Витоки і перспективи соціуму: розумним не потрібна компанія?

Отже , всі вже давно вирішили , що людина соціальний в дошку , і якщо він не потребує суспільства , з ним «щось не те». Він святкує свої комплекси , напевно. Деякі дослідження , історія розвитку людини і сучасна психологія дають поживу для роздумів у цьому напрямку. Що , якщо сучасна людина , а особливо , інтелектуально розвинена людина , не так вже потребує компанії?

divanjpg

Розмірковуючи про суспільство , варто заглянути в минуле ( наскільки дозволяє сучасна палеонтологія і припущення палеонтологів ) . Ґрунтуючись на інтерв’ю палеоневролога , доктори наук і професори інституту морфології людини РАМН , С.В. Савельєва , можна зробити кілька висновків.

Витоки соціуму

Професор стверджує , що людино- мавпи почали збиватися в зграї близько 10 млн років тому. Щоб нормально вирішувати свої проблеми і виживати , їм треба було жити мирно і рівно , тому всіх збудників спокою банально виганяли.

У число таких баламутів потрапляли агресивні особини та найрозумніші . Цікаво , до цих пір в деяких шарах суспільства « найрозумніший » вважається образою. Не інакше , пам’ять предків.

Розумні йшли на інші місця , виживали і пристосовувалися , а мозок ріс . І ріс він рівно до того моменту , поки люди мігрували , пристосовувалися і вирішували тільки біологічні задачі, тобто , виживали . Коли ж вони осіли в місці , де повно їжі , і бліда тінь голоду відступила , у всій красі проявилися соціальні проблеми.

Все пішло не так …

Приблизно 100 тис. років тому виявилося , що мають значення тільки соціальні проблеми , і мозок перестав рости. Як показала історія , для соціалізації великий мозок не потрібен. Добре організований і повністю соціалізований натовп кроманьйонців знищує інтелектуальних творчих неандертальців і розселяється всюди. Виявляється проста істина , яка відмінно працює до цих пір:

Проти маси посередностей навіть найсильніші генії нічого не можуть зробити.

Просто в процесі еволюції талантами жертвували заради біологічних переваг , тобто , їжі , розмноження та домінування . У підсумку виходить безрадісна картина:

Прекрасно соціалізована тупа особина інтегрується в будь-яке співтовариство набагато краще , ніж індивідуаліст .

І це доводиться не лише палеоневрологією , але і недавніми дослідженнями нейронних мереж в людському мозку .

Логіка чи співчуття?

Дослідження Ентоні Джека , доцента кафедри когнітивної науки в Західному резервному університеті Кейза (Огайо , США ) , показали , що для різних видів діяльності люди застосовують різні нейронні мережі , які при цьому пригнічують один одного.

Експеримент , проведений у 2006 році включав в себе використання МРТ для відстеження роботи мозку , і результати виявили наступне : соціальні проблеми відключають ті області мозку, які відповідають за аналіз і включають відповідають за соціалізацію .

Коли людина емоційно взаємодіє з іншими людьми , в нейронній мережі мозку , яка використовується для наукових , логічних і математичних міркувань , включається Нейрони гальмування . Тобто , чим більше людина застосовує логіку , тим менше у нього почуттів та емоцій , які так необхідні при спілкуванні.

Виявляється , чим більше навички пристосування в соціумі , тим менше розвинене аналітичне мислення , що повертає нас до вже згаданої фрази про соціалізованих тупих особин.

В основному всі їдять , п’ють , розмножуються і домінують .

Тобто , роблять те ж , що 20 млн. років тому , але на відміну від того часу , розумних вже не виганяють . Просто погано розуміють. Величезна кількість вчених, не прийнятих свого часу , геніальні диваки та інші тому підтвердження.

Добре , чим частіше людина застосовує аналітичне мислення , тим більше страждають його здатності до співчуття і вміння вирішувати соціальні проблеми. І я зовсім не хочу називати всіх товариських людей тупими – це далеко не так.

Але чому ж інтелектуально розвинені люди продовжують залежати від спілкування ? Чому без потреби в біологічному виживанні всі так тягнуться до соціуму? Відповідь на це можна пошукати в психології .

1380200_728327650528188_1018159495_n

Свято комплексів

Перші люди , які зустрічають дитину в цьому світі -її батьки , і саме вони більшою мірою відповідальні за всі її наступні установки , бажання і внутрішні проблеми. Є теорія , що саме через батьків , а точніше , через їх помилки у вихованні і сприйнятті своєї дитини , дитина і стає такою соціозалежною істотою , від чого і страждає.

Мати дає дитині ту любов , яка їй необхідна і забезпечує психологічну підтримку. Але ніщо не виникає нізвідки і якщо матері свого часу не дали любові та підтримки , з великою ймовірністю вона не дасть цього своїм дітям . Заміщенням любові служить інстинктивна турбота про потомство , а в психологічному плані просто жалість. Народжуються моделі « будеш хорошим , буду любити , не будеш – не буду».

Дитина, позбавлена ​​любові , виростає з психологічною травмою і підсвідомо вимагає від усіх жалості , буквально харчується нею. Звідси різні типи «скаржників» , які постійно розповідають усім про свої проблеми у пошуках того самого , що приймають за любов . Неповноцінність і прагнення постійно шукати схвалення і любові , якої вони не знали.

Другий тип , не менш болючий – вічні переможці , які живуть в гонитві за новими досягненнями , і це вже з вини батька. Тато повинен дати дитині знання про світ , а він найчастіше передає разом з ними всі свої плоскі поняття про добро і зло , погане і хороше , а також щосили судить дитину, звинувачуючи в різних помилках . У результаті дитина прагне вирватися з-під цього ярма , перемогти цю владу , і робить це все життя , навіть коли про батька вже можна забути , як про суддю .

Він продовжує рватися до влади , нових перемог і досягнень – коротка мить ейфорії і знову психологічний свербіж перемагати.

Ярмарок марнославства і нікчеми

Виходить , що неповноцінна людина постійно прагне до суспільства , щоб її з одного боку пошкодували (полюбили і визнали , що він не таке гівно , як сам себе вважає ) , а з іншого – подивилися на його перемоги .

А влада може бути у всьому: у творчості , в бізнесі , в родині навіть . Скрізь , де люди порівнюють себе з кимось і відчувають, що вони кращі.

І якщо розглядати все так , то виходить , що соціум потрібен людям , в основному , для самоствердження , для отримання , хоч на якийсь час , почуття внутрішнього комфорту , коли : «А я виявляється гідний всього , адже всі так думають ».

Якщо ви дійсно любите себе , напевно ви ніколи не ревнуєте і не намагаєтеся нікого прив’язати до себе , не зліться , коли програєте і ніколи не жалійтесь , не шукайте схвалення кого б то не було і завжди робіть тільки те , що хочете.

Якщо ви – саме така людина (тільки чесно ) , як ви ставитеся до суспільства ? Залежите від нього?Tags: , , , ,

Category: Психологія

Коментарі (0)

Залишити коментар