів і сайтів. Якщо знаєте, як можна зробити краще, робіть!

Я привів як приклад професії зі сфери IT, але, думаю, чим би ви не зайнялися, ви зможете знайти спосіб практикуватися в цій сфері.

Знайдіть професіоналів

Знайшовши людину, яка розбирається в професії краще вас, ви зможете значно прискорити своє навчання. Причому у вас адже є Інтернет, а це означає те, що для пошуку вам не доведеться навіть виходити з дому.

Пишіть імейли відомим і іменитим професіоналам і задавайте їм питання. Не будьте занадто нав’язливим, так як такі люди в більшості своїй дуже зайняті. Але найчастіше вони відкриті до діалогу і будуть раді допомогти вам порадою.

Ставте цілі

Стати дизайнером.

Але не такі цілі. Ваша мета повинна сприяти тому, щоб вам хотілося її досягати. Не варто ставити глобальні цілі, почніть з невеликих. Домагаючись їх, ви все більше будете бажати займатися і досягати нових цілей.

Не перестарайтеся

Досить суперечлива порада, проте я не міг її не згадати. Я знаю багато історій видатних особистостей, які займалися по 8 годин на день. Не знаю, як їм це вдавалося, адже, займаючись стільки часу, нескладно виробити огиду до навчання і до того, чому ви вчитеся.

Постарайтеся знайти ту тонку грань, яка дозволяє вам займатися рівно стільки, щоб це було продуктивно і не викликало нудьги.

Які поради ви могли б дати людині, яка хоче навчитися вчитися? Діліться ними в коментарях!Tags: , , , ,

Category: Інше

Коментарі (0)

Залишити коментар