Як боротись з комплексами?

Комплекс неповноцінності, невпевненість в собі, як з цим боротись?

Ні для кого не секрет, що у кожної людини є багато комплексів. З комплексами ми живемо, боремось, а іноді й перемагаємо.

Про комплекси написано багато і сказано стільки ж. Я виділила два моменти, звідки беруться комплекси, – це зовнішня оболонка і внутрішній зміст. І в цій статті мені хотілося б на конкретних прикладах показати, чим шкідливі комплекси, як вони нам заважають і як з ними боротися.

1. Зовнішня оболонка: комплекси в більшості випадків виникають через невдоволення своєю зовнішністю. Фрази про те, яка я некрасива, чуємо ми часто.

По-перше, практично завжди це не збігається з реальністю: людина не може об’єктивно подивитися на себе. По-друге, некрасивих людей не буває – усі люди різні. Ну, а по-третє, навіть якщо Вас дійсно щось не влаштовує, це завжди можна підкорегувати. На щастя, ми живемо в XXI столітті і можемо вдатися до допомоги різноманітних фахівців, починаючи від перукарів, стилістів і закінчуючи пластичними хірургами. Але я вважаю, що самим вірними і правильними ліками від комплексів є самонавіювання і впевненість у собі.

Щоб не розкидатись словами, наведу такий приклад. Знала я двох дівчат, які на той період були студентками. З волі долі або через безглузду випадковість жили вони разом, і був у них один і той самий комплекс з приводу маленького зросту. Дві дівчинки були абсолютно однакового зросту і відрізнялися лише кольором волосся. Так ось, блондинка сиділа весь час вдома за книжками, мріючи про принца, брюнетка ж користувалася популярністю у цих самих принців. Я навіть більше можу сказати – обличчя блондинки було красивішим. Де підступ? У чому секрет? Чим можна пояснити, що дві дівчинки з однаковими комплексами в підсумку мали абсолютно різні результати?

Ніякого секрету немає. Впевненість у собі – ось один з найдієвіших способів назавжди забути про комплекси і радіти життю. Блондинка, часто зітхаючи, говорила своїй подрузі: «Як же я тобі заздрю. Тебе люблять. Мені б бути тобою ». Але для чого їй бути маленькою брюнеткою, коли вона маленька блондинка?

2. Внутрішній зміст: комплекси через невпевненість в собі. Тут можна почути такі фрази: «Ні, я не зможу, у мене не вийде, я все зіпсую». Невпевненість у собі породжує страх, а страх, у свою чергу, породжує ще більшу непевність у собі. Виходить замкнуте коло, з якого з роками все важче вибратися. Роки йдуть, а життя не змінюється. Вам це треба?

Одна моя знайома з дитинства була дуже талановитою дитиною. Вона брала активну участь у всіх шкільних заходах. Але, дорослішаючи, почала комплексувати, з’явилася невпевненість у собі. Небажання виступати на шкільній сцені вона мотивувала тим, що не так виглядає перед залом для глядачів, що над нею будуть сміятися і т.д. Згодом вона взагалі перестала брати участь будь-де.

У той самий час наш спільний знайомий хлопчик просто обожнював сцену, він співав і танцював. Його часто дражнили і посміювалися над його зовсім не чоловічим захопленням. Але, на відміну від подруги, він не звертав ні на кого уваги, а йшов потихеньку до своєї мети і набирався досвіду. У підсумку хлопчик став знаменитим співаком, а дівчинка звичайною жінкою, яка мріє про творчу професію. Але ж колись у неї все для цього було. Але вона сама, вселивши собі, що в неї не вийде, зробила так, що у неї в дійсності нічого не вийшло.

Ні в якому разі не варто зациклюватися на тому, що про Вас скажуть або подумають. Нехай сьогодні сказали, що Ви невдаха, пропустіть повз вух і далі йдіть до своєї мети. Адже вже завтра можуть сказати, який же Ви щасливий чудовий хлопчина. А якщо все-таки вада є, то ні в якому разі не можна сидіти на п’ятій точці і впадати в депресію. Потрібно працювати над собою, над тим, що у Вас не виходить. Не лінуватися, а трудитися. Праця в будь-яких його проявах ушляхетнює людину.

Можна ще наводити багато прикладів з власного життя, роз’яснювати на пальцях, що, якби не наші страхи та комплекси, наші мрії стали б нашою реальністю. Найголовніше, ніколи не пізно відкинути всі сумніви, заховати далеко в шафу комплекси, а по можливості взагалі їх викинути у вікно і почати нове життя.

Я завжди кажу собі, що життя одне, і не варто витрачати час на якісь дрібниці, але ж комплекси – це дійсно дрібниці життя, які можуть неабияк зіпсувати його.Tags: , ,

Category: Психологія

Коментарі (8)

 1. Таня коментує:

  ті люди, які намагаються позбутися комплексу неповноцінності і є люди з комплексом неповноцінності цього не позбудешься або ти зациклений на цьому або ні

 2. Таня коментує:

  комплекса неповноцінності взагалі немає його нав’язують люди також з комплексом неповноцінності зазвичай він залежить від фінансового становища, не важливо багатий ти чи бідний, головне боятися Бога і бути адекватним, не намагайтеся комусь понравитись ви ту людину добре не знаєте вона не набагато краща від вас просто вона впевнена в собі будьте впевнені в собі не намагайтеся всім сподобатись всім не можливо подобатись не звиртайте на думку навколишніх людей не догоджайте їм якщо комусь не догодила уже не догодиш появляться люди без комплексів неповноцінності яким ви сподобаєтесь і що би ви не зробили їм сподобається

 3. Таня коментує:

  коли людина озабочена комплексом неповноцінності вона перетворюється в нелюда, або ви зациклені на цьому або ні ті люди що нав’язали вам комплекс неповнноціності також мають комплекс неповноцінності вони не кращі від вас а гірші

 4. Таня коментує:

  коли людина позбувається від комплексу неповноцінності (на практиці) це видно з боку, не будьте на цьому зациклені

 5. Таня коментує:

  не оцінюйте себе і не оцінюйте інших

 6. Таня коментує:

  бажаю щоб вам на шляху не траплялися люди з заниженою самооцінкою (зациклені на цьому) або можна сказати не адекватні, бажаю щоб ви жили і працювали там де ви відчуваєте себе (як в своїй тарілці)

 7. Таня коментує:

  з занадто завишеною самооцінкою також люди не адекватні потрібно бути нормальним

 8. Таня коментує:

  занадто завишена самооцінка і береться від комплексу неповноціності яка людина сама собі нав’язала, що нічого хорошого не зробила

Залишити коментар