Ми зустрінемо ранок дорослими 20000 разів. Як не витратити цей час даремно?

Середня тривалість життя в Україні складає трохи більше 70 років. Якщо вважати, що в 18 років людина стає дорослою, і округлити результати розрахунків, виходить, що приблизно 20 000 разів ви зустрінете свій ранок дорослою людиною, яка відповідає за свої дії і може змінювати своє життя, як захоче. Подумати тільки, цілих 20 000 разів ви будете прокидатися бадьорим і готовим згорнути гори або сповзати з ліжка ледве живим і прокидатися до обіду. Вирішувати вам, і якщо ви хочете щось змінити, то ось вісім способів почати свій день бадьорим і робити це кожен раз протягом дорослого життя.

LbiUx1eiRo0

Чомусь усім здається, що життя триватиме нескінченно, а коли ясно усвідомлюєш, що зустрінеш ранок навіть менше 20 000 разів, починаєш розуміти, що витрачаєш час даремно. Ось кілька способів перестати це робити і отримувати від свого ранку більше користі і задоволення.

1. Керуйте своєю енергією, а не часом

Деякі завдання ви виконуєте швидше і краще в певний час дня. У одних людей вранці відбувається сплеск творчої енергії, інших хвиля креативу накриває вечорами або вночі.

Простежте, що найкраще виходить вранці, і робіть саме це. Навіть якщо ви працюєте в офісі, швидше за все, ви можете посунути якісь завдання і поміняти їх місцями.

Наприклад, якщо вранці в вас прокидається творча енергія, можна виконувати завдання, пов’язані з нестандартним підходом і пошуком нових рішень, а на вечір пересунути всі рутинні справи на зразок розгрібання листів від клієнтів або телефонних дзвінків.

Подумайте, що вам найкраще вдається вранці, і направте свою енергію в потрібне русло.

2. Приготуйтеся заздалегідь

Перед тим як лягати спати, складіть список справ на завтра. Це заощадить вам багато часу вранці і допоможе сформувати хороші звички. Якщо ви намітили щось з вечора, ви з більшою ймовірністю зробите це вранці.

3. Не перевіряйте e-mail до обіду

Ви майже відразу після пробудження перевіряєте e-mail, думаючи, що там може виявитися щось термінове? Не варто. Хіба хтось став би відсилати e-mail з дійсно терміновими новинами?

Усе, що вам прийшло, може почекати ще пару-трійку годин, так що присвятіть ранок речам, які вважаєте дійсно важливими, а не «надтерміновим» повідомленням з робочих питань.

4. Приберіть телефон подалі

Приберіть свій смартфон в іншу кімнату або покладіть на стіл колезі. Так ви не будете витрачати ранкові години з відмінною концентрацією і працездатністю (або вируючої творчою енергією) на якісь дрібниці на зразок перевірки аккаунта Facebook або безглуздого листування в месенджері.

5. Працюйте в прохолодному приміщенні

Ви коли-небудь помічали, як навіває сон задушливе і спекотне приміщення? Якщо у вас і так проблеми з бадьорістю вранці, в задушливій кімнаті ви будете клювати носом до обіду, а то і після.

У прохолодному приміщенні вам буде набагато простіше зосередитися і з користю провести свій ранок.

6. Сядьте прямо або встаньте

Ваш мозок потребує кисню, щоб добре працювати, а щоб ви могли вільно і легко дихати, легені повинні бути розправлені.

На жаль, багато хто з нас звикли сидіти згорблено, втупившись в монітор або друкуючи що-небудь. Коли ви сидите, згорбившись над столом, діафрагма тисне на дно легенів, так що ви не можете вдихнути глибоко.

Сядьте прямо або встаньте, щоб дихати більш глибоко і легко. В результаті ваш мозок отримає більше кисню, а значить, буде працювати більш ефективно.

7. Не витрачайте багато часу на їжу

Сніданок допомагає забезпечити організм необхідною енергією на весь ранок. Постарайтеся зробити його корисним, але не варто витрачати багато часу на приготування.

Щоб заощадити час вранці, сніданок можна приготувати разом з вечерею, а вранці просто підігріти його або снідати продуктами, що не вимагають приготування. Це заощадить час, який можна витратити на більш важливі заняття.

8. Знайдіть свій ранковий ритуал

Хтось починає ранок із зарядки, хтось – зі склянки холодної води або десятихвилинної медитації.

Дотримуйтесь свій маленький ритуал кожен день в певній послідовності, наприклад спочатку випивайте склянку води, а потім ідіть робити зарядку.

Коли ритуал увійде в звичку, він стане сигналом для тіла, за яким воно буде налаштовуватися на різні види активності. Так, після склянки води ви майже на автоматі вирушите робити зарядку і вам навіть не буде потрібна мотивація.

Повільно, але вірно

Рідко коли життя людини руйнується за один день чи місяць, все відбувається поступово. Ранок, яке не приносить нічого, крім розчарування, – це результат щоденного вибору, а цей вибір переростає у звичку. Слідом за втраченим вранці йде втрачений день і вечір, і так постійно.

Погані звички набуваються поступово, але так само поступово формуються хороші. Взяти, наприклад, американського натуропата, дієтолога і шанувальника ЗСЖ Джека Лалейн. Кожен день він прокидався в 4 ранку і витрачав 90 хвилин на вправи з навантаженням, а потім ще півгодини на біг.

Більше 60 років він щоранку виконував цей ритуал, і, крім того, що він став однією з найвпливовіших фігур в фітнесі, Лалейн прожив 96 років.

Те, як ми проводимо свій ранок, показує і в якійсь мірі визначає весь день. Рішення, які ми приймаємо кожен день, визначають життя, яким ми будемо жити, здоров’я, яким ми будемо насолоджуватися, і роботу, яку ми зробимо.

У вас є 20 000 можливостей зустріти ранок по-іншому.

А як ви проводите свій ранок?Tags: , , , ,

Category: Краса і Здоров'я

Коментарі (0)

Залишити коментар