Склероз і його профілактика

Склероз – ущільнення органів, стінок судин і тканин. Розвитку склерозу сприяють різні запальні процеси, порушення обміну речовин і т. д. Він може розвиватися у всіх органах і тканинах організму.

Так, склероз м’яза серця може привести до різкого зниження його скорочувальної здатності. Склероз тканини м’язів легенів погіршує умови насичення крові киснем. Склеротичні зміни в органах є стійкими і не розсмоктуються. Профілактика полягає в попередженні і своєчасному лікуванні хвороби.

Найдієвішим засобом проти склерозу є здоровий активний спосіб життя і боротьба з надлишковою вагою. У харчуванні потрібно обмежити споживання продуктів, багатих на холестерин (яєчний жовток, жирне м’ясо). Корисно вживати більше сиру, вівсяної крупи, овочів і фруктів, тваринні жири треба замінити рослинними. Допомагають очистити судини від склеротичних відкладень – яблука, хрін, часник, шипшина, малина, петрушка, морська капуста.

Не дайте прогресувати цій хворобі, оскільки вона призводить до поступового зниження функцій поразки аж до повної їх втрати.Tags: , , , ,

Category: Інше, Краса і Здоров'я

Коментарі (0)

Залишити коментар