Як навчитись жити без страху

Скільки можливостей ми втрачаємо через страхи, безпричинні переживання.
Наші страхи звучать по-різному, кожному говорять щось своє, несхоже, особливе (о! які вони винахідливі). Але дія їх одна – вони сковують і паралізують нашу волю.

А ви помічали, як вони притягуються нашими переживаннями? У народі це називається «законом підлості». Страх як ніби говорить: «Боїшся? Ну, тоді на тобі, маєш!» І в результаті того, хто боїться бути звільненим – звільняють; того, хто боїться бути пограбованим – грабують; тому, хто боїться не скласти іспит – випадає той самий єдиний невивчений квиток. А дурням щастить! Ви, напевно, вже здогадуєтеся чому: тому що вони не бояться.

Страх – це сигнал, який говорить, що щось треба змінити для гармонійного та ефективного життя. І тільки вам вирішувати: розібратися зі своїми страхами, щоб жити щасливо і втілювати свої наміри, або бути у страху на прив’язі, забути про наміри і мрії, і реагувати, витрачати свої сили на те, щоб ховати страхи глибоко від себе і від інших.

Глибинно-підсвідомо страх несе два повідомлення:
– Будь обережний, світ повний небезпек;
– Ти не впораєшся.
А основою страху є саме друге. Але якби ви знали, що впораєтеся з чим завгодно, що тоді в принципі здатне було б вас налякати?

Отже, позбутися страху зовсім нескладно: потрібно просто почати вірити в себе. Потрібно частіше радіти, помічати прекрасні, веселі, кумедні моменти в житті – радісна людина не думає про страх. Страх можна висміяти. Можна намалювати цей страх (як завгодно, головне, щоб асоціювався саме страх), потім приклеїти на м’яч і періодично копати по ньому.

Перший крок до позбавлення від страху – необхідно зізнатися собі в тому, що він є. Далі витягти його назовні і подивитися на нього, розглянути з усіх сторін (як правило, він виявляється не таким вже й великим). Наступний крок – необхідно розібратися, проаналізувати, чому ви цього так боїтеся, що з минулого, причому не тільки вашого, але, можливо, і ваших близьких родичів, викликає або посилює ваш страх. Страх, у якого є ім’я, не такий вже й сильний.

Найнадійніший спосіб позбутися страху – це поглянути йому в очі. Вас щось лякає? Ну, так підійдіть до джерела вашого страху, погляньте на нього повними вогню очима, посмійтесь з нього за його спроби вас налякати … Ви боїтеся темряви? Ну, так увійдіть пізно вночі в темну кімнату і посидіть в ній до ранку! Вас допікає п’яна компанія, що оточила вас десь далеко від людного місця вночі. Ну, так встаньте в третю позицію і висуньте їм усім язик! Розведіть їх руками і будьте такими!

Страх маніпулює нами. Не дає нам досягти тих висот, які ми можемо досягти. Псує наші взаємини з рідними, з друзями, не дає жити повним життям. Страх притягує нещастя. Через страхи ми позбавляємося найдорожчого.

Позбавтеся від страху! Вперед! Ідіть і не озирайтеся! Знайдіть у собі внутрішню сміливість і дійте наперекір страху. Вірте в себе! Все вам під силу і все по плечу!Tags: , , , , ,

Category: Психологія

Коментарі (1)

  1. Сашко С коментує:

    Чудово сказано.

Залишити коментар