Як навчитися говорити правду

З дитинства батьки вчили всіх нас говорити правду і не брехати, але життя деколи складається так, що час від часу доводиться говорити неправду, щоб вийти з неприємної ситуації, уникнути проблем з начальством та близькими людьми. Навіть якщо людині здається, що брехня була маленькою і непомітною, з часом все її життя може переповнитися різними неправдами. Саме тому, незважаючи ні на що, рекомендується завжди бути чесним з собою і з оточуючими, а навчитися цієї чесності зовсім нескладно.

Які б тенденції не існували в сучасному світі, чесних людей до цих пір поважають і вважають їх стабільними і надійними. Крім того, що важливо, чесним людям, що зарекомендували свою правдивість, можна довіряти, а значить, вони можуть піднятися в житті набагато вище, ніж ті люди, які звикли брехати і вивертатися, змінюючи ситуацію на свою користь. Відкритість і стабільність чесної людини викликає захоплення у інших людей і покращує самооцінку в об’єкта цього захоплення, дозволяючи йому пишатися собою.

Часті обмани викликають постійні стресові стани, відчуття тривоги, обманщики погано сплять і постійно турбуються про те, щоб їх брехня не розкрилася. Якщо ж ви будете говорити правду – ваш сон буде міцним, вам не доведеться хвилюватися про власну репутацію, і головне, ви будете впевнені у власних силах.

Спробуйте бути чесним з іншими людьми – спочатку це здасться важким завданням, але з часом ви з подивом зауважите, що у вас стало легше на душі, психологічне самопочуття істотно покращилося, а рівень тривоги зійшов нанівець. Крім того, чесність – найкращий шлях до сердець інших людей, якщо ви хочете, щоб вас нарешті почали цінувати як особистість.

Зрозуміло, інформацію, яку ви видаєте іншим людям, варто фільтрувати, а деякі дані тримати при собі, тому що не завжди чиста правда позитивно сприймається співбесідником. Але, тим не менше, якщо ви утримаєте частину правди всередині, ви не збрешете, а просто промовчите про деякі речі, уникаючи зайвої прямоти. Спробуйте в таких випадках сказати правду більш м’яко, натякаючи на неї і знаходячи обхідні шляхи, щоб не ранити і не зачепити співрозмовника.

Наберіться мужності і починайте говорити правду, про що б вас не запитали, навіть якщо зробити це непросто. Будьте відкриті – говорить від першої особи, затверджуйте свою особисту думку, акцентуючись на тому, що воно виходить від чистого серця. Починайте говорити правду оточуючим людям, торкаючись незначних речей. З часом ваше вміння бути чесними пошириться і на більш серйозні і масштабні речі.

Якщо ви боїтеся зіпсувати відносини з людиною, сказавши їй правду, яка їй не сподобається, попередньо дайте їй зрозуміти, що ви її поважаєте і цінуєте. Постарайтеся вибачитися перед друзями і співробітниками, якщо колись ви їм брехали. Принесіть вибачення від чистого серця.

Робіть людям компліменти – це теж прояв чесності, на яке наважуються далеко не всі.Tags: , ,

Category: Психологія

Коментарі (0)

Залишити коментар