ВІДЕО: Як зробити компас своїми руками

Сучасний мандрівник вирушає в похід, озброєний технікою до зубів: смартфон, навігатор, портативний зарядник, фотоапарат – напевно, це ще не повний список туристичних гаджетів. Але, як мовиться, на техніку сподівайся, а сам не зівай: знання основ виживання в умовах дикої природи ще нікому не заважало. Тому сьогодні ми хочемо вам розповісти і показати, як за допомогою підручних засобів зробити компас.

Igolka-kak-kompas

Отже, вам знадобляться: ємність для води, голка і шматочок будь-якого плавучого матеріалу (пінопласт, губка, пробка або простий лист, як у нашому випадку).

Далі дії прості. Беремо ємність і наливаємо в неї воду. Потім дістаємо голку і намагнічуємо один її кінець: для цього можна використовувати магніт, а при його відсутності – тканину або навіть власне волосся. Тепер намагнічену голку встановлюємо на шматочок плавучого матеріалу і опускаємо в ємність з водою. Через деякий час наша голка-стрілка перестане коливатися, і її намагнічена сторона буде вказувати з півдня на північ.

Ось як все це виглядає на практиці:

Тепер ви напевно зможете зорієнтуватися на незнайомій місцевості, адже змайструвати такий компас не складе ніяких труднощів.Tags: , ,

Category: Інше

Коментарі (0)

Залишити коментар