Вся правда про банани

Банани не врятують вас від наркотиків , сигарет і алкоголю. Але дещо вони все-таки можуть.

Що ми знаємо про банани ? До прочитання цього матеріалу я знав про банани тільки те , що – це відмінне джерело швидкої енергії для нашого організму. Але ви будете здивовані , скільки всього приховують в собі ці фрукти. Банани містять в собі три види цукру – сахарозу , фруктозу і глюкозу. Як я вже говорив , вони дають практично миттєвий приплив енергії через різкий викид інсуліну. Однак це не єдиний їх плюс. Банани також можуть служити в якості профілактики від деяких захворювань.

27063301-shutterstock_122921377

Однак , багато видань в інтернеті надто добре відгукуються про банани , приписуючи їм такі властивості , як профілактика депресії , втоми , стресу та інших захворювань. Хоча , на нашу думку , навіть, порівнюючи банани з печивом , складно вибрати фаворита , тому ми вирішили розібратися , що до чого.

 • Депресія

Згідно дослідженням, проведеним дослідницьким інститутом MIND , багато пацієнтів відчували себе трохи краще після вживання бананів. Це пов’язано з тим , що банани містять велику кількість триптофану , одного з видів білків , який організм перетворює в серотонін . Серотонін – це гормон, що відповідає за спокій , розслаблення і ваш настрій.

Брехня

Триптофан – це амінокислота , яка міститься у всіх білках. Рівень триптофану в бананах дуже малий і говорити про те , що він може впливати на ваш настрій – безглуздо. Навіть те , що яскраве розфарбування бананів робить вас щасливішими , більш імовірно , ніж це.

 • Анемія

У бананах міститься велика кількість заліза , яке стимулює вироблення гемоглобіну в крові і запобігає анемії.

Брехня

Великий банан містить менше 2 % від денної жіночої норми заліза. Така кількість заліза ніяк не вплине на теоретичну профілактику анемії.

 • Кров’яний тиск

Банани містять велику кількість калію , який позитивно впливає на кров’яний тиск і зменшує ймовірність виникнення підвищеного тиску і серцевих ударів.

Правда

Один великий банан містить приблизно 500 мг калію , що трохи більше 10 % від денної норми цієї речовини.

 • Розумова активність

Під час іспитів 200 учнів британської школи Твікенем їли банани кілька разів на день. Дослідження показали , що , за рахунок високого вмісту калію , цей фрукт посилює увагу і покращує роботу мозку.

Правда

Схоже на правду. Однак існує безліч інших продуктів, що містять більшу кількість калію.

 • Запори

Через високий вміст клітковини банани відновлюють нормальну роботу кишечника , допомагаючи подолати запори , не вдаючись до проносних .

Брехня

Банани містять 2,6 грама клітковини на 100 грам . Це рівносильно таким продуктам як яблука , капуста , апельсини та багато інших. Найбільше клітковини міститься в квасолі – 9,5 г. , горосі – 8 г. і бобах – 7,5 г.

 • Похмілля

Один з кращих способів боротьби з похміллям – це банановий молочний коктейль з додаванням меду. Банани зменшують головний біль, а мед вирівнює рівень цукру в крові. У той час як молоко заспокоює організм і відновлює рівень рідини.

Незрозуміло, на яких підставах зроблені ці висновки , тому нам потрібні добровольці , готові перевірити це на собі :)

 • Печія

Банани надають антацидний ефект , який заспокоює вашу травну систему.

Правда

Банани дійсно відносяться до природних антацидним засобам . Однак , якщо вже ви і вирішили лікувати печію за допомогою їжі , то краще звернути свою увагу на молоко і м’ясо , так як вони мають більш виражений антацидний ефект .

 • Нудота при вагітності

Кілька бананів допомагають вирівняти рівень цукру в крові , тим самим , позбавивши від нудоти.

Правда

Банани дійсно можуть підняти рівень цукру в крові , але не варто чекати дива , так як це всього лише один з багатьох варіантів перекусу , не більше того.

 • Укуси комарів

Перед тим, як наносити на укус будь-який крем , спробуйте змастити його внутрішньою частиною шкірки банана. Це заспокоїть шкіру і зніме свербіж від укусу.

Правда

Я не зміг знайти спростувань цьому способу , але і комарів зараз немає поблизу, щоб переконатися в його дієвості. Залишимо до літа !

 • Нервові захворювання

Високий вміст вітаміну B допомагає заспокоїти нервову систему.

Брехня

У бананах міститься невелика кількість вітамінів B6 і B12 , і говорити про їх вплив на нервову систему не доводиться. Якщо тільки ви не захочете з’їсти пару кілограм. Тоді з вашими нервами , безумовно , щось не так.

 • Виразки

Банани використовуються в якості дієтичного харчування при кишкових розладах через його м’яку консистенцію. Це єдиний сирий фрукт , який можна їсти без роздратування слизової системи . Він також нейтралізує надлишкову кислотність і зменшують роздратування , покриваючи стінки шлунка.

Правда

У банані містяться речовини , які вбивають бактерії, що викликають виразку шлунка , а також сприяють виділенню слизу , яка обволікає стінки шлунка. Також не варто забувати про його антацидні властивості , що дає позитивний ефект у боротьбі з виразкою .

Висновок

Сподіваюся , ви зрозуміли , що банани – це всього один з компонентів здорової дієти . Багато його властивостей переоцінені , а кількість корисних речовин перебільшено. Жоден з продуктів не дасть вам всі корисні мікро-і макроелементи , тільки різноманітність здорової їжі допоможе в цьому. А вибір цієї їжі у нас є!Category: Краса і Здоров'я

Коментарі (0)

Залишити коментар