Як боротися з лінню

У квартирі бардак, на кухні гора брудного посуду, робочий стіл в повному безладі, проект не виконаний, а вам його потрібно завтра здавати. Здається, що ще трохи, і ви точно візьметеся за роботу, але ви ще поки не вирішили, з чого почати. Продивляєтесь улюблені сайти, щоденники ваших друзів, шукаєте, куди б зайти, почитати чого-небудь цікавеньке. І ви дійсно щиро дивуєтеся тому, що в асьці якось замало он-лайн контактів, що на сайтах так мало нової інформації і що ви не знайшли в френд-стрічці жодного запису, яку б ви не прочитали. І взагалі все погано і зовсім не райдужно. А може ще фільм який-небудь подивитися? Але нічого нового немає. Що робити?

Знайома ситуація, чи не так? Ну що сказати, мої “привітання”, це – Лінь. Так-так, саме Лінь. Вона вас тихенько завойовує. Спочатку лінь зв’язує вас по руках і ногах, прикриваючись звичайним відпочинком, потім поступово вона захоплює вас повністю. І ви не встигаєте схаменутися, як уже цілком і повністю знаходитесь під її владою. Саме через лінь дуже часто ви починаєте хандрити, навіть якщо видимих причин для цього немає. А в особливо запущених випадках деякі індивіди умудряються лінуватися навіть думати. Неприємні відчуття, правда? Потрібно з ними якось боротись. Цим зараз з вами і займемося!

Як розпізнати лінь?

Вам потрібно звернути особливу увагу на себе і почати боротьбу з лінню. Наприклад, якщо ви помітили, що ваш відпочинок “на день” затягнувся і повинен був закінчитися ще дня 3-4 тому. Тим більше варто бити тривогу, якщо за ці 3-4 дні ви практично нічого не зробили або взагалі поняття не маєте, куди вони поділися. Дуже часто, гострі напади ліні супроводжуються загальним, підкреслюю, уявним нездужанням. Так само одна з ознак ліні, коли ви починаєте гарячкувати з приводу і без приводу, постійно чогось хочеться, але вам ніяк не зрозуміти, чого саме. А ще нудьга і апатія стають вашими вірними супутниками. Якщо у вас присутні всі перераховані вище симптоми, то вам потрібно негайно вибиратися з цього стану, тому що ні до чого хорошого воно не приведе.

Брехати не буду, є тільки один дієвий спосіб позбавлення від лінощів – це робота. Хочеться відзначити одну дивовижну властивість: варто лише почати роботу і вона сама вас далі втягне в себе. Але почати-то якраз найважче, особливо в такому паразитуючому стані. Для найбільш успішної боротьби з лінню потрібно починати з малого, і робити все поетапно.

Перший етап боротьби з лінню: робочий простір

Для того щоб змусити себе хоч щось робити, потрібно мати вільний робочий простір. І він дійсно має бути робочим. Для початку можна просто прибрати зі столу всі непотрібні і недоречні предмети. Зібрати і скласти всі документи, покласти на місце книги. Але зверніть увагу на те, як ви це робите. Коли я кажу “на місце”, я маю на увазі спеціально відведене місце для того чи іншого предмета, а не перший-ліпший ящик, в який можна благополучно звалити купу “сміття” і забути про нього.

Припустимо, що зі столом і прилеглими до нього територіями ми закінчили. Тепер звернемо увагу на загальний вигляд кімнати. Може треба щось скласти в шафу, десь щось підправити або ще що не так. Дуже важливо щоб навколо був порядок, це позбавить вас від можливості зайвий раз відволіктися від роботи. І тоді пізніше не виникне якоїсь сторонньої справи, яку ви все одно не збираєтеся доводити до кінця.

Так само варто звернути увагу і на себе. Одягніться в зручний і відповідний вам одяг, вмийтеся. Може, все-таки зважитесь поснідати? Просто в останні дні поширена досить дивна картина: перший рефлекс сонного тіла, що впало з ліжка – це дотягнутися до кнопки включення комп’ютера. І лише сидячи перед монітором, потихеньку починають відкриватися очі. Треба ж якось підключити Інтернет і ткнути мишкою в іконку аськи. А потім якось забувається, що є ванна кімната, душ і що люди зазвичай вранці снідають. Але коли ви все ж згадуєте, що треба щось поїсти, ви з подивом помічаєте, що вже в принципі можна і вечеряти. Куди подівся час?

Другий етап боротьби з лінню: згадаймо про час

Тут ви натрапили на ще одну пастку ліні. Ви просто забуваєте наскільки цінним є ваш час і не стежите за ним. Тут вже нічого не поробиш, треба згадувати.

Ви вже привели в порядок ваше робоче місце і себе, тепер саме час подивитися на годинник. Погодьтеся, адже вам здавалося, що це все займе набагато більше часу. А насправді вийшло все відносно швидко.

Тепер наше з вами завдання – це правильно розпланувати і розрахувати свій час. Спочатку, потрібно визначитися з цілями і завданнями на сьогоднішній день. Вам потрібно завтра здавати проект або , можливо, підготуватися до важливої конференції. Тоді це ви повинні зробити в першу чергу, і починати потрібно саме з цього. Тут кожен знайде своє, варіантів безліч. Вам потрібно подивитися, на те, скільки приблизно часу займе підготовка матеріалів, виконання самої роботи. Ми хотіли би нагадати, що про другорядні справи також не варто забувати, нехай не таких важливих, але які все-таки варто зробити. Якщо час розраховано і розплановано вірно, то всі ваші справи будуть зроблені в строк. А часу для ліні просто не залишиться.

І зараз поділюся з вами своєю маленькою “розробкою”. Мені дуже подобається, після виконання роботи, засидітися допізна. Пара завершальних штрихів і можна помилуватися виконаною роботою. Це стимулює працездатність і підвищує настрій. І не потрібно забувати похвалити себе за виконану роботу, навіть якщо ви встигли не все, адже ви ж працювали!

Третій етап боротьби з лінню, заключний

Після завершення другого етапу цілком розумно вважати, що з обіймів ліні ми вже вибралися. Але ніщо не заважає нам потрапити туди знову. Для того, щоб більше не впадати в такий паразитуючий стан, потрібно дотримуватися деяких правил. Це скоріше навіть не правила, а прості поради і настанови. Адже вибиратися з ліні набагато важче, ніж попередити цей стан.

Лінь починається, коли після відпочинку вам хочеться відпочити ще зовсім трішки. Таку ситуацію легко усунути невеликим зусиллям волі, змусивши себе зробити якусь маленьку роботу. Це навіть можна назвати розігрівом. За основні справи з такого стану не варто братися, оскільки вам це швидко набридне. І тоді ви вирішите, що краще все ж піти відпочити ще небагато.

Так само дуже часто лінь починається зі збитого режиму сну. Зазвичай таке трапляється в кінці трудового тижня у п’ятницю-суботу. Пам’ятаючи про те, що завтра не потрібно рано вставати, велика спокуса посидіти годинок до 4 ночі в Інтернеті. Крім усього цього лінь дуже часто починається з поганого настрою в суботу вранці. Його дуже легко зняти контрастним душем, з подальшим походом у магазин за чим-небудь смачненьким.

І, по-моєму, найулюбленіші дверцята ліні – безлад у всьому. У планах, в часі, в квартирі, коли ви не знаєте, за що взятися. Дуже багато часу йде на те, щоб посидіти і подумати про це. І в підсумку виходить, що практично нічого так і не робиться. Найкращим рішенням в цьому випадку буде зразкове планування наступного дня і прагнення зберегти хоч якийсь, але порядок у всьому.

Цих порад вам вистачить для початку. Їх легко застосувати практично будь-якій людині. Ми бажаємо вам перемоги над лінню та успіхів у подальшій роботі.Tags: , ,

Category: Психологія

Коментарі (0)

Залишити коментар