Як красиво скласти серветки

У дорогих ресторанах буденна, здавалося б, процедура складання серветок перетворилася на справжнє мистецтво: замість простих серветниць зі скромними паперовими серветками столи прикрашають химерні паперові та полотняні «скульптури»: пишні віяла з паперових серветок, елегантні квіти з серветок тканинних, всілякі «зірки», «лебеді» і так далі. Більшість способів складати серветки – будь то паперові або тканинні –  виявляються досить простими, і сьогодні ми познайомимося з найкрасивішими способами складання серветок для прикраси столу.

Як скласти паперові серветки

Варіантів складання паперових серветок для прикраси столу (так-так, навіть найпростіші білі паперові серветки можуть послужити відмінною прикрасою святкової вечері) нескінченно багато, а конкретніше варто зупинитися на актуальному – новорічному способі, за допомогою якого паперову серветку можна скласти красивою мініатюрною ялинкою.

Покрокова інструкція:

 • Складаємо серветку вдвічі, щоб вийшов довгий прямокутник
 • Симетрично згинаємо краєчки прямокутника на коротких його сторонах
 • Утворені гострі кути згинаємо до центру серветки
 • Перевертаємо іншою стороною квадрат, який вийшов
 • Складаємо серветку навпіл
 • Акуратно відгинаємо тільки верхній шар лівого куточка серветки і згинаємо його так, щоб краї куточка стикалися з правим верхнім куточком серветки – повинен вийти діагональний кут на лівій стороні серветки
 • Тепер ту ж процедуру повторюємо з протилежного боку – згинаємо верхній шар правого куточка серветки в напрямку лівого кута, так, щоб вийшов трикутник
 • Знову складаємо серветку навпіл, щоб вийшов маленький трикутник
 • Повторюємо всі етапи заново з іншого серветкою – щоб зробити другу «половинку» ялинки
 • Складаємо дві серветки разом – і виходить святкова новорічна ялинка зі звичайних паперових серветок!

Фото інструкція по складанню паперових серветок

napkin_folding1

 

Як скласти тканинні серветки

Процедура складання серветок з тканини і прикраси ними святкового столу, на жаль, дещо складніша і вимагає набагато більш тривалої підготовки. Для початку тканинні серветки необхідно підготувати – їх потрібно ретельно випрасувати, щоб не було жодної зморшки. А потім вже приступити до складання:

 • Розкладіть тканинну серветку на столі і складіть навпіл, так, щоб краї в точності збігалися.
 • Починаючи з одного краю складеної навпіл серветки, зберіть її складочками шириною приблизно в 2-3 сантиметри – в результаті у вас повинна вийти свого роду «гармошка».
 • Однією рукою притримуйте складену серветку, другою надіньте на нижню її частину спеціальне кільце-тримач і підтягніть вгору (кільце повинне перебувати на відстані приблизно в 3-4 метри від нижнього краю серветки).
 • Розправте складену серветку з тканини так, щоб вийшов широке «віяло». Нижній кінець серветки також розправте, щоб ця підстава утримувала серветку у вертикальному положенні. Вставте складену серветку в серветницю.

Щоб складені серветки виглядали дійсно красиво, серветницю можна прикрасити живими квітами.

Як красиво скласти тканинну серветку в квітку

Щоб ваша святкова вечеря перетворилась на незабутню подію, недостатньо просто порадувати гостей грамотно складеним меню – не менш важлива і сервировка святкового столу. Для прикраси столу вам стане в нагоді найпростіший спосіб складання з серветок троянди.

1. Загинаємо всі чотири куточки тканинної серветки до центру
2. Перевертаємо серветку іншою стороною вгору
3. Ще раз загинаємо всі чотири куточки невеликого квадрата, який у вас вийшов, до центру
4. Притискаючи куточки серветки в центрі, витягаємо «пелюстки» з боків – і наша «троянда» із серветки готова!

Покрокова фото інструкція складання квітки з серветки:

napkin_folding3Tags: , , ,

Category: Дім

Коментарі (0)

Залишити коментар