Що робити, якщо нічого не хочеться робити: 6 способів швидко вийти з застою

Як же іноді важко змусити себе працювати. Коли просто «не йде » і все тут. Хтось в такі моменти просиджує години перед монітором , намагаючись видавити з себе хоч трохи продуктивності , а я вдаюся до хитрощів і використовую один з перевірених методів боротьби з таким станом.

19011856-shutterstock_149489132

Іноді ми витрачаємо на деякі завдання в кілька разів більше часу і сил , ніж насправді потрібно . І справа не тільки в ліні , а й у тому , що всі дні стають схожими один на одного , завдання – однотипними і нудними. Часом нам не вистачає енергії , мотивації або просто хочеться розслабитися. Тільки робота не чекає , і в результаті список завдань тільки збільшується. Тому я вважаю , що в такі дні потрібно обов’язково робити собі невеликий струс і апгрейд. Ось мої кілька способів перезавантажитися і побороти небажання трудитися .

Наша пісня гарна , починаємо … з кінця!

Один з моїх улюблених способів «розбуркати» мозок. Коли я не можу сконцентруватися або у мене просто немає натхнення що-небудь робити , я міняю черговість дій і … починаю з кінця. Не важливо , що це за завдання – робота над новим матеріалом або підготовка контентного плану проекту . Я просто беруся за ті шматки роботи , які здаються мені найбільш легкими і привабливими. Потім зібрати їх разом набагато простіше , ніж створювати з чистого аркуша. А писати з кінця часом навіть дуже цікаво.

Міняємо обстановку

Якщо я працюю вдома , то можу тимчасово перенести своє робоче місце в іншу кімнату , на кухню або навіть на балкон. Те ж саме можна зробити і в офісі , перемістивши себе в інший кабінет або кімнату для переговорів. Головне – помістити себе в незвичайну обстановку , оточити новими предметами або попрацювати в кафе.

… або інструменти для роботи

Наприклад , залишити в спокої комп’ютер і взяти в руки блокнот з ручкою. Це заняття можна поєднати з невеликою прогулянкою в парку і попрацювати на свіжому повітрі. Наприклад , скласти детальний план презентації або звіту , або прописати всілякі варіанти вирішення проблеми , з якою треба впоратися. Навіть якщо більшість з них не буде мати ніякого сенсу , ви пофантазуєте і розбудите свій мозок. Та й сама по собі « писанина » на папері відмінно активізує розумовий процес і допомагає вийти з застою.

Розпорядок дня – ламаємо його !

Привнесіть небагато змін у своє життя , придумавши для себе абсолютно інший план на день. Зробіть з ранку ті речі , які зазвичай робите ввечері або в обід. Приберіть зранку в квартирі, поснідайте борщем або попрацюйте зранку раніше. Мені дуже подобається працювати рано вранці , коли ще всі навколо сплять і не порушують спокійну обстановку і атмосферу. За ці кілька годин я встигаю зробити набагато більше , ніж в денний час.

Пора на пробіжку

Ніщо так не заряджає енергією , як біг . Навіть якщо ви не любитель цього заняття , зробіть пробний забіг , щоб провітрити мізки і зняти напругу. Навіть два кілометри і кілька кіл навколо свого двору зарядять вас на повну і поліпшать працездатність. Особисто я завжди вдаюся додому зі свіжими ідеями і зарядом для роботи.

В крайньому випадку , можна і відпочити

Ну а коли зовсім не під силу , я вважаю , що не потрібно гвалтувати свій організм , краще влаштувати собі кілька годин відпочинку , зайнявшись чимось корисним і приємним. Потрібно просто бути чесними з собою і домовитися , що після прогулянки , шопінгу або перегляду фільму ви присвятите певну кількість часу насущним завданням. Часто такий підхід працює , так як ми мотивуємо себе «неробством» і вже задоволені з більшою радістю беремося за список справ.Tags: , , , ,

Category: Психологія, Інше

Коментарі (0)

Залишити коментар