Чому наші діти не повинні вчитися на відмінно

Для мене , як і для багатьох інших людей , навчання в університеті пройшло з твердим переконанням , що оцінки вирішують все.

Викладачі та батьки твердили , що висока успішність відкриє перед тобою всі двері цього світу. Високий бал – це ключ до успішного життя.

І я сліпо вірив їх словами …

Я пам’ятаю час , коли навчанням я доводив себе до напівживого стану , тільки заради того , щоб отримати високий бал на іспиті.

І мені здавалося , що все це має сенс , але зараз … я б не хотів , щоб моя дитина навчалась так само завзято , як колись його батько.

Це звучить дивно , але зараз я поясню свою позицію.

1. Ніхто і ніколи не питав мене про мої оцінки

Жоден роботодавець ніколи не цікавився моїми відмітками в університеті !

Ні в одному резюме мені не зустрічалася графа « успішність » , але у всіх без винятку був обов’язковий пункт – «досвід роботи».

Ще більш дивний той факт , що мої навички роботи на комп’ютері та спортивні досягнення надають мені більший «перевагу» при влаштуванні на нову роботу , ніж п’ятірки в заліковій книжці .

2. Я забув все , що вчив в університеті

Моя пам’ять влаштована винятковим чином , я забував весь матеріал відразу ж після складання іспиту. Коли я вперше прийшов на практику , то зрозумів , що за всі роки навчання в університеті я нічому так і не навчився.

І хоча мої оцінки говорили про зворотне , в моїй голові була повна каша , уривки знань , які я не знав , як і де застосувати .

Як виявилося , 5 років навчання в університеті на відмінно не давали мені ніяких переваг перед іншими «менш » освіченими людьми.

У кінцевому рахунку , всього за 2 перші місяці практики я « нахапався » більше корисних знань і придбав більше професійних навичок , ніж за всі попередні 5 років погоні за хорошими оцінками.

То чи варто було так напружуватися всі ці роки ?

3. « Хороші відмітки» шкодили моєму здоров’ю

Якщо хтось може схоплювати все «на льоту» , то я не з числа цих людей. Щоб « вкласти » у свою голову знання , мені доводилося « зубрити » напам’ять матеріал. Перед сесією я вчився по 12 – 15 годин на добу. Пам’ятаю , як « відключався » на парах і в громадському транспорті , тому як сильно недосипав .

Через хронічну втому впала моя продуктивність , знання не лізли в голову , руки « не стояли роботу» , день проходив як в тумані.

Сьогодні я дивуюся своїй завзятості , наполегливості й посидючості – через силу змушувати себе робити те , від чого тебе нудить. І чомусь впевнений , що не зміг би повторити цей «подвиг » знову .

4 . У мене не було часу на інших людей

В університеті у мене була маса можливостей обзавестися мережею корисних знайомств. Але я цього не зробив.

Навчання і думки про навчання займали практично весь мій час , у мене не вистачало його навіть на особисті справи і зустріч з друзями.

Мабуть,найбільш цінна можливість , яку пропонує університет , – мережа знайомств.

Університет це – плацдарм для нових відносин і перевірка своїх здібностей заводити нові знайомства і підтримувати відносини .

Я помітив наступний цікавий факт , ті люди , хто були « душею компанії » в часи навчання , сьогодні добре облаштували своє життя. Є серед них навіть начальник МРЕВ , а адже йому всього 30 . І на пари він, власне , рідко ходив …

20120405_istock_000005131187small11

Якби у мене був ще один шанс , я б вважав за краще менше зациклюватися на навчанні , а більше часу приділяти студентським рухам , заходам , вечіркам . А « червоний диплом » , без жодного жалю , обміняв би на звання « найбільш товариська людина ».

5 . Всьому , що мені приносить гроші сьогодні , я навчився за межами університету

Ефективне навчання можливо тільки тоді , коли є інтерес. Сучасна освіта цей самий інтерес вбиває , забиваючи голову всілякими теоретичними фактами , які ніколи не знайдуть свого застосування в реальному житті.

Часом , переглядаючи програми на каналі Discovery , я за годину дізнаюся про цей світ більше , ніж за 15 років навчання .

Так я вивчив англійську всього за 1,5 року , коли у мене з’явився до неї інтерес. Хоча , « намагався » вчити її 8 років в школі і ще 5 років в університеті .

Я навчився висловлювати свої думки на папері не на уроках української мови , а публікуючи статті в своєму блозі і порталах на зразок lifer.com.ua

Ось ті поради , які я дам своєму синові , коли він піде в школу :

  • Різниця між 4 і 5 настільки розмита , що навряд чи серйозним чином позначиться на якості твого життя. Але от , щоб вчитися на 5 , слід вкладати куди більше свого часу і сил. Чи варта шкурка вичинки?
  • Твої рахунки оплачують твої навички , а не оцінки на шматку паперу. Накопичується досвід , а не позначки. Чим більше у тебе досвіду в різних областях , тим дорожче ти коштуєш .
  • Червоний диплом не дасть тобі відчутних переваг , чого не скажеш про впливових знайомих. Більше уваги приділяється новим знайомствам і комунікації з іншими людьми , саме вони здатні відкрити перед тобою всі двері світу , але ніяк не твій диплом.
  • Займайся тим, що має для тебе сенс , а не тим , що від тебе очікують інші . Тільки через інтерес стануть можливі всі твої великі досягнення .

Ця стаття не може бути закінчена без вашої участі

Я підняв дуже серйозну тему і, впевнений , знайдуться люди , хто мене підтримає і ті , хто не погодиться з моєю точкою зору.

Тому , давайте обговоримо в коментарях , які поради нам варто дати своїм дітям з приводу сучасної освіти .Tags: , , ,

Category: Психологія

Коментарі (0)

Залишити коментар