Дистанційне навчання: плюси і мінуси

В даний час стає популярним дистанційне навчання. Це, звичайно, насправді досить зручно – отримувати і відправляти завдання потрібно прямо по інтернету. До того ж, зарахування в освітні установи, що займаються дистанційним навчанням, відбувається круглий рік.

Як правило, на сайтах присутня вся необхідна інформація – починаючи від способів оплати і закінчуючи ліцензіями та зразками, які видаються по закінченню документів. Але в цьому місці варто бути обережніше – по-перше, немає гарантії, що ліцензії дійсно справжні. Адже сучасні технології дозволяють зараз підробити будь-який документ. Наступний момент, на який варто звернути увагу – оплата. Немає гарантії, що отримавши від вас гроші, цей навчальний заклад не вирішить «раптом» закритися. Тому, перш ніж віддати свої кровні невідомо кому, краще пошукати інформацію про цей ВНЗ і ознайомитися з відгуками на форумах. Звичайно, більшість відгуків можуть бути просто рекламним ходом, але всі думки купити просто неможливо.

Окрім можливості отримати вищу освіту, інтернет-сторінки  рясніють оголошеннями про дистанційні курси – іноземної мови, комп’ютерні, бухгалтерські і т.д. Перераховувати можна довго, але суть залишається незмінною – дистанційна освіта ніколи не зможе замінити звичайну. Навіть заочну. Так, є чимало плюсів – наприклад, ви самі вибираєте час, у який будуть проходити ваші заняття. Але спілкування через інтернет в будь-якому випадку не зможе замінити живе спілкування.

Один з недоліків: як правило, ця система навчання має в своєму асортименті тільки технічні науки. Так, звичайно, останнім часом стали з’являтися і гуманітарні області, але розвинений цей напрям ще не надто добре.

Основна відмінність дистанційного від заочного навчання в тому, що на заочному навчанні ви прямуєте певною програмою і сесія проходить в чітко визначений час. А дистанційне дозволяє скласти індивідуальний графік. Крім цього існує можливість навчатися екстерном.

 

Звичайно, говорити про те, що ця система ідеальна поки безглуздо. Та й навряд чи існує освітня система, яка не має недоліків. Перш за все, дистанційна система навчання не має можливості перевірити – чи дійсно здає іспит саме та людина, яка проходить навчання. Тому, щоб пройти атестацію, вам все-таки доведеться їхати безпосередньо в цей центр і здавати іспит «очно». Так що, перш ніж вступити вчитися, дізнайтеся, в обраного вами ВУЗу представництво у вашому місті. Якщо ні – подумайте, чи буде у вас можливість їздити на іспити в Київ. Або в будь-яке інше місто. Як правило, такі поїздки не тривалі, всі іспити (один або декілька) ви здаєте за один, максимум – два дні. Закордоном дистанційні навчальні заклади вирішили цю проблему іншим чином – в кожному місті є уповноважені особи, які можуть свідчити, що іспит здає саме той чоловік, який проходив навчання. Але в нашій країні ця можливість тільки розвивається.
Що стосується вартості – то вона порівняно невисока. Навіть щодо заочного навчання. Безумовно, це і робить дистанційне навчання більш доступним.

По термінах навчання (якщо не брати до уваги екстернат) дистанційне навчання нічим не відрізняється від звичайного. Відповідно, на базі середньої професійної та вищої, час навчання скорочується.

Існує два види навчання: з використанням кейс-технології та інтернет-система. При виборі кейс-технології, студент отримує графік занять і весь методичний комплект в друкованому вигляді. Свої роботи учень відправляє теж у друкованому вигляді (або електронною поштою). Крім цього, він має можливість особисто відвідувати консультації та заліки. Звичайно, підсумкові іспити та захист дипломної роботи відбувається особисто.

Що стосується інтернет-системи, то тут навчання відбувається виключно на електронних носіях, електронною поштою і за допомогою веб-конференцій. При вступі на навчання багато ВНЗ надають можливість вибору однієї з цих технологій.

Що стосується ефективності дистанційного навчання, то фактично тут все залежить від вас. Ніхто не збирається контролювати, освоїли ви курс самостійно або просто списали або скачали з інтернету відповіді. Одна з небезпек в тому, що буває складно зосередиться і, прийшовши з роботи, все-таки сісти і почати займатися. Тому не забувайте, що в першу чергу освіту потрібно вам.Tags: , , , ,

Category: Інше

Коментарі (0)

Залишити коментар