Перед тим, як взяти в руки смартфон

Зізнайтеся, що ви робите вранці відразу після того, як відкриєте свої очі?

i8q9chi

Так, ось і я теж насамперед тягнуся до свого телефону. Що там сталося, поки я спав? Хто завантажив нові фоточки, і скільки нових лайків поставили? Про що всі ці нові електронні листи?

Варто нам взяти в руки свій смартфон, як відліпитись від нього просто вже неможливо. Проходять дорогоцінні ранкові хвилини, під час яких можна і потрібно зробити стільки корисних справ, а ми всі колупаємося в електронних безоднях цього маленького чудовиська.

Проте зовсім недавно я знайшов для себе заняття набагато захоплююче і корисне, ніж смартфон. З цієї статті ви дізнаєтеся про те, до чого тепер мої руки тягнуться вранці у першу чергу.

Моїм вірним супутником, який зайняв місце смартфона біля мого ліжка, став звичайний блокнот. Звичайний паперовий блокнот з ручкою. У нього я записую свої «ранкові сторінки»: сни, ідеї, думки, плани. І ось кілька причин, чому я це роблю.

1. Перевірка смартфона з самого ранку налаштовує вас на реактивне сприйняття

Ви просто реагуєте на зовнішні імпульси, пасивно вбираєте інформацію, яка ллється на вас з маленького екрану. Ви відповідаєте на чужі листи, гнівайтесь або радієте чужим діям, але нічого не робите самі.

Ні, ну як вони могли так вчинити з цим маленьким жирафом в Данії?

А коли ви пишете щось у свій блокнот, то відбувається зовсім інший процес. Ви проявляєте проактивну поведінку, тобто самі формуєте і фіксуєте нові ідеї, почуття і дії.

2. Перевірка смартфона залучає вас в гарячковий ритм поспіху

В результаті ви постійно боїтеся щось упустити, спізнитися, не впізнати. Хоча, поклавши руку на серце, скажіть, чи так багато корисного ви дізнаєтеся після перегляду ранкової стрічки Facebook?

Якщо я не стану перевіряти кожні п’ять хвилин свою стрічку новин, то все пропущу. І все завалиться!

Виробництво записів у блокноті викликає зовсім інший ефект. Ви стаєте сфокусованим, зосередженим і спокійним. Це те, що потрібно для гарного ранку.

3. Перевірка смартфона змінює ваше сприйняття реальності

Заглибившись у читання новин, ви відчуваєте, що саме це і є найважливішим у вашому житті, в той час, як навколишня ваша дійсність відходить на другий план.

Ну як можна думати про переповнене сміттєве відро, коли у світі знову неспокійно?

Особисті записи в блокноті нагадують про те, що дійсно важливо прямо зараз і особисто для вас.

4. Перевірка смартфона робить вас звичайним, а життя – нікчемним

Ви щоранку дивитесь у свій екранчик, те ж саме роблять мільйони інших людських істот по всьому світу. Всі жадібно споживають мегабайти непотрібної інформації, яка проходить через вас, не залишаючи після себе жодного сліду.

Сьогоднішній день прожитий не дарма: всі новини прочитані, котики залайкані, вечеря сфотографована.

Зовсім інша справа – особисті записи в блокноті. Це слід ваших думок, терзань, злетів і падінь. Це зліпок вашого життя, якщо хочете. Багато років тому, коли помер мій дід, в його речах знайшли кілька зошитів особистих записів. Перегортаючи ці сторінки, я дізнався про нього більше, ніж за весь час особистих зустрічей і розмов. А що залишиться після нас, застаріла модель смартфона з яка сіла батареєю?

Ваш особистий щоденник відразу ж стане дорогоцінним для найближчих родичів, через 50 років буде гідний місця в місцевому музеї, а через 150 – стане історичним документом. Ваш смартфон відразу відправляється на смітник або переплавку.

Якщо ви перейнялися цим текстом і вже хочете почати писати, то послухайте наостанок ще одну пораду. Більшість людей на перших порах намагаються писати якомога більше, заповнюючи сторінку за сторінкою. Потім перший запал проходить, і підтримувати взяту планку стає все важче і важче, в результаті людина просто закидає цю справу.

Тому з самого початку варто дотримуватися принципу «краще менше, та краще». Почніть з одного речення щодня, але нехай це буде саме те, що для вас важливо.

Хороший метод, до речі, нарешті дізнатися це.Tags: , , , ,

Category: Психологія

Коментарі (0)

Залишити коментар