Чому найкращі ідеї приходять до нас в душі

Цілий день сидите на роботі – ніякого натхнення, відпочиваєте вдома – те ж саме. Заходите в душ, і тут – бац! – Приходить класна ідея, або музичний мотив, або рядки вірша, або навіть строчки коду!

Чому так відбувається? Чому найкращі ідеї завжди застають нас в душі? Цей феномен можна логічно пояснити, і ми зробимо це нижче.

Наприклад, до мене часто в душі приходять цікаві ідеї для статей, і, думаю, що до інших моїх колег теж. Всі люди різні, і до одним ідеї приходять частіше, до інших – рідше. Однак душ – це те магічне місце, в якому мешкає натхнення. Давайте поглянемо на цю подію з наукової точки зору.

reWalls.com-45164

Отже, чому хороші ідеї приходять до нас в душі? Коротка відповідь: вся справа в медитації або у введенні мозку в передмедитивний стан. У душі вам не доводиться ні про що думати, в той час як тіло відчуває дуже приємні відчуття і знаходиться в комфортній зоні. Саме ці дві речі – свобода від повсякденних думок і комфорт – сприяють тому, що мозок починає «креативити».

Ось як це явище пояснює психолог Джон Куїнз:

Ви відволікаєтеся від оточуючих речей і концентруєтеся на своїх думках. Коли ми фокусуємося на одній речі, наприклад на роботі, рутинних справах, перегляді серіалу, мозок працює лінійно, тобто за заданою схемою.

Дотримуючись цієї теорії, можна сказати, що невеликий струс, вихід із зони комфорту і відволікання дають мозку необхідний стрес, який сприяє виникненню незвичайних і найчастіше креативних думок та ідей.

Душ дає необхідне відволікання і, крім цього, є найбільш розслаблюючою щоденною подією. Тепер, знаючи причину цього явища, варто зрозуміти, що цікаві й незвичайні ідеї приходять не в душі, а в той час, коли ви максимально розслаблені і перебуваєте у приємній обстановці.

Чи можна мати натхнення постійно

Як тільки ви зрозуміли, що в такий стан можливо входити не тільки в душі, то варто спробувати викликати його набагато частіше. Звичайно, можна кожного разу бігти за натхненням в душ, але можна знайти і більш зручний варіант.

Якщо ви намагаєтеся вирішити проблему і зациклилися на кількох стандартних рішеннях, спробуйте зробити перерву і змініть обстановку. Прогуляйтеся по вулиці, помрійте, займіться медитацією. Таким чином мозок переключиться і перестане пропонувати лінійні і стандартні рішення.

Такий підхід не завжди потрібен. Іноді звичайний брейнсторм допомагає набагато краще. Однак, якщо вам не вистачає натхнення, спробуйте змінити обстановку.

Або йдіть в душ.Tags: , , , , ,

Category: Інше

Коментарі (0)

Залишити коментар