Про що писати в особистому щоденнику

У дитинстві практично всі вели щоденники . Правда , не можу стверджувати , що у хлопчаків теж були таємні зошити , але от практично у кожної дівчинки був свій зошит або блокнот із заповітним замочком і написом « Особисте ! ». Туди записувалися всі секрети і всі переживання : сльози про нерозділене кохання , радість від на мить кинутого погляду і постійні скарги на абсолютне нерозуміння з боку батьків. Діти росли і поступово переносили свої звички описувати своє життя і свої думки з паперу у Всесвітню Павутину з однією лише відмінністю – щоденники ми писали виключно для себе , для того, щоб потім перечитати і згадати ті відчуття , зрозуміти і відшукати причини сьогодення в минулому , а ось мережеві щоденники призначені для загального читання .

images

Писати просто для себе стало нецікаво , тому що хочеться побачити відповідну реакцію , відчути , що твої думки збігаються з думками десятків , сотень , а може бути і тисяч людей. Це приємно , і писати просто так в порожнечу , без отримання позитивної відповідної реакції , стає нецікаво. Але насправді , ведення закритих щоденників виключно для себе може дуже допомогти вам при прийнятті важливих рішень. Багато людей пам’ятають або тільки хороше , або тільки погане, і ця досить однобока точка зору , яка заважає об’єктивно (наскільки це взагалі можливо для людини) оцінювати ситуацію.

Творці електронної версії щоденника Day One поділилися своїми думками про те , чому вам варто вести такі закриті щоденники , і як це робити правильно.

Тепер перейдемо безпосередньо до порад від творців Day One.

Як вже говорилося вище , основна проблема у веденні таких закритих щоденників полягає в питанні « А що туди записувати ? ! ».

Потаємні думки

Запис дуже особистих , найпотаємніших , можна навіть сказати інтимних думок , є основою ведення такого щоденника . Коли ви записуєте всі свої переживання , будь то гнів , радість , туга , розчарування , любов , пристрасть , ви усвідомлюєте все це ще раз більш глибоко , коли записуєте свої відчуття на папері. А потім , перечитуючи все це через кілька днів , місяців або років , ви можете знову переосмислити всі ті емоції і зрозуміти, чому приймали те чи інше рішення , можете побачити , як ви еволюціонували і розвивалися як особистість.

Речі або події , які вплинули на ваші рішення

Ще одна хороша ідея – записувати в журнал уривки з вподобаних статей , цитати , книги або ідеї. І потім розвивати свою думку , записуючи всі роздуми в щоденнику . Адже важливі не самі статті , цитати або книги , а те, який вплив вони на вас справили .

Цілі

Якщо ви публікуєте в особистому блозі або в соціальних мережах свій список цілей на рік , то чому б не робити те ж саме в особистому щоденнику ? Це не обов’язково повинні бути дуже важливі і довгострокові цілі . Ви можете записувати і дрібніші , поточні цілі , яких ви хотіли б досягти. Можна писати до них супровідні коментарі , а потім переглядати їх і відзначати для себе , чого вдалося досягти з наміченого , чим все це супроводжувалося , і, якщо щось не вийшло , чому саме відбулося так чи інакше? Це хороший спосіб зрозуміти , де ви були , на якому рівні перебуваєте зараз і куди збираєтеся рухатися.

Враження від прочитаних книг , переглянутих фільмів і прослуханої музики

Книги та фільми позначаються на наших бажаннях і діях набагато сильніше , ніж ми думаємо. Записувати міні -рецензії на прочитані книги і переглянуті фільми – хороший спосіб переосмислити отриману інформацію ще раз і виділити для себе найбільш важливі моменти. Це стосується не тільки освітніх книг , а й художньої літератури , яка іноді впливає на нас набагато сильніше , ніж чергова книга про розумне.

Така каталогізація корисна не тільки в цьому. Ви можете порадити своїм друзям щось нове і цікаве , або , переглянувши записи , вирішити , чи варто переглядати цей фільм або перечитувати книгу ще раз .

Маленькі радісні моменти життя

«Дорогий щоденник , сьогодні був неймовірний день! » – Куди ще це писати , як не в особистий журнал? Насправді , саме з таких моментів , радісних і не дуже , складається наше життя , і , якщо вам здається , що подібні записи не несуть в собі ніякого сенсу , то з часом саме такі записи будуть складати для вас найбільшу цінність. Вони будуть нагадувати нам , як нам було добре з кимось і чому ми тоді проводили так багато часу разом. Вони нагадають нам про те , ким ми були і хто ми є , і чому все сталося саме так , а не інакше. І вони ж застережуть нас від прийняття неправильного рішення на емоціях , коли кров стукає в скронях , стискаються кулаки і хочеться тільки одного – зруйнувати все і послати всіх до чорта , а потім збирати по шматочках шматки свого життя.

Страви, які вас вразили

Всього кілька рядків про щось нове просто для того , щоб потім повторити замовлення або , можливо, знайти рецепт вподобаної страви .

Місця, в яких ви побували

Нехай це будуть короткі записки мандрівника , які відзначає свої перші враження про нове місце . Ви можете додати туди геомітки і фотографії , і тоді ці записи будуть нагадувати вам про те, чому подорожувати – це так здорово , і чому варто ще раз повернутися (або ніколи більше не заїжджати ) в це місто.

Ви можете записувати в особистий щоденник все , що завгодно , тому, швидше , складніше вирішити не що туди писати , а від яких записів варто утриматися. Не варто перетворювати його на звалище барахла і записувати , скільки нових друзів у соціальних мережах у вас з’явилося. Це мають бути речі , які дійсно дорогі вашому серцю і які допомагають вам жити осмислено , не пропускаючи жодного моменту . А для звалища можна залишити соціальні мережі , які й так заповнені незрозумілим сміттям начебто численних селфі , фотографій обідів і дивних статусів з однієї фрази 😉

А у вас був особистий щоденник ? Якщо так , то чи ведете ви його досі і що ви туди записували ?Tags: , , , ,

Category: Інше

Коментарі (1)

  1. Іван коментує:

    Маю вдома на книжкові полиці надзвичайний приклад щирості і душевної доброти – видання щоденника Тараса Шевченка. Але сам мав труднощі з підбором тем для писання, окрім оточуючої дісності. Прочитав статтю і знайшов для себе хороший список речей, які варто писати в щоденник. Дякую автору, хоч його ім*я тут і не вказане. Трохи розчаровують рекламні зображння в кінці статті, які зовсім не відповідають її змісту, але все рівно дякую.

Залишити коментар