Мотивація для занять спортом

Сучасний світ диктує свої правила, темп життя стрімкий. Всі кудись поспішають, одні деруться вгору по кар’єрних сходах, інші поглинені проблемами батьків і дітей. Ніколи зупинитися, передихнути, поглянути на своє життя з боку. Турботи про матеріальне благополуччя і сімейні клопоти вимотують вас, роблять уразливими і непрацездатними.

Ви рухаєтеся далі, не задумуючись, що головні болі турбують частіше, з’явилася задишка. Вважаєте своє життя повноцінним, хоча це вже не так. З’являються перші дзвіночки: зайва вага, безсоння , стомлюваність.

Стоп! Необхідно уповільнити крок і зрозуміти, якщо ви не подбаєте про здоров’я зараз, пізніше з’являться хвороби.

Багато людей не замислюються над тим, який величезний потенціал і яка сила волі в них закладена. Необхідно всього лише зробити перший крок, подолати невеликий бар’єр. Так, це не так вже й легко, але тільки спочатку.

Варто виділити собі в день всього годину часу, щоб зайнятися спортом, отримати трохи позитиву і гармонії.

мотивація для занять спортом

Всім ясно, що здоровий спосіб життя не складається лише з правильного харчування і сну, організму необхідне фізичне навантаження. Повноцінне життя неможливе без спорту.

Звичайно, всі ви мрієте, що в наступний понеділок зробите ранкову гімнастику , кинете курити , почнете рахувати калорії, ляжете раніше спати і багато іншого. Це відбувається під впливом миттєвого імпульсу, проходить деякий час і все забувається. Мине один понеділок, інший, а віз і сьогодні там. Чому так відбувається? Відповідь проста – ви неправильно підходите до цього питання. Той, хто знає кілька елементарних секретів, давно змінив своє життя. Ці люди живуть серед нас. Отже, давайте вчитися жити по-новому!

Пошук мотивації

Наявність мотивації – головний козир в починанні занять спортом. Самомотивація зароджується в нашій свідомості при починанні будь-якої справи, треба тільки допомогти собі. Ви повинні покопатися і знайти саме те зерно, яке утримає вас на плаву. Що ви найбільше бажаєте: бути здоровим, подобатися оточуючим, знайти другу половинку, схуднути, змінити імідж, домогтися підвищення по службі, відновити форму після вагітності? Звичайно, причин зайнятися спортом багато, у кожного вона своя.

Є люди, які в школі не дружили з фізкультурою і мали слабеньку трієчку. Нічого страшного! Там всі повинні були здавати нормативи, бігати крос на час, і все для того, щоб заслужити оцінку. Але зараз ви нікому нічого не винні, тільки собі коханому – бути щасливим.

Комусь зручно займатись у спортзалі, спостерігаючи за іншими людьми, вона розуміє, що не одна у прагненні бути здоровим, це надихає. Інший обожнює водні види спорту, оптимальним рішенням для нього стане похід в басейн 2-3 рази на тиждень. Хтось не уявляє свого життя без музики, заняття в танцювальній групі принесуть радість і приведуть до наміченої мети. Аеробіка, біг  у парку, спортивна ходьба навколо будинку, теніс з друзями, волейбол на пляжі – прекрасні вирішення однієї проблеми.

Деякі стверджують, що у них немає часу. Неправда, він є у всіх, навіть у самих зайнятих. Якщо ви знаходите час, щоб спілкуватися з рідними, колегами, друзями, то знайдете для себе 3-4 години на тиждень. Багато знайшли вихід з цієї ситуації, почали залучати до занять спорту знайомих, об’єднуючись в групи. Це і спілкування, і користь для здоров’я, і обговорення досягнутих спільних результатів. Надійний партнер у такому починанні – вже півсправи. Якщо з цією людиною у вас спільні завдання, вам буде важче відмовитися від тренувань. Коло спільних інтересів прекрасно мотивує, з’являється дух змагань. Кинути заняття вже шкода, друзі стануть підтягнутими, а ви ні? Ні за що!

Перші несміливі кроки до мети

Отже, ви придбали зручне взуття та необхідний одяг, відвідали лікаря, вислухали його рекомендації. Вітаємо, перший крок до мети зроблено.

Ви коли-небудь представляли, як хочете виглядати? Візуалізація своїх бажань, за умови, що будете регулярно тренуватися – прекрасна мотивація. Дуже часто завдяки поставленій меті, люди втілюють мрії в життя.

Деякі вдаються до різних хитрощів. Наприклад, зважуються і фотографують себе в прилеглому до тіла одязі. Пишуть дату початку тренувань і починають діяти. Головне, відкласти ці зафіксовані дані хоча б на 2-4 тижні. Не раджу вам зважуватися кожен день, це помилка багатьох. Через пару днів ви не побачите відчутних результатів, а тільки розчаруєтесь і вирішите, що заняття спортом не для вас. Не поспішайте!

Ну що? Непогано для початку. Результати на обличчя. Звичайно, ви ще не виглядаєте так, як дівчина з обкладинки журналу, купленого минулого тижня. Та це і непотрібно.

Кожна розсудлива людина, повинна розуміти, що на дворі XXI століття, і більшість фотографій красивих моделей і актрис – фотошоп. Перегляд таких видань непогано стимулює, виникає бажання бути красивою і купити те плаття, що на обкладинці журналу. Будьте послідовні, не варто ставити перед собою неможливих цілей, припускаючи, що через 1,5 місяця у вас буде фігура фотомоделі, і ви схуднете на 30 кілограм.

По-перше – це нереально, по-друге – небезпечно.

Перші кроки в занятті спортом повинні бути плавними, не можна давати організму сильне навантаження. Головне не те, скільки ви зробили присідань (пробігли метрів, протанцювали хвилин), а те, що ви виділили для цього час і рухаєтеся до мети. У житті часто перші маленькі кроки призводять до великих результатів, якщо вони регулярні.
Почитайте біографію будь-якого знаменитого спортсмена, повірте, багатьом довелося пройти нелегкий шлях, тільки самодисципліна, терпіння і віра в себе допомогли їм. На відміну від них вам не треба боротися за честь країни, ставити світові рекорди, ви робите це тільки для себе.

Завдяки інтернету з’явилася можливість спілкуватися на форумах. Вони створені за інтересами, зареєструвавшись на такому сайті, присвяченому здоровому способу життя та спорту, ви зможете знайти однодумців, задавати питання, які вас цікавлять, дізнаватися про здобутки інших, ділитися своїми. Багатьох це надихає і дає додатковий стимул до дій.

Одним із ключових моментів на шляху до здорового тіла є моральний настрій і ставлення до невдач. На початку ніхто не застрахований від помилок, важливо переступити через них і йти далі. Не можна втрачати мотивацію, ні за яких обставин. Невдачі – цілком нормальне явище в житті кожної людини. Іноді поразка, адекватно вами сприйнята, загартовує характер, дає досвід і сили, щоб здійснювати подальші кроки.
Ставте перед собою реальні цілі, не варто займатися по 5 годин 6 разів на тиждень. Організм не впорається з таким навантаженням, ви втомитеся, і бажання тренуватися почне згасати. Все має бути по силам, вам повинні подобатися заняття, приносити задоволення. Ви повинні виділяти стільки часу, скільки можливо без ущемлення інших інтересів. Часом ваш вільний час не збігається з графіком роботи спортзалів. Це не привід відсувати заняття на той час, коли це стане можливим. Багато хто знаходить вихід – купує домашні тренажери. Їх вибір досить широкий: бігова доріжка , еліптичний тренажер та інші. Для деяких це ідеальне рішення, вони одночасно займаються і дивляться улюблені серіали.

Щоб спорт став постійним супутником, треба отримувати від нього задоволення. Для цього необхідно чітко розподіляти навантаження на організм і ні в якому разі не примушувати себе робити те, чого не хочеться. Нехай час тренування буде меншим, але якіснішим.

Заводимо щоденник тренувань

Для того щоб ваші плани реалізовувалися, радимо завести щоденник тренувань. Для цього візьміть товстий зошит чи щоденник, пишіть дату, а навпроти – час занять і кількість виконаних вправ.
Якщо тренуєтеся в залі, то вже встигли побачити у деяких людей такі зошити, де вони роблять записи.

Доведено, що ведення щоденника збільшує результативність занять на 40%.

Записуйте результати кожне тренування, поступово збільшуючи навантаження. Завдяки цим позначками ви зможете відслідковувати своє вдосконалення, що стане додатковою мотивацією. Робіть це регулярно. Згодом помітите наскільки це зручно.

Якщо ви сучасна людина, то вам краще буде користуватися електронним щоденником тренувань, які з’явилися на ринку.

З усього вищесказаного ви повинні зрозуміти, що ведення щоденника допомагає розробити план дій; вибудувати тренувальний режим, враховуючи особливості свого організму.

Міняємо світогляд і настроюємо себе за успіх

Позитивний настрій і доброзичливе ставлення до себе і оточуючих, набагато продуктивніші, ніж критика. Якщо сьогодні ви вирішили, що настав час зайнятися спортом, то в цілях мотивації похваліть себе за цей намір.
Згадайте, коли ви в останній раз заохочували себе? Чи вмієте ви хвалити себе? Раніше вважалося, що розхвалювати себе нескромно. У нашому столітті з’явилося багато людей незадоволених собою, з купою комплексів. Все це дурниці, себе треба любити! Це не означає, що слід ставати егоїстом, хваліть себе, але в міру.

Якщо ви почали займатися фізичними вправами, вам нелегко морально і фізично, варто хвалити себе часто і постійно. Вчора відмовилися від ліфта і піднялися на 3 поверх. Молодець! Через тиждень вже на 6-ій. Чудово! Насолоджуйтесь відчуттям перемоги.

Винагороджувати себе треба за все, не залишайте це на потім. При найменшому особистому досягненні не гріх побалувати себе.

Полюбіть себе такою, якою ви є, з усіма недоліками. Зрозумійте, кожна вада, яку ви бачите в собі, для багатьох оточуючих є гідністю, вашою родзинкою.

Міняйте світогляд, займайтеся спортом, і життя засяє новими фарбами. Можливо, досягнувши певних результатів, ви зустрінете свою другу половинку, про що давно мріяли. А, може, на особистому фронті у вас все в порядку, але останнім часом ви все частіше ловите на собі закоханий погляд рідних очей. Хіба це не сама значуща мотивація для занять і підтримки себе у формі.

З маленьких перемог по цеглинці складається фундамент здорового та повноцінного життя.

Радіємо новому життю
До речі, спорт – прекрасний спосіб відірватися від телевізора, комп’ютера, ліжка, їди. Пробуйте різні види фізичного навантаження, поки не визначитеся, який з них радує ваші душу і тіло. Шукайте новий маршрут для прогулянок, нову стежку для пробіжки. Тоді вам не буде нудно, адже нудьга – вірний спосіб втратити мотивацію.

Прийде момент, коли оточуючі побачать зміни вашого тіла, навіть якщо для вас вони незначні. Вам будуть говорити компліменти. Цей момент може стати переломним у вашому житті, тому що ви зрозумієте, ваші старання не були марними і спорт увійшов у ваше життя назавжди.Category: Спорт і Відпочинок, Краса і Здоров'я

Коментарі (0)

Залишити коментар