Три коротких шляхи, яких слід уникати бігунам

Люди в цілому , а спортсмени особливо, люблять шукати короткі шляхи . Кожен хотів би випити таблетку , від якої відразу вийшло б пробігти марафон за 2:15 , або намазати травмоване коліно чарівною маззю , загоює все моментально . На Runner’s world вийшла відмінна стаття про те , що не завжди короткий шлях це добре , а частіше навіть навпаки.

shutterstock_75615955-605x403

Кілька років тому в Тайвані волонтерам запропонували взяти участь у медичному експерименті . Добровольці повинні були прийняти таблетку , оцінити її текстуру і колір. Першій групі сказали , що це мультівітамін , а другий – що плацебо (чим воно і було насправді ) . Під час дослідження дві групи вели себе кардинально по- різному : члени групи, якій давали « вітаміни » , були схильні проходити меншу дистанцію протягом дня і їли менш здорову їжу за обідом. А під час опитування вони вище оцінювали свою невразливість і нижче бажання тренуватися.

Читайте також:

Здавалося б , при чому тут біг? Якщо ви хочете досягти свого максимуму в бігу , то треба стежити за багатьма аспектами тренувань і способу життя – тривалі кроси , інтервали , сон , харчування – все це впливає на ваші результати. Описане вище дослідження є прикладом феномена під назвою « licensing effect » : коли ви робите щось , що по ідеї повинно допомогти вам ( в даному випадку прийом «мультивітамінів»), то підсвідомо не так стараєтеся в інших аспектах , що допомагають досягти тієї ж мети (наприклад , здорове харчування) . Вам необхідно навчитися відрізняти чинники , які дійсно впливають на вашу форму , від тих , які можна ігнорувати. Ось три приклади , на які добре б звернути увагу :

№ 1

Короткий шлях : Знеболювання

Звичайно , легко прийняти знеболююче для усунення неприємних відчуттів після тренування або мікротравми , але це не допоможе усунути їх причину – слабкі м’язи і зв’язки . Компресійний одяг і крижані ванни – це звичайно добре для відновлення , але все одно це лише короткостроковий « пластир ».

Правильний шлях: Профілактика

Складно думати про профілактику травм , коли ти здоровий , але саме тоді це має найбільше значення . Мінімум двічі на тиждень виділяйте 10-15 хвилин на спеціальні бігові вправи , які покликані зробити м’язи ніг сильнішими і еластичнішими , також зміцнюйте стегна , стопи і гомілки. Це займає приблизно стільки ж часу , як і крижана ванна , але має набагато більший ефект для вашого здоров’я.

№ 2

Короткий шлях : Спортивні добавки

У теорії прийом мультивітамінів або харчових добавок атлетами в якості свого роду « страховки » має сенс – зрештою ніхто не їсть правильно весь час. Але немає доказів того , що ці добавки надають будь-який істотний позитивний вплив на здоров’я або результати , а деякі дослідження довели , що , наприклад , прийом великих доз вітаміну C може перешкоджати відновленню м’язів і позначається на витривалості.

Правильний шлях: Здорове харчування

Найкраще джерело всіх мікроелементів – натуральні продукти. Так, це потребує певних зусиль і планування, адже необхідно стежити , щоб завжди під рукою була здорова їжа : овочі , фрукти , риба і т.д. Кожен день , під час кожного прийому їжі. Тут ніколи не вийде досягти ідеалу , але , якщо ви не будете виправдовуватися : «Ну й добре, я з’їв мультивітаміни сьогодні вранці » – то наблизитесь набагато ближче до оптимальної дієти.

№ 3

Короткий шлях : Енергетики

Без сумнівів кофеїн збільшує продуктивність і є невід’ємною частиною щоденного життя багатьох бігунів. Але варто пам’ятати про невеликий нюансі : кофеїн лише допомагає замаскувати втому , але насправді він не позбавляє нас від неї .

Правильний шлях: Сон

Поки ви спите , тіло відновлюється після денного тренування , « латає » пошкодження і перезаряджається енергією. Немає нічого поганого в тому , щоб почати день з чашки кави, навіть можна випити ще перед тренуванням , але , якщо в той же час ви недосипаєте (більшості дорослим необхідно спати від 7 до 9 годин на добу) , то вам з часом буде складно послідовно покращувати свої результати.Tags: , , , ,

Category: Спорт і Відпочинок

Коментарі (0)

Залишити коментар