Міфи про жінок

  • Жінки ніколи не забезпечували сім’ю.

Здавна склався стереотип, згідно з яким чоловік був годувальником, проводив час на полюванні, а дружина займалася дітьми і домашнім господарством, збираючи, можливо, якісь дрібні ягоди. Однак, за останніми даними археологів, основними годувальниками роду були саме жінки, які приносили до 80% їжі (горіхи, яйця, дикі овочі). Вбити тварину тоді вважалося великою рідкістю і успіхом, видобуток супроводжувався багатоденною гонитвою, тому дружинам нічого не залишалося, крім як забезпечувати сім’ю. На думку вчених – наші предки жили практично в рівноправному суспільстві, хтось займався збиранням, а хтось – полюванням.

  • Будь-яка мати, на відміну від батька, впізнає своє немовля по запаху. 

Шведські вчені в 2001 році вирішили перевірити це старе твердження. Для тестування були взяті 24 немовлята до 4 тижнів і 24 дитини вже у віці від 2 до 4 років. Вони спали в спеціальних сорочках. Відібрані проби давали нюхати як батькам, так і бездітним чоловікам і жінкам. Виявилося, що аромат немовлят відчули виключно чоловіки, а жінки не виявили взагалі різниці між запахами немовлят і старших дітей, і, тим більше, не змогли виявити свою дитину.

  • Жінки контактують з дітьми краще чоловіків. 

Це широко поширений міф. У Каліфорнії провели спостереження за батьками, і було виявлено, що точно так само як і в матерів у батьків новонароджених малюків відразу ж встановлюється з ними щільний емоційний контакт. Ті чоловіки, за якими спостерігали вчені, як і матері, багато розмовляли та гралися зі своїми новонародженими дітьми, цілуючи та милуючи їх. Чоловіки абсолютно точно ідентифікують сигнали своїх маленьких дітей – почуття голоду, нудьги, страху. Але на дитячий сміх чоловіки реагували більш стримано.

  • Жіноча інтуїція краща, ніж чоловіча. 

За цим стереотипом, який із задоволенням підтримується самими жінками, їх інтуїція куди більш розвинена, ніж чоловіча, жінки більш чуйні до прийдешніх змін. Вчені піддали вивченню та аналізу всі дослідження з даної тематики за останні 20 років і виявили, що це твердження – всього лише міф. Тестуючи інтуїцію видно, що і в чоловіків, і у жінок приблизно однакові результати. Суспільство дозволяє жінкам вірити в свою перевагу в цьому аспекті, проте ніяких особливих генетично обумовлених здібностей в цьому плані у прекрасної статі немає.

  • Жінки не такі агресивні, як чоловіки. 

Здавалося б, всім відомо що чоловіки – агресивні, а жінки – ніжні повітряні істоти, такі собі кішечки. Однак, не все так однозначно. Десятки проведених досліджень показали, що у випадках фізичного прояву агресії серед дітей, безумовно, лідирують хлопчики, але в прояві агресії в інших випадках статеві відмінності вже не так помітні. Дівчаткам більш властиво непрямий вплив – плітки, відмова дружити, маніпуляція. І це є приводом задуматися про те, що не тільки чоловіки агресивні, тим більше що з віком чоловіки позбавляються своєї багаторазової переваги у фізичній силі.

  • Праця жінок оплачується менше, ніж праця чоловіків. 

У Німеччині організацією Soziookonomische Panel вже більше 20 років проводиться регулярне вибіркове дослідження, яке  показало, що 35% жінок заробляють більше за своїх чоловіків. Схожі висновки зробив і Річард Фріман з Гарварду. Він прийшов до висновку, що в США майже 30% працюючих жінок заробляють більше чоловіків. А за даними Фонду Уірпула в Європі жінок, що заробляють більше за чоловіків взагалі 59%.

  • Практично всі винаходи належать чоловікам. 

Насправді є речі, які і в голову не прийде приписувати чоловікам – бюстгальтер, підгузники, кавовий фільтр і багато інших. У житті повно винаходів, які покликані полегшити життя, і які були придумані саме жінками. Навіть у таких областях, як комп’ютерна техніка, медицина і в природничих науках жінкам також належать важливі відкриття. Так, Дороті Кроуфут Ходжкін за допомогою рентгенівського випромінювання розшифрувала структуру багатьох молекул, дочка лорда Байрона, Ада Лавлейс Байрон, написала програми математичних розрахунків, що дало право саме її називати першим програмістом планети. Матеріал для бронежилетів, легкий, але разом з тим і твердий як сталь, теж винайшла жінка – Стефані Луїза Кволек. А згадаймо двічі лауреата Нобелівської премії Марію Кюрі! І цей список можна продовжувати і продовжувати.

  • Жінок абсолютно не цікавить порнографія. 

За даними дослідження гамбурзького інституту Gewis-Institut серед сильної половини цікавляться порнографією близько 73%, а серед жінок це число становить більше 50%. Під час же показу еротичних дій по телевізору, біля екрана збирається жінок навіть більше, ніж чоловіків.Tags: , ,

Category: Інше

Коментарі (0)

Залишити коментар