Дурні речі, які роблять розумні люди

Чи настільки розумні люди ідеальні і застраховані від дурних вчинків ? Насправді , немає різниці , наскільки ви освічені, адже навіть на найбільш розумну людину знайдеться цілих список дурних речей , які вона регулярно здійснює у своєму житті.

www.flickr.com-2011-12-8-20-12-44

Засновник технологічної компанії «Sawhorse» LeeSemel поділився своїм списком дурних речей , які схильні здійснювати розумні люди.

Ігнорування важливості дизайну і стилю

Коли випустили iPod, технічні фахівці скаржилися на нестачу в ньому функцій і занадто високу ціну. Тим часом користувачі шикувалися в чергу за новинкою через зручність і простоту використання саме цього плеєра.

Гордість за використання жахливих інструментів

Найбільш часто це зустрічається серед програмістів , які пишаються тим , що використовують мови програмування і текстові редактори без натяку на дизайн і оновлень з 1970 -х років. Вони вважають , що супер- складні команди і процеси – це предмет гордості , а не марна трата часу. Я не буду виділяти тут конкретні мови програмування та інструменти, щоб не провокувати безглузді обговорення і суперечки.

Проходження та копіювання

Нерідко дуже розумні люди стають послідовниками , не замислюючись про те , що могли б створити щось нове і унікальне. Ймовірно , через те , що вони витратили дуже багато сил і часу , досягаючи академічних успіхів у вже створеному середовищі . Кращі випускники топових шкіл намагаються влаштуватися в тих же сферах , де вони були успішні під час навчання , так як вважають , що вони повинні досягти того , чого інші від них очікують , не звертаючи уваги на власні бажання .

Нездатність розвивати соціальні навички

Найчастіше розумні люди зосереджуються на вузькому колі власних інтересів і ніколи не зрозуміють , що найважливіше завжди здійснюється через зв’язки з іншими людьми. Вони ніколи не намагаються поліпшити свої навички спілкування , не навчаються нетворкінгу , не вміють подати себе і часто критикують тих , хто виділяється в їх області своїми успіхами.

Фокусування на власній правоті

Багато розумних людей ведуть себе так , як ніби правота – це головний козир , який у них є , і якщо інші дізнаються , що вони не праві , то стануть по -іншому до них ставитися. Так само вони часто вважають , що можуть змінити думку інших людей за допомогою аргументів , ігноруючи той факт , наскільки ірраціонально поводяться люди , коли справа доходить до прийняття рішень .

Надмірна самовпевненість

Іноді розумні люди вважають , що якщо вони є експертами в своїй області , то автоматично стають такими і в інших сферах , в яких вони нічого не знають. Результат цього найчастіше жалюгідний. Наприклад , лікарі виявляються поганими інвесторами.

Недооцінка зусиль і практики

Розумним людям багато речей даються легко і без особливих зусиль. Вони звикли отримувати похвали за все , що у них добре виходить , і саме з , за цього часто навмисне уникають речей , де вони можуть не досягти результатів , гідних похвали . В результаті, вони вважають , що якщо щось не виходить , значить «це не твоє» , і просто відкидають це в сміттєвий ящик . З часом зростає ймовірність того , що ці люди відстають від своїх колег , так як не розвивають природний талант і не навчаються новому.

Надконкуренція

Кожен ринок нараховує безліч розумних людей , гідних високих нагород . Однак лише деякі з них можуть дійти до найвищих рангів , увійти до списку найкращих генеральних директорів або стати професором гуманітарних наук . І в результаті цього вони просто конкурують один з одним , не помічаючи інших сфер , де вони можуть так само домогтися успіху. Їм складно вийти за рамки і проявити гнучкість. І все, що залишається , – це жорстока боротьба.

Порівняння своїх досягнень з досягненнями інших

Розумні люди схильні порівнювати свої успіхи з успіхами колег , друзів або навіть незнайомих людей із суміжною сфери або такого ж віку. І нерідко це порівняння і бажання бути не гірше інших доходить до безглуздя . Наприклад , роздирання себе питаннями «Якщо я не став успішним у свої 20 , то чи зможу я взагалі домогтися успіху в своєму житті? » Або ж « Чи вважаюсь я невдахою , якщо я не став мільярдером у свої 30 ? А в 40 ? ».

Перебільшення цінності інформації

Найчастіше розумні люди обожнюють читати і можуть переварити величезну кількість інформації з питання. Вони читають абсолютно все , що трапляється на очі по їх цікавості , не пропускаючи жодної пропозиції . Звичайно, є багато цінної та корисної інформації , на яку слід звернути увагу , але , в той же час , перегляд величезної кількості інформації в мережі може стати марною тратою часу. Це перетворюється на збір інформації , без яких-небудь дій .

Елітарність

Розумні люди часто вважають освіченість і дотепність головною цінністю людини. У результаті вони не розуміють людей , які від них відрізняються . Наприклад , коли професор Єльського Університету не знайшов , про що поговорити зі своїм водопровідником .

Незалежно від того , що цей список є суб’єктивною думкою Lee , особисто я знайшла більшість цих фактів у багатьох знайомих , та й у себе теж. :-) Це означає , що є до чого прагнути і над чим працювати.

Вам є чим доповнити список ? Діліться своєю думкою в коментарях.Tags: , , , ,

Category: Інше, Психологія

Коментарі (0)

Залишити коментар